Calgary - Nashville 6:3Hudler podpořil dvěma body výhru Flames nad Nashvillem

Český hokejista Jiří Hudler se v pátečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Calgary 6:3 nad Nashvillem. Devětadvacetiletý útočník, který brankovou síť nerozvlnil už měsíc a zároveň v předchozích čtyřech zápasech nebodoval, zajistil týmu svou produktivitou zvýšení náskoku z 1:0 na 3:0 a stal se třetí hvězdou utkání. Roman Červenka podruhé za sebou nehrál.

Jiří Hudler ve víru oslav po gólu.

Hudler byl nejdříve součástí rychlé útočné kombinace Flames a po jeho přihrávce střílel Blake Comeau do prázdné branky druhý gól zápasu. Český útočník pak na začátku prostřední třetiny přidal třetí gól, když si v přesilové hře sjel do předbrankového prostoru a pas Mikea Cammalleriho šikovně tečoval za záda.

Hlavním strůjcem výhry domácích byl ale Curtis Glencross, který zaznamenal v poslední třetině hattrick. Střelecky zazářil v den, kdy se ve městě konala westernová slavnost a před zápasem zpíval hymnu jeho kamarád a zpěvák country Gord Bamford.

„Poslouchám jedině country, takže to byla příjemná změna. Taky jsem si po druhém gólu říkal, že by bylo hezké vidět přistávat na led kovbojské klobouky (hattrick diváci zpravidla ocení házením čepic na led - pozn. red.). To se nestává často," řekl po utkání Glencross.

Rinnemu se nedaří

Základ šesté domácí výhry v řadě položili Flames už v úvodu, kdy Pekku Rinneho překonali z prvních dvou střel dvakrát. Finský brankář byl střídán i v předchozím utkání, tentokrát opustil led už v osmé minutě. „Ale za ty góly nemohl. Bylo to z přečíslení a situací, kdy jsme měli osamoceného soupeře před brankou," hájil svého brankáře trenér Nashvillu Barry Trotz.

„Když vám nejde štěstí naproti, snažíte se jít co nejtvrději za ním. Ale dnes jsme opravdu nebránili moc dobře a zaplatili jsme za to. Zároveň jsem ani já neudělal nic k tomu, abych týmu pomohl," řekl brankář Predators Rinne, který se z ledu pakoval hodně předčasně.

Flyers přehráli Devils

Patrik Eliáš v předchozích dvou rozstřelech proměnil svůj nájezd a pomohl New Jersey k výhře. V pátek ale nepřekonal ve třetí sérii Ilju Bryzgalova střelou na vyrážečku a jeho tým podlehl ve Philadelphii 1:2 po nájezdech. U jediné branky Devils asistoval Marek Židlický.

Oba čeští hráči ve službách New Jersey přitom měli výborné příležitosti rozhodnout zápas v prodloužení. Eliáš zblízka nevyzrál na Bryzgalova, v následném závaru se sice k dorážce dostal Židlický, jenže ležícího brankáře nepřekonal. „Měl jsem to víc zvednout," litoval po utkání český obránce.

I tak byli Devils před rozstřelem v lepší pozici. Flyers více než rok v nájezdech nevyhráli. Nyní se ale prosadili dva ze tří útočníků Philadelphie, přičemž trefa kapitána Claudea Girouxe byla rozdílová.

Philadelphia vrátila soupeři dva dny starou porážku 2:5 a reagovala na čtvrteční proslov generálního manažera Paula Holmgrena, který nechal hlasovat o důvěře v trenéra Pettera Lavioletta.

„Bylo to opravdu potřeba," řekl střelec prvního gólu Flyers Maxim Talbot. Začátkem týdne jsme o tomhle zápase mluvili. Prostě jsme museli zvítězit. V posledním utkání s Philadelphií jsme u nich prohráli, takže dnešek byl o tom, abychom se vrátili do závodu o play-off," dodal útočník Philadelphie.

Detroit po třech prohrách zabral

Hokejisté Edmontonu i s přispěním jedné asistence Aleše Hemského vedli po dvou třetinách nad Detroitem 2:0, nakonec ale soupeři podlehli 2:3 v prodloužení. Obrat dokonal v čase 63:39 ruský útočník Pavel Dacjuk.

„Už jsme ve třetí třetině neměli co ztratit. Byl to zápas venku, nebyli jsme pod žádným tlakem, jen jsme museli začít hrát," uvedl Dacjuk po zápase, v němž byli Red Wings 40 minut horším týmem. „Vůbec jsme se nedostávali do útočného pásma, nehráli jsme dost fyzicky a ani jsme pořádně nebojovali o puk," řekl trenér Mike Babcock, jehož tým uspěl po sérii tří proher.

Výsledky NHL
Philadelphia - New Jersey 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Talbot, 65. Giroux – 27. Clarkson (Židlický). Střely na branku: 22:28. Diváci: 19.971.
Calgary - Nashville 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Branky: 7. Giordano, 8. Comeau (Hudler), 24. Hudler, 42., 46. a 60. Glencross – 26. Bourque, 44. Fischer, 58. Legwand. Střely na branku: 22:20. Diváci: 19.289.
Edmonton - Detroit 2:3 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2)
Branky: 4. Hall (Hemský), 37. Gagner – 45. Filippula, 55. Kronwall, 64. Dacjuk. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16.839.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39