New Jersey - Winnipeg 3:2 SNEliáš zařídil Ďáblům výhru nad Winnipegem. Proti Pavelcovi proměnil rozhodující nájezd

Jan ŠvandaSport.cz

Hokejisté New Jersey porazili v zámořské NHL před vlastním publikem Winnipeg 3:2 po samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil Patrik Eliáš. Skvělý výkon předvedli útočníci Pittsburghu Chris Kunitz a Sidney Crosby. První jmenovaný dosáhl v duelu proti New Yorku Islanders na hattrick, navíc si připsal i dvě přihrávky. Kapitán Penguins zase zaznamenal pět asistencí. Pensylvánský tým s Vokounem v brance nakonec zvítězil 6:1.

Útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš (vpravo) překonává v samostatných nájezdech brankáře Ondřeje Pavelce z Winnipegu.

Devils v úvodní třetině dvakrát udeřili, když se prosadili Carter a Gionta. Ještě do první přestávky ale vrátil Jets zpět do utkání Stuart a ve 38. minutě vyrovnal Kane.

V prodloužení měl velkou šanci Clarkson, Pavelce však neobelstil a na řadu tak přišly nájezdy. V dovednostní činnosti kralovali oba brankáři až do třetí série. V ní se nejprve rozjel proti Pavelcovi Eliáš a po bekhendové kličce procedil kotouč jeho mezi betony. Když vzápětí neuspěl na druhé straně Ladd, bylo o vítězi rozhodnuto.

Eliáš, který v předešlých třech střetnutích pokaždé skóroval, tak v domovské Prudential Center opět zazářil v rozstřelu. V posledním domácím souboji s Buffalem dostal taktéž důvěru ve třetí sérii a po perfektním blafáku ukončil duel ve prospěch Devils.

Pavelec zaznamenal 25 úspěšných zákroků a díky kvalitnímu výkonu českého gólmana Jets potřetí v řadě bodovali. V sestavě kanadského celku se neobjevil Tomáš Kubalík, jenž byl do Winnipegu vyměněn z Columbusu.

Kunitz s Crosbym zaznamenali pět bodů

Pittsburgh zdolal New York Islanders vysoko 6:1 a na vítězství se výraznou měrou podíleli Kunitz s Crosbym. Tučňáci se přiblížili k triumfu již v první třetině, když nejdříve skóroval Dupuis a poté dvakrát v přesilovce Kunitz, jenž byl zvolen první hvězdou utkání.

Ve 29. minutě sice Vokounovi překazil čisté konto Boyes, Kunitz ale ve 34. minutě později zkompletoval hattrick a Neal o šestnáct sekund později upravil na 5:1. V závěrečné části zpečetil výsledek Dupuis. Vokoun čelil během šedesáti minut třiadvaceti střelám, z nichž nestačil pouze na jednu. Z pěti nahrávek se radoval Crosby, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Kindl skóroval

Mezi střelce se v utkáních hraných v noci na pondělí zapsal i český obránce Detroitu Jakub Kindl. Jeho trefa však Red Wings k výhře nestačila, Columbus si z Joe Louis Areny odvezl dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech a popáté za sebou zvítězil.

Mezi tři tyče se poprvé od 7. února postavil i gólman Washingtonu Michal Neuvirth, jenž nahradil ve 32. minutě Bradena Holtbyho. Inkasoval jen jednou, porážce Capitals ovšem nezabránil. Svěřenci kouče Adama Oatese podlehli doma New Yorku Rangers 1:4.

NHL:
Washington - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Oleksy - 12. Stepan, 31. B. Boyle, 32. Callahan, 59. B. Richards. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 28:26 minuty, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18 506.
Detroit - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. Kindl, 41. Franzén - 24. Brassard, 25. Umberger, rozhodující sam. nájezd Calvert. Střely na branku: 23:21. Diváci: 20 066.
Florida - Montreal 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 48. Kopecký, 54. Matthias - 9. a 56. Ryder (na první Plekanec), 2. Desharnais, 36. B. Gionta (Plekanec), 38. Bouillon. Střely na branku: 16:38. Diváci: 19 189.
New Jersey - Winnipeg 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. R. Carter, 11. S. Gionta, rozhodující sam. nájezd Eliáš - 17. M. Stuart, 38. E. Kane. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 17 625.
Pittsburgh - NY Islanders 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 14., 17. a 34. Kunitz, 8. a 47. Dupuis, 34. J. Neal - 29. Boyes. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18 634.
Chicago - Edmonton 5:6 (0:4, 4:2, 1:0)
Branky: 26. a 48. P. Kane, 28. Hossa, 36. Brookbank, 38. Seabrook - 3. a 13. Gagner, 3. M. Brown, 10. Ryan Whitney (Hemský), 31. Horcoff, 36. Hall. Střely na branku: 37:25. Diváci: 22 020.
Philadelphia - Buffalo 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Gagne, 9. Talbot, 21. Giroux - 12. Flynn, 45. Hecht. Střely na branku: 28:20. Diváci: 19 687.
Minnesota - Vancouver 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. a 47. Parise, 19. Zucker, 25. Spurgeon - 28. Higgins, 42. H. Sedin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 846.
Colorado - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. a 65. Duchene (na druhou Hejda), 27. O'Reilly - 40. Marleau, 57. Couture. Střely na branku: 42:38. Diváci: 16 040.
Anaheim - St. Louis 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 46. a 60. Perry, 29. Cogliano, 44. Ryan - 7. Reaves, 42. Berglund. Střely na branku: 22:31. Diváci: 17 174.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39