Rubriky:

NHL

OBRAZEM: Tvrdé K.O. v NHL. Nováček z Ottawy se skácel na led jako podťatý

7. března 2013 13:55 - Praha/Toronto

Útočník Ottawy Dave Dziurzynski nebude na svůj teprve desátý zápas v elitní NHL vzpomínat v dobrém. Pouhých šestadvacet sekund po startu středečního utkání na ledě Toronta se totiž dostal do křížku s brouskem Frazerem McLarenem a po několika úderech do hlavy se bezvládně sesunul na led.

 

Frank Gunn, ČTK/AP

McLaren, který do kádru Maple Leafs přišel na konci ledna ze San Jose, se po utkání dušoval, že chtěl jen vyburcovat spoluhráče, protože Toronto v poslední době doplácelo na ospalé starty utkání. A tak si krátce po začátku zápasu po buly v obranné třetině domácích vzal na mušku Dziurzynského.

Rukavice šly dolů, za chvíli ale bouřícím divákům zatrnulo: třiadvacetiletý nováček NHL se totiž po sprše úderů složil na led, kde zůstal bezvládně ležet obličejem dolů a s rukama široce roztaženýma. Z ledu se nakonec dostal za pomoci rozhodčích a spoluhráčů a o přestávce Ottawa oznámila, že Dziurzynski utrpěl při bitce otřes mozku a v zápase pokračovat nebude.

„Chtěl jsem vnést do zápasu trochu jiskru a tak jsem se ho optal, jestli půjde do bitky. Nejdřív sice řekl ne, ale jak padlo buly, tak shodil rukavice. Musím říct, že není žádné tintítko a taky mě pěkně trefil. Můj úder byla náhoda, stát se to může. Samozřejmě to nikdo nevidí rád. A pochopitelně doufám, že je v pořádku. Ptal jsem se o přestávce i doktorů, jestli je v pohodě. Byla to nešťastná náhoda," poznamenal McLaren, který se podle hockeyfights.com dělí se šesti pěstními souboji v žebříčku bitkařů o čtvrté místo.

Pro Dziurzynského to byla premiérová bitka v NHL a vzpomínat v dobrém na ni asi nebude... „Taky jsem dostal párkrát solidně naloženo. Někdy je to opravdu otázka štěstí a smůly, nerozhoduje jen nejtvrdší rána," dodal McLaren.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..