Pittsburgh - Boston 2:1Vokoun vychytal Boston a Pittsburgh podeváté v řadě vyhrál

New York

Český brankář Tomáš Vokoun se stal první hvězdou zápasu v utkání svého Pittsburghu s Bostonem. Tučňáci zvítězili 2:1, vyhráli podeváté za sebou a vyšvihli se do čela Východní konference NHL. Reprezentační gólman pochytal 31 střel.

Sidney Crosby pomohl k výhře Tučňáků jednou brankou.

Všechny branky padly už v první třetině. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě Sidney Crosby, v 17. minutě vyrovnal Tyler Seguin, když se k němu zatoulala zblokovaná střela a Vokoun proti dorážce do odkryté branky neměl šanci. Půl minuty před první sirénou však vrátil Pittsburghu vedení Joe Vitale a hubený náskok domácí udrželi až do konce zápasu.

Pittsburgh se může pochlubit skvělou defenzivou, v posledních pěti zápasech dohromady inkasoval jen pět gólů. Tým se vyhoupl do čela tabulky Východní konference, kde má stejný počet 44 bodů jako Montreal. Na nejlepší tým celé NHL Chicago ztrácejí Penguins už jen pět bodů.

Malkin chyběl popáté

Pittsburgh však přišel o obránce Krise Letanga, který po první třetině odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla. Letang je nejproduktivnějším zadákem celé NHL, když v 26 zápasech zaznamenal 28 bodů za 3 góly a 25 asistencí.

Penguins přitom stále hrají bez útočníka Jevgenije Malkina, který po otřesu mozku vynechal už pátý zápas v řadě. "Jsou to dva hráči, kteří odehrají spoustu minut a stojí na nich naše hra. Pro ostatní je to ale příležitost, jak se ukázat, a tak se na to musíme dívat. Musíme najít způsob, jak pokračovat v dobrých výkonech i bez nich," prohlásil Sidney Crosby.

Krejčí nedohrál

Ztrátu utrpěl i Boston, zápas totiž nedohrál český útočník David Krejčí. S 24 body druhý nejproduktivnější hráč týmu nejspíš utrpěl zranění pravého kolena poté, co schytal tvrdou ránu pukem do nohy a několik sekund zůstal v bolestech na ledě. Na střídačku mu pak museli pomoci spoluhráči, po zápase ale v útrobách haly normálně chodil.

Ještě o sedm více střel než Vokoun pochytal Ondřej Pavelec z Winnipegu v utkání proti Ottawě. Jeho týmu to však k zisku bodů nestačilo. Jets prohráli 1:4. Na výhře Senátorů se nejvíce podílel útočník Silfverberg, který vstřelil dva góly. Švédský nováček tak vylepšil svou bilanci v premiérové sezóně NHL na šest branek. "Hezky se oťukal a už ví, co to obnáší prosadit se v NHL. Bude pro nás ještě velmi platným hráčem," řekl trenér Ottawy Paul MacLean.

Neuvirth nehrál

Washington bojující o účast v play off v domácím zápase zvítězil na Buffalem. Capitals o své výhře rozhodli ve druhé třetině, v níž do sítě svého soka nasázeli tři góly. Skóre zápasu otevřel už po 19 vteřinách hry Ovečkin. Pro Rusa to byl již 350. gól v kariéře v NHL. Gólman Michal Neuvirth do zápasu nenastoupil, přednost dostal Braden Holtby.

Dařilo se i dalšímu kanadskému celku Edmontonu, který si připsal domácí vítězství nad Nashvillem. Predátoři utrpěli třetí porážku v řadě, Olejáři naopak bodovali ve čtvrtém zápase za sebou.

Výsledek NHL:
Pittsburgh - Boston 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Crosby, 20. Vitale - 17. Seguin. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 32 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zákroků měl 96,9 procenta. Střely na branku: 18:32. Diváci: 18.659.
Washington - Buffalo 5:3 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 1. Ovečkin, 26. Brouwer, 30. Chimera, 31. Johansson, 55. Perreault - 21. a 46. Hodgson, 33. Flynn. Střely na branku: 25:30.
Edmonton - Nashville 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 29. Paajarvi, 51. Petrell, 56. Eberle - 37. Weber, 60. Josi. Střely na branku: 21:31. Diváci: 16.839.
Ottawa - Winnipeg 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 19. a 53. Silfverberg, 4. Latendresse, 52. Turris - 44. Bogosain. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas. Ze 42 střel inkasoval čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 86,4 procenta. Střely na branku: 42:26. Diváci: 19.227.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39