New Jersey - Buffalo 3:2 SNEliáš zářil proti Buffalu. Jágr vstřelil obhájcům Stanley Cupu dva góly, Voráčkovy trefy Flyers nezachránily

New York

Patrik Eliáš se stal v zámořské NHL ústřední postavou utkání mezi New Jersey a Buffalem. Útočník Devils nejprve minutu a šest sekund před koncem základní hrací doby zařídil svým sedmým gólem v sezóně domácímu týmu prodloužení a v samostatných nájezdech pak dokonal obrat svého mužstva. Dařilo se i Jaromíru Jágrovi, který dvěma brankami pomohl Dallasu k výhře 5:2 na ledě Los Angeles. Ani dvě trefy Jakuba Voráčka naopak nestačily Philadelphii k vítězství nad Pittsburghem. V bitvě o Pensylvánii zvítězili Tučňáci 5:4.

Útočník Patrik Eliáš (vpravo) se raduje s brankářem Johanem Hedbergem z vítězství nad Buffalem.

Po bezbrankové třetině udeřili v hale Prudential Center jako první hosté. Ennis se šikovně uvolnil u mantinelu, všiml si mezi kruhy volného Vaneka a rakouský kanonýr ranou z první překonal Hedberga.

Ďáblové se snažili o vyrovnání, Enroth ale všechny jejich pokusy zneškodnil. Naopak v polovině závěrečné části navýšil náskok Flynn a hosté mířili za vítězstvím. Toho se ale nakonec nedočkali. Šest a půl minuty před uplynutím řádné hrací doby totiž snížil v přesilovce Henrique a v samotném závěru vrátil Clarksonovo nahození od modré za Enrothova záda Eliáš.

V prodloužení měly dvě obrovské šance Šavle, nedokázaly však překonat Hedberga a napínavý souboj tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich mířili do černého jen domácí. Nejprve rozvlnil síť Clarkson a ve třetí sérii po parádně provedeném blafáku ukončil střetnutí Eliáš, jenž byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Jágr nasměroval dvěma góly Stars k výhře

V zápasech hraných v noci na pátek dal o sobě pořádně vědět i Jaromír Jágr, který dvěma góly přispěl k triumfu Dallasu na ledě obhájců Stanley Cupu z Los Angeles. Hvězdný křídelník poslal Stars do vedení už v 6. minutě, kdy proměnil početní výhodu. V závěrečné třetině pak druhou brankou v utkání pojistil náskok texaského celku.

Jedenačtyřicetiletý forvard skóroval ve třetím utkání za sebou. Celkově má v probíhajícím ročníku na kontě devět branek, který dosáhl v 22 zápasech.

Penguins dokonali obrat

Potřetí ve zkrácené sezóně se utkaly týmy Philadelphie a Pittsburghu. Flyers skvěle odehráli úvodní dvacetiminutovku, ve které si vytvořili tříbrankový náskok. Na ledě řádil zejména Voráček, který nejprve v přesilovce otevřel skóre a osm vteřin před první přestávkou dalším zásahem v početní výhodě upravil na 4:1 pro Letce.

Jenže do druhé třetiny nahradil Fleuryho mezi třemi tyčemi Tomáš Vokoun a Tučňáci začali ztrátu smazávat. V rozmezí 26. a 36. minuty se postupně trefili Dupuis, Neal a Kennedy. Obrat pak dokonal zkraje třetí třetiny Kunitz.

Voráček figuruje v kanadském bodování NHL na šesté příčce. V 25 utkáních zaznamenal 29 bodů za 12 gólů a 17 přihrávek.

Hamrlík prožil úspěšnou premiéru

K vítězství Detroitu nad Edmontonem 3:0 přispěl i český obránce Jakub Kindl, který načal střelecký účet zápasu. Druhé čisté konto v sezóně udržel brankář Jimmy Howard, jenž si připsal 22 zákroků.

Vítěznou premiéru za New York Rangers si odbyl zadák Roman Hamrlík, který nastoupil ve třetí obranné dvojici se Stevem Emingerem. Jezdci si v derby na hřišti Islanders připsali dva body, když rozhodující gól na 2:1 vsítil v prodloužení slovenský ostrostřelec Marián Gáborík.

V bráně Winnipegu tentokrát chyběl Ondřej Pavelec, přesto Jets po dvou porážkách zabrali. Výhru v Tampě v poměru 2:1 obstaral v 56. minutě Little.

Výsledky NHL:
Boston - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. a 60. Seguin, 20. P. Bergeron, 39. Krejčí - 23. Kadri, 55. McClement. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 565.
New Jersey - Buffalo 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 54. Henrique, 59. Eliáš, rozh. nájezd Clarkson - 28. Vanek, 50. Flynn. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17 625.
NY Islanders - NY Rangers 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Grabner - 55. R. Nash, 61. Gáborík. Střely na branku: 29:37. Diváci: 16 170.
Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Branky: 12. a 20. Voráček, 16. Rinaldo, 19. Timonen - 13. a 41. Kunitz, 26. Dupuis, 29. J. Neal, 36. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal 40 minut a ze 14 střel neinkasoval. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19 997.
Washington - Florida 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Erskine, 4. Wolski, 6. Carlson, 9. Ribeirod, 30. Ovečkin, 45. Fehr, 60. M. Perreault - 51. Skille. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 506.
Carolina - Montreal 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 27. J. Staal, 31. Bowman - 4. Prust, 9. Gorges, 47. Eller, 48. Subban. Střely na branku: 43:28. Diváci: 16 774.
Columbus - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Umberger, 65. Calvert - 42. H. Sedin. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13 632.
Tampa Bay - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Stamkos - 11. Tangradi, 56. Little. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 204.
Detroit - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Kindl, 33. Emmerton, 59. Abdelkader. Střely na branku: 20 066.
Phoenix - St. Louis 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 19. Moss, 21. Doan (Hanzal), 60. Yandle - 26. a 28. Berglund, 14. C. Stewart, 31. Nichol, 47. Sobotka, 56. Pietrangelo. Střely na branku: 26:30. Diváci: 11 482.
Los Angeles - Dallas 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Lewis, 36. J. Carter - 6. a 50. Jágr, 39. Eakin, 46. Morrow, 59. Roussel. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18 118.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39