New Jersey - Philadelphia 5:2Eliáš gólem a asistencí pomohl k výhře New Jersey, Voráčkův gól nestačil

Hokejisté New Jersey Devils zvítězili v utkání NHL nad Philadelphií 5:2. K výhře pomohl nemalou měrou Patrik Eliáš, který devátým gólem v sezóně otevřel skóre zápasu už na začátku třetí minuty. Český útočník si navíc připsal asistenci.

Útočník Patrik Eliáš (vpravo) se raduje s brankářem Johanem Hedbergem z vítězství.

Philadelphia dokázala na úvodní gól veterána v dresu Ďáblů odpovědět v desáté minutě, když se prosadil další český zástupce v zámoří Jakub Voráček. Hráči New Jersey však o své výhře rozhodli ještě do konce první třetiny. První ze dvou branek v zápase nejdříve vstřelil Henrique, u jehož gólu si Eliáš připsal asistenci, a do konce úvodní části se prosadil ještě Kovačluk.

Devils kontrolovali zbytek zápasu, v němž získal asistenci při druhém gólu Henriqua také obránce Marek Židlický. I Voráček si ze zápasu odnesl druhý bod, když přihrával na gól Hartnellovi, Letcům to však žádnou naději na zdramatizování zápasu nepřineslo.

Spolehlivý výkon podal v brance New Jersey Johan Hedberg, který od konce února zaskakuje za zraněného Martina Brodeura. Devětatřicetiletý švédský gólman zlikvidoval 23 z 25 střel a vychytal třetí výhru ze čtyř zápasů.

"Cítil jsem se výborně a sebevědomě, ale bylo to hodně i díky obětavému výkonu spoluhráčů," řekl Hedberg. "Hráli jsme agresivně, útočníci se výborně vraceli, moc jsme toho soupeři nedovolili," liboval si.

Montreal je po výhře první ve Východní konferenci

V duelu dvou kanadských celků zvítězil Montreal nad Ottawou 4:3 po samostatných nájezdech. Tomáš Plekanec přispěl k výhře jedním bodem za asistenci při Subbanově gólu. Montreal si připsal čtvrtou výhru v řadě a dostal se do čela Východní konference.

Hlavním hrdinou večera byl dánský útočník Lars Eller, který vstřelil jeden gól a následně rozhodl i penaltový rozstřel. "Na našem týmu je úžasné, že každá formace může rozhodnout zápas. Loni to byl většinou jen jeden útok, letos jsme schopni přispět i my," řekl po zápase Eller, který nastupuje v útoku s nováčky Gabrielem Dumontem a Alexem Galchenyukem.

Dařilo se také hokejistům Calgary, kteří na svém ledě přehráli Detroit. Na pěti brankách Flames se podílelo pět různých střelců - Jiří Hudler se však neprosadil a Roman Červenka do zápasu nezasáhl. Plameny tak zastavily sérii tří porážek v řadě.

Hokejová NHL:
Montreal - Ottawa 4:3 po sam. náj.
Branky: 8. Eller, 27. Gallagher, 38. Subban (Plekanec), rozhodující nájezd Eller - 11. Zibanejad, 40. Alfredsson, 42. Wiercioch. Střely na branku: 45:32. Diváci: 21.273.
New Jersey - Philadelphia 5:2
Branky: 3. Eliáš, 11. Henrique (Eliáš), 18. Kovalčuk, 27. Loktionov, 42. Henrique (Židlický) - 10. Voráček, 57. Hartnell (Voráček). Střely na branku: 22:38. Diváci: 19.289.
Calgary - Detroit 5:2
Branky: 6. Tanguay, 10. Bouwmeester, 46. Stempniak, 50. Glencross, 50. Comeau - 4. Kronwall, 37. Filppula. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.625.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39