Los Angeles - Dallas 0:2Další trefa! Jágr rozhodl o výhře Dallasu na ledě obhájců z Los Angeles, skóroval i gólman Brodeur

Los Angeles

Český hokejový útočník Jaromír Jágr byl hlavním strůjcem výhry Dallasu Stars v čtvrtečním utkání zámořské NHL na ledě obhájců trofeje Los Angeles Kings. Trefa jednačtyřicetiletého útočníka v 47. minutě otevřela skóre zápasu, který texaské Hvězdy nakonec vyhrály 2:0. Jágr se trefil v druhém duelu za sebou. Překvapivě se mezi střelci branek čtvrtečního programu vyjímá jméno brankáře Ďáblů Martina Brodeura, kterému byla připsána úvodní trefa New Jersey v Carolině.

Jaromír Jágr (vpravo) pálí na branku Králů.

Z dalších českých hokejistů zářili také Martin Erat a Tomáš Plekanec. Jednatřicetiletý Erat přispěl k výhře Nashvillu nad Calgary v poměru 5:3 jedním gólem a dvěma přihrávkami, Plekanec dvakrát asistoval u výhry Montrealu na ledě New Yorku Islanders 5:2.

Jágr táhne Dallas v boji o postup do play off, na ledě Králů vstřelil svůj dvanáctý gól v sezóně a nadále je neproduktivnějším hráčem Hvězd. Český útočník se vytáhl den poté, co si v utkání s Coloradem připsal tři body. Tradiční oporou hostujícího týmu a první hvězdou utkání však byl vyhlášen brankář Kari Lehtonen, který pochytal všech 40 střel Králů na branku. Dallasu stačilo k výhře pouhých 21 střeleckých pokusů.

Dlouhé čekání na gól, které trvalo jednadvacet zápasů, ukončil v zápase proti Calgary další český útočník Martin Erat. Třebíčský rodák se poprvé trefil v 12. minutě, na konci první třetiny a v druhém dějství ještě přidal dvě asistence a pomohl tak k výhře Predátorů 5:3.

U vysoké výhry Montrealu na ledě Ostrovanů z New Yorku 5:2 nechyběl Tomáš Plekanec, který si podobně jako Erat připsal dvě úspěšné přihrávky. Plekanec v letošní sezóně NHL nasbíral stejně jako Jágr 22 bodů za dvanáct gólů a deset asistencí.

Mezi střelce se zapsal také brankář Brodeur

Hokejisté New Jersey zvítězili v Carolině 4:1, jeden bod za asistenci si připsal také hostující útočník Patrik Eliáš.

Překvapivě se mezi střelci branek vyjímá jméno Martina Brodeura. Gólmanu New Jersey byla připsána úvodní branka zápasu, když vyrazil střelu Patricka Dwyera na rohu kluziště, kde se ho zmocnil Jordan Staal a při signalizovaném trestu pro Marka Židlického poslal kotouč do opuštěné branky.

Brodeur se radoval už z třetího gólu ve své kariéře, kromě trojnásobného vítěze Stanley Cupu se v NHL předtím mezi střelce zapsalo i devět jiných brankářů, ovšem žádný Čech. Zkušený Kanaďan zaznamenal v utkání i 17 úspěšných zásahů.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec nezabránil prohře Jets s Washingtonem 0:4, přestože kryl jednadvacet střel soupeře. Pětadvacetiletý gólman čtyřikrát inkasoval a ve třetí třetině ještě dostal dvouminutový trest za zdržování hry. Útočník Radim Vrbata asistoval u vyrovnávacího gólu svého spoluhráče Antoineho Vermetta, ale jeho Phoenix nakonec doma padl s Vancouverem 1:2.

Výsledky NHL:
Buffalo - Toronto 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. Ennis, 32. Foligno, 33. Pominville, 41. Ehrhoff, rozhodující sam. nájezd Ott - 11. a 47. Kadri, 9. Bozak, 29. Grabovskij. Střely na branku: 36:34. Diváci: 19.070.
New York Islanders - Montreal 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Tavares, 27. Višňovský - 31. a 51. Subban (na první Plekanec), 10. Ryder (Plekanec), 41. B. Gionta, 51. Gallagher. Střely na branku: 27:29. Diváci: 11.012.
New York Rangers - Florida 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 57. Gáborík - 9. B. Campbell, 25. Upshall, 60. Kopecký. Střely na branku: 45:24. Diváci: 17.200.
Carolina - New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 52. Skinner - 4. Brodeur, 33. Henrique, 34. Harrold (Eliáš), 57. Loktionov. Střely na branku: 18:22. Diváci: 16.941.
Ottawa - Boston 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Daugavins - 39. Paille, 59. Seidenberg. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19.603.
Winnipeg - Washington 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Brouwer, 17. Johansson, 55. Ovečkin, 59. Bäckström. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 20:25. Diváci: 15.004.
Nashville - Calgary 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 19. a 34. Fisher (na obě Erat), 12. Erat, 35. Spaling, 56. Yip - 6. Giordano, 14. Comeau, 59. Iginla. Střely na branku: 23:22. Diváci: 17.113.
Phoenix - Vancouver 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Vermette (Vrbata) - 7. Tanev, 50. Schroeder. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.220.
Los Angeles - Dallas 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 47. Jágr, 51. Ray Whitney. Střely na branku: 40:21. Diváci: 18.118.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39