Winnipeg - Boston 3:1Skvělý Pavelec vychytal Medvědy. Prospal byl vyhlášen první hvězdou duelu, zářil i Kuba

New York

Výtečný výkon předvedl v zámořské NHL brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu. V utkání hraném v noci na středu podpořil výhru Jets nad Bostonem v poměru 3:1 sedmadvaceti úspěšnými zákroky a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Florida zvítězila na ledě Caroliny 4:1 i zásluhou českých hráčů. Tomáš Fleischmann zařídil první gól Panthers, obránce Filip Kuba si připsal dvě asistence. Dařilo se i Václavu Prospalovi, jenž zaznamenal v duelu proti Nashvillu tři přihrávky a byl zvolen první hvězdou střetnutí.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec vychytal Medvědy z Bostonu a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Kladenský odchovanec se zaskvěl mezi třemi tyčemi už v 6. minutě, kdy zlikvidoval stoprocentní šanci soupeře. Bergeron mířil z dorážky do poloodkryté brány, jenže opora Jets jeho střelu zázračně lapila.

Český gólman zneškodnil v 16. minutě i jedovku Pandolfa, a protože byl na druhé straně bezchybný i Rask, odešly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se ale skóre už měnilo. Krátce po buly zaváhal při rozehrávce Bogosian, čehož bleskurychle využil Marchand a zasunul kotouč za Pavelcova záda. Medvědi mohli náskok pojistit, jenže Thorntonovu ránu z mezikruží Pavelec do sítě nepustil.

Jets tak nadále drželi naději na obrat, který přišel v závěrečné části. Dorážku Thorburna ještě Rask bravurně zneškodnil. V 52. minutě už ale finský brankář kapituloval, když Bogosianovo nahození v přesilovce šikovně tečoval Wheeler. Hostům mohl vrátit vedení Horton, jenže Pavelec byl proti. Naopak na druhé straně dokonal pohotovou dorážkou obrat Kane. Dvoubodový zisk pro domácí pak ještě stvrdil střelou do opuštěné brány Wheeler.

"Cítil jsem se v brance dobře, ale i kluci přede mnou odváděli skvělou práci. Nebyl to pro nás lehký zápas. Boston ví, jak hrát a dotahovat do vítězného konce tyto vyrovnané zápasy. Vždy, když proti nim hrajeme, tak to skončí těsně," řekl Pavelec. Winnipeg se díky výhře propracoval do čela Jihovýchodní divize.

Fleischmann skóroval, Kuba dvakrát nahrával

Florida rozhodla duel v Carolině ve třetí části. Šestou trefou v sezóně poslal Pantery do vedení Fleischmann, jenž přízemním pokusem zblízka překonal Ellise. Následně se po Kubových přihrávkách prosadili Goc s Matthiasem a hosté mířili za vítězstvím.

V 58. minutě sice překazil Markströmovi čisté konto Staal, poslední slovo však měl Smithson, který do prázdné brány zpečetil výsledek. Kuba, jenž na ledě strávil 21 minut, byl zvolen první hvězdou zápasu. Florida utnula sérii šesti porážek za sebou.

"Zlepšovali jsme se třetinu od třetiny, zatímco oni minutu od minuty působili unavenějším dojmem. Snažili jsme se do nich jít, napadat a donutit je k chybám. A to vedlo k prvnímu gólu. Nakonec se dopustili chyb a to rozhodlo," uvedl Fleischmann. "Hráli jsme lépe než oni, byli jsme na tom lépe i fyzicky," dodal.

Na souboj českých brankářů nedošlo

V duelu Pittsburghu s Washingtonem se fanoušci českých gólmanů v bráně nedočkali. Vokoun i Neuvirth zůstali jen na střídačce, kde měl více důvodů ke spokojenosti první jmenovaný. Penguins totiž udolala protivníka 2:1, když dvěma asistencemi přispěl k triumfu Sidney Crosby. Pensylvánský tým si připsal už desátou výhru v řadě.

Columbus zdolal před vlastním publikem Nashville 4:3 a na výhře se třemi přihrávkami podílel Václav Prospal. Jeho druhá asistence v zápase byla zároveň jeho pětistou v NHL. Blue Jackets bodovali už pojedenácté v řadě a opět vylepšil klubový rekord.

"Je to o sebevědomí a schopnosti vyhrávat těsné zápasy," hledal Prospal příčinu úspěšné série, která tým z posledního místa v lize katapultovala do bojů o play off. "O tom liga je. Dobré týmy, dokonce i když nehrají svůj nejlepší zápas, naleznou způsob, jak vyhrát. A my jsme teď schopni vyrovnané zápasy vyhrávat," dodal.

Hráči Columbusu ale z utkání udělali drama, protože v posledních dvou minutách dvakrát inkasovali a rázem to bylo ze 4:1 jen 4:3. "Dokazuje to, že si nemůžete dovolit ubrat. Nesmíme dát soupeři takovou šanci jako se to stalo dnes," dodal Prospal, který je lídrem týmového bodování. Na kontě má devět branek a stejný počet přihrávek. Blue Jackets mají v Západní konferenci na desátém místě stejně bodů jako osmé San Jose.

Židlický nastoupil k šestistému zápasu v NHL

Obránce Marek Židlický odehrál v NHL šestisté utkání, v němž ale s New Jersey podlehl doma NY Rangers 2:3. Devils v utkání dvakrát srovnali jednogólový náskok soupeře, na branku Ricka Nashe ze 48. minuty už odpověď nenašli. V dresu vítězů začal pravidelně nastupovat i Roman Hamrlík, který hrál počtvrté za sebou a na ledě strávil zhruba deset minut.

Hokejisté Ottawy i bez zraněného Milana Michálka, jenž se podrobil operaci kolena a měl by týmu chybět ještě měsíc, zvítězili na ledě Islanders 5:3. Hosté v poslední třetině otočili z 1:3 a vydařený zápas odehrál obránce Sergej Gončar. Ruský bek vstřelil vítězný gól, zaznamenal dvě asistence a v účasti na ledě dosáhl bilance pěti kladných bodů.

Naopak se uzdravil útočník Radim Vrbata, který během měsíce vynechal předchozích 14 utkání. Návrat to ale nebyl vítězný, s Phoenixem prohrál na ledě Los Angeles 2:3.

Výsledky NHL:
New Jersey - NY Rangers 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 16. Zajac, 18. Volčenkov - 12. Del Zotto, 17. Hägelin, 28. R. Nash. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17 625.
NY Islanders - Ottawa 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Branky: 18. Aucoin, 21. Bailey, 32. Višňovský - 7. Kassian, 42. Silfverberg, 43. Z. Smith, 59. Gončar, 60. Latendresse. Střely na branku: 29:23. Diváci: 10 668.
Carolina - Florida 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Branky: 58. J. Staal - 48. Fleischmann, 53. Goc (Kuba), 54. Matthias (Kuba), 60. Smithson. Střely na branku: 34:44. Diváci: 16 349.
Columbus - Nashville 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 25. Tjutin, 30. Letestu (Prospal), 50. Nikitin (Prospal), 53. Brassard (Prospal) - 35. G. Bourque, 58. Mueller, 59. Fisher. Střely na branku: 31:35. Diváci: 13 364.
Montreal - Buffalo 2:3 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 48. Pacioretty, 57. C. Armstrong - 8. a 63. Ott, 19. Ennis. Střely na branku: 34:21. Diváci: 21 273.
Pittsburgh - Washington 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 32. Martin, 52. Niskanen - 29. Ovečkin. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18 653.
Winnipeg - Boston 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 52. a 60. Wheeler, 53. E. Kane - 21. Marchand. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,43 procenta. Střely na branku: 25:28. Diváci: 15 004.
Vancouver - St. Louis 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky: 23. Hansen, 25. D. Sedin, 32. Weise - 46. Schwartz, 54. Berglund. Střely na branku: 19:34. Diváci: 18 910.
Los Angeles - Phoenix 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 15. Penner, 27. Doughty, 54. Stoll - 52. a 60. Doan. Střely na branku: 29:42. Diváci: 18 118.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39