Jágrova bída pokračuje, Dallas ale neskolil ani Hudlerův gól. Nováček Palát slaví druhou trefu

Dva dny po potupném výprasku od Chicaga se hokejisté Dallasu ukázali ve zcela jiném světle. I bez bodového příspěvku Jaromíra Jágra porazili doma Calgary 4:3. Jiří Hudler sice gólem nastartoval snahu hostů o obrat, ale porážku Flames neodvrátil. Porážce nezabránil ani gól Milana Hejduka, jehož Colorado podlehlo Chicagu 2:5. K vítězství Tampy 4:2 nad Philadelphií naopak přispěl svým druhým gólem v kariéře v NHL Ondřej Palát.

Jiří Hudler z Calgary bráněný Stephanem Robidasem (vlevo) se snaží atakovat brankáře Dallasu Kariho Lehtonena.

V duelu s Philadelphií otevřel Palát skóre. V 7. minutě si po rychlém protiútoku najel mezi dvěma obránci před branku Flyers, dostal ideální přihrávku od Dana Tyrella a sám před gólmanem Iljou Bryzgalovem skóroval pohotovou střelou zápěstím. Podobně jako v předchozích zápasech strávil Palát na ledě celkem deset minut.

Ve vyrovnaném duelu Letci dvakrát dokázali smazat jednogólový náskok Lightning, vítěznou branku vstřelil v 50. minutě Teddy Purcell. Výhru pečetil v poslední minutě trefou do prázdné klece při power-play Steven Stamkos, který je s 21 góly nejlepším střelcem ligy.

Třiadvacetiletý Stamkos si zároveň připsal jubilejní 200. gól v NHL a stal se čtvrtým nejmladším hráčem v historii, který tuto metu překonal. Rychleji to dokázali pouze Wayne Gretzky, Mario Lemieux a Dale Hawerchuk.

"Je hezké, že se mi to podařilo. Ale není to žádný velký milník," poznamenal Stamkos. "A navíc to nebyl nijak hezký gól, prostě jsem trefil jen prázdnou branku. Ale pořád lepší než nic. Zásadní ovšem je, že jsme vyhráli," dodal.

Hudler se trefil pošesté

Pošesté v sezóně skóroval útočník Jiří Hudler, Calgary ale prohrálo na ledě Dallasu 3:4. Stars se tak oklepali ze sobotního debaklu 1:8 s Chicagem, pomohly jim k tomu především tři slepené góly v první třetině, díky nimž v rozmezí 14. až 19. minuty získali vedení 3:0.

Jaromír Jágr ani ve čtvrtém zápase v řadě nebodoval a vyrovnal tak svoji letošní nejdelší sérii bez zápisu do statistik ze závěru ledna. Jeho parťák z reprezentace Roman Červenka se vrátil do sestavy Flames, zahrál si však jen v první třetině a krátce i ve druhé a dohromady odehrál pouze necelé čtyři minuty, přičemž byl na ledě při prvním inkasovaném gólu.

"Tohle je pro nás velmi důležité vítězství," konstatoval trenér Dallasu Glen Gulutzan. "Vyškrábali jsme se z propasti zpátky na zem, ale ještě musíme pořádný kus cesty ujít."

Hejdukův gól porážku neodvrátil

S rozdáváním gólových přídělů ale hokejisté Chicaga po odletu z Dallasu nepřestali. V pondělí poznali sílu nejlepšího týmu ligy hráči Colorada, kteří na domácím ledě podlehli Blackhawks 2:5. Chicago tak Lavinám vrátilo porážku 2:6 z 8. března, která ukončila jejich rekordní sérii 24 zápasů od začátku sezony bez porážky v základní hrací době.

Jednu z branek Avalanche vstřelil Milan Hejduk, který si připsal čtvrtý gól v sezóně. Ve 39. minutě jím snížil na 2:4, žádný obrat skóre ale hosté ve třetí třetině nepřipustili. Naopak v poslední dvacetiminutovce přestříleli domácí v poměru 10:4 a přidali ještě jeden gól.

"Jeden tým hrál dnes s velkým sebevědomím, druhý ne a na ledě to bylo ohromně znát," posteskl si Hejduk, který zaznamenal 375. gól v kariéře a v historické tabulce střelců se posunul na 104. místo. "Chicago nás jednoznačně přehrálo ve všech herních činnostech," uznal Hejduk.

Havlát si po návratu připsal asistenci

V pondělí nezaváhal ani druhý nejlepší tým soutěže Anaheim, který si doma poradil se San Jose 5:3. Kačeři tak vyhráli dvanáctý domácí zápas v řadě, což je klubový rekord.

Žralokům nepomohl ani návrat uzdraveného maroda Martina Havláta, který vynechal poslední dva týdny s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla. Český útočník se sice ve 40. minutě připomněl přihrávkou na první gól Sharks, v té době však Kačeři vedli už 4:0.

O nelichotivý rekord NHL se pokoušejí hokejisté Phoenixu, kteří prohráli 0:4 v Los Angeles a už ve čtvrtém venkovním zápase v řadě nedali ani gól. Stejná nepříjemnost se naposledy stala v sezóně 1967/68 celku Oakland Seals. Jonathan Quick v brance Kings zneškodnil všech 27 střel a vychytal první čisté konto v sezóně.

Výsledky NHL:
New York Rangers - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Stepan, rozh. nájezd Nash - 20. E. Staal. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.200.
Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 7. Palát, 18. Pyatt, 50. Purcell, 60. Stamkos - 14. Talbot, 36. Giroux. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19.204.
Dallas - Calgary 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Branky: 19. a 53. Eriksson, 14. E. Cole, 16. Nystrom - 32. Hudler, 35. Bouwmeester, 56. Tanguay. Střely na branku: 24:19. Diváci: 16.057.
Los Angeles - Phoenix 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 7. Muzzin, 29. Toffoli, 47. Kopitar, 48. Carter. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.118.
Vancouver - Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 31. H. Sedin - 36. Brodin, 44. Coyle, 50. Cullen. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.910.
Anaheim - San Jose 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 15. a 60. Beauchemin, 32. Holland, 32. Etem, 34. Getzlaf - 20. Demers, 40. Marleau (Havlát), 47. Irwin. Střely na branku: 28:35. Diváci: 14.441.
Colorado - Chicago 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 20. Landeskog, 39. Hejduk - 4. Hayes, 5. Shaw, 28. P. Kane, 35. Seabrook, 57. Toews. Střely na branku: 19:32. Diváci: 16.952.