Calgary - St. Louis 3:2Červenka zářil, dvěma trefami sestřelil St. Louis. Pavelec dovedl Jets k výhře a byl hvězdou zápasu

New York

Útočník Calgary Roman Červenka vstřelil v zámořské NHL poprvé v kariéře dva góly a výrazným způsobem se tak podílel na výhře svého mužstva nad St. Louis 3:2. Porážce Blues nezabránil ani Vladimír Sobotka, který jednou skóroval. V zápasech hraných v noci na pondělí se dařilo i brankáři Ondřeji Pavelcovi, jenž třiadvaceti úspěšnými zákroky pomohl Jets k triumfu nad Tampou Bay 3:2.

Útočník Calgary Flames Roman Červenka se raduje se spoluhráčem Dennisem Widemanem ze vstřelení prvního gólu proti St. Louis Blues.

Červenka otevřel skóre duelu ve 12. minutě, když využil přesilovku. Wideman ho vyslal do přečíslení dva na jednoho, český forvard zvolil místo přihrávky střelu a zápěstím pod víko nedal Halákovi šanci.

Druhý gól přidal ve 30. minutě, kdy Bäcklund na modré čáře zachytil rozehrávku soupeře, Hudler rychle předal puk Červenkovi, který se natlačil před bránu a bekhendovou kličkou rozvlnil síť.

Blues, kteří Flames v zápase jasně přestříleli (38:17), snížili ve 37. minutě. Oshie vybojoval kotouč a samostatnou akci i dokončil. Na začátku závěrečné části se zaskvěl Sobotka, který vrátil za Kiprusoffova záda McDonaldovu ránu. Plameny ale nakonec přece jen slavily dva body. Zajistil jim je v 53. minutě Iginla.

"Vůbec nepochybujeme o tom, že je Roman schopný dávat důležité góly. Je to talentovaný hráč, má skvělé hokejové dovednosti i střelu," řekl trenér Bob Hartley na adresu českého hráče, který měl před utkáním na kontě tři vstřelené branky.

Calgary zvítězilo před vlastním publikem posedmé v řadě. Červenka, který z odehrál z dosavadních třiceti zápasů Flames sedmadvacet, se do kanadského bodování zapsal poprvé od 6. března, kdy skóroval proti San Jose. Rodák z Prahy byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Tou první se stal finský brankář Kiprusoff, který zlikvidoval 36 střel protivníka.

Pavelec dovedl Jets k výhře

Po dvou porážkách s Washingtonem se výhry dočkali hráči Winnipegu. Pavelec, jenž poslední střetnutí nedochytal, předvedl výtečný výkon a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl k triumfu Jets nad Tampou Bay Bryan Little.

"Po těch dvou zápasech jsme přesně tohle potřebovali," uvedl Pavelec. Kladenský odchovanec nastoupil od úvodní minuty k desátému utkání v řadě. "Delší dobu je to pravděpodobně náš nejlepší hráč. Takže jsem rád, že je v bráně a bude to tak pokračovat. Chytá velmi dobře, pomáhá nám. Dokonce si myslím, že dělá víc než to," podotkl trenér Claude Noel.

K bodovému zisku nepomohlo Lightnings ani změna na trenérském postu. Dočasní kouči Martin Raymond a Dan Lacroix museli překousnout jedenáctou porážku Blesků z posledních patnácti zápasů.

Pittsburgh zvítězil podvanácté za sebou, když tentokrát udolal doma Philadelphii 2:1 po prodloužení. U jediného gólu Flyers asistoval Jakub Voráček. V bráně Penguins chyběl Tomáš Vokoun, místo něj dostal přednost Marc-André Fleury.

Anaheim podlehl před svými fanoušky Detroitu 1:2. Přihrávku na první gól Red Wings zaznamenal obránce Jakub Kindl.

Výsledky NHL:
New York Islanders - Florida 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 7. MacDonald, 60. Tavares, 60. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14 512.
New York Rangers - Washington 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Asham, 19. Stepan - 8. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 10. Ovečkin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 200.
Pittsburgh - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. Crosby, 63. Kennedy - 35. C. Giroux (Voráček). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 662.
Winnipeg - Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Little, 23. Byfuglien, 30. Enström - 27. Stamkos, 46. Conacher. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Střely na branku: 24:25. Diváci: 15 004.
Colorado - Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 10. McGinn, 58. Parenteau - 6. Garrison, 24. Raymond, 35. Burrows. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15 194.
Calgary - St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 30. Červenka (na druhou Hudler), 53. Iginla - 37. Oshie, 45. Sobotka. Střely na branku: 17:38. Diváci: 19 289.
Anaheim - Detroit 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 40. Getzlaf - 5. Cleary (Kindl), 9. D. Miller. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17 427.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39