NHL

Calgary - St. Louis 3:2

Červenka zářil, dvěma trefami sestřelil St. Louis. Pavelec dovedl Jets k výhře a byl hvězdou zápasu

25. března 2013 05:58 - New York

Útočník Calgary Roman Červenka vstřelil v zámořské NHL poprvé v kariéře dva góly a výrazným způsobem se tak podílel na výhře svého mužstva nad St. Louis 3:2. Porážce Blues nezabránil ani Vladimír Sobotka, který jednou skóroval. V zápasech hraných v noci na pondělí se dařilo i brankáři Ondřeji Pavelcovi, jenž třiadvaceti úspěšnými zákroky pomohl Jets k triumfu nad Tampou Bay 3:2.

Todd Korol, Reuters

Červenka otevřel skóre duelu ve 12. minutě, když využil přesilovku. Wideman ho vyslal do přečíslení dva na jednoho, český forvard zvolil místo přihrávky střelu a zápěstím pod víko nedal Halákovi šanci.

Druhý gól přidal ve 30. minutě, kdy Bäcklund na modré čáře zachytil rozehrávku soupeře, Hudler rychle předal puk Červenkovi, který se natlačil před bránu a bekhendovou kličkou rozvlnil síť.

Blues, kteří Flames v zápase jasně přestříleli (38:17), snížili ve 37. minutě. Oshie vybojoval kotouč a samostatnou akci i dokončil. Na začátku závěrečné části se zaskvěl Sobotka, který vrátil za Kiprusoffova záda McDonaldovu ránu. Plameny ale nakonec přece jen slavily dva body. Zajistil jim je v 53. minutě Iginla.

"Vůbec nepochybujeme o tom, že je Roman schopný dávat důležité góly. Je to talentovaný hráč, má skvělé hokejové dovednosti i střelu," řekl trenér Bob Hartley na adresu českého hráče, který měl před utkáním na kontě tři vstřelené branky.

Calgary zvítězilo před vlastním publikem posedmé v řadě. Červenka, který z odehrál z dosavadních třiceti zápasů Flames sedmadvacet, se do kanadského bodování zapsal poprvé od 6. března, kdy skóroval proti San Jose. Rodák z Prahy byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Tou první se stal finský brankář Kiprusoff, který zlikvidoval 36 střel protivníka.

Pavelec dovedl Jets k výhře

Po dvou porážkách s Washingtonem se výhry dočkali hráči Winnipegu. Pavelec, jenž poslední střetnutí nedochytal, předvedl výtečný výkon a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl k triumfu Jets nad Tampou Bay Bryan Little.

"Po těch dvou zápasech jsme přesně tohle potřebovali," uvedl Pavelec. Kladenský odchovanec nastoupil od úvodní minuty k desátému utkání v řadě. "Delší dobu je to pravděpodobně náš nejlepší hráč. Takže jsem rád, že je v bráně a bude to tak pokračovat. Chytá velmi dobře, pomáhá nám. Dokonce si myslím, že dělá víc než to," podotkl trenér Claude Noel.

K bodovému zisku nepomohlo Lightnings ani změna na trenérském postu. Dočasní kouči Martin Raymond a Dan Lacroix museli překousnout jedenáctou porážku Blesků z posledních patnácti zápasů.

Pittsburgh zvítězil podvanácté za sebou, když tentokrát udolal doma Philadelphii 2:1 po prodloužení. U jediného gólu Flyers asistoval Jakub Voráček. V bráně Penguins chyběl Tomáš Vokoun, místo něj dostal přednost Marc-André Fleury.

Anaheim podlehl před svými fanoušky Detroitu 1:2. Přihrávku na první gól Red Wings zaznamenal obránce Jakub Kindl.

Výsledky NHL:
New York Islanders - Florida 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 7. MacDonald, 60. Tavares, 60. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14 512.
New York Rangers - Washington 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Asham, 19. Stepan - 8. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 10. Ovečkin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 200.
Pittsburgh - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. Crosby, 63. Kennedy - 35. C. Giroux (Voráček). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 662.
Winnipeg - Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Little, 23. Byfuglien, 30. Enström - 27. Stamkos, 46. Conacher. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Střely na branku: 24:25. Diváci: 15 004.
Colorado - Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 10. McGinn, 58. Parenteau - 6. Garrison, 24. Raymond, 35. Burrows. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15 194.
Calgary - St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 30. Červenka (na druhou Hudler), 53. Iginla - 37. Oshie, 45. Sobotka. Střely na branku: 17:38. Diváci: 19 289.
Anaheim - Detroit 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 40. Getzlaf - 5. Cleary (Kindl), 9. D. Miller. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17 427.
10. Ribeiro (Washington) 32 34 (10+24)
15. Voráček (Philadelphia) 31 32 (13+19)

1 Vancouver 48 127:121 59
2 Minnesota 48 122:127 55
3 Edmonton 48 125:134 45
4 Calgary 48 128:160 42
5 Colorado 48 116:152 39