Buffalo - Boston 0:2Skvělý Krejčí dotáhl Boston k výhře nad Buffalem. Jágrův Dallas padl

Detroit

Český legionář David Krejčí zařídil vítězství svého Bostonu nad Buffalem Sabres. Centr Bruins otevřel skóre úspěšnou dorážkou sedm minut před koncem zápasu, chvíli poté přihrál na gól, který pojistil Bostonu vítězství 2:0. V dalším utkání deklasovalo Chicago Detroit, za který vsítil neskutečný vlastní gól český obránce Jakub Kindl. Dallas spolu s Jágrem prohrál na vlastním ledě s obhájci titulu Los Angeles Kings 2:3.

David Krejčí posílá do branky Ryana Millera puk, který rozhodl o všech bodech pro Bruins.

Ve vyrovnaném utkání Bruins proti Sabres se na gól čekalo až do záverečné desetiminutovky, kdy se Krejčí dorážkou prosadil po Hortonově střele. Tři minuty nato si spoluhráči role prohodili. Krejčí přihrál Hortonovi před prázdnou bránu, odkud kanadský útočník pohodlně zakončil. Bruins se radovali po výhře 2:0. Krejčí byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za brankářem Antonem Chudobinem, který 26 zákroky vychytal své první čisté konto v sezóně a druhé v kariéře.

Na vyrovnané zápasy s menším počtem branek už jsou hokejisté Bostonu zvyklí, v sedmi z posledních osmi utkání nevstřelili více než tři góly. „Věděli jsme, že i po dvou třetinách musíme za stavu 0:0 zůstat trpěliví. Stačil jeden špatný odraz puku a mohli jsme inkasovat my. Ale drželi jsme se svého plánu a nakonec to dobře dopadlo," řekl trenér Bruins Claude Julien.

Chicago vypráskalo Detroit

Velikonoční výprask schytali hokejisté Detroitu, kteří na domácím ledě podlehli Chicagu vysoko 1:7. Jednou asistenci přispěli k triumfu Blackhawks i čeští hokejisté Michael Frolík a Michal Rozsíval.

Začátek utkání byl pro Red Wings jako zlý sen. V páté minutě už prohrávali 0:3, přičemž třetí gól dostal za záda vlastního brankáře Jakub Kindl. Český obránce zachytil před vlastní brankou soupeřovu přihrávku, načež chtěl s pukem zamířit do bezpečí. Neustál ale nátlak soupeře Davea Bollanda a bekhendem poslal puk pod víko branky Jimmyho Howarda.

Po čtvrtém gólu pak Howarda v detroitské brance vystřídal Jonas Gustavsson, ale inkasoval už po osmi vteřinách, a pak ještě dvakrát. Za Blackhawks se dvakrát trefili Bolland a Brandon Saad, domácí dali jediný gól až půl minuty před koncem.

Jágrova bodová série přerušena

Columbus, v jehož dresu se podruhé za sebou bodově prosadil český bojovník Václav Prospal, zaskočil druhý tým Západní konference Anaheim. Blue Jackets porazili Ducks 2:1 po prodloužení.

Poprvé po pěti zápasech, v nichž vstřelil čtyři góly a na další čtyři přihrál, vyšel bodově naprázdno Jaromír Jágr. Jeho Dallas prohrál s Los Angeles 2:3 a v tabulce Západní konference ztrácí dva body na osmý Columbus.

Voráček se porval, týmu však neprospěl

V důležitém duelu týmů bojujících o účast ve vyřazovací části soutěže Philadelphia skolila Washington 5:4 po prodloužení a na osmé místo ve Východní konferenci ztrácí už jen dva body.

Tvrdou pěstní potyčku v utkání absolvoval Jakub Voráček, jenž se rozhodl pomstít kapitána Claudea Girouxe, jehož tvrdým zákrokem srazil obránce soupeře Steve Oleksy. Voráček několika ranami udělal svému protivníkovi krvavý šrám na obličeji, Capitals ale díky tomu získali čtyřminutovou přesilovku, v níž dvěma góly během 26 sekund získali ve 47. minutě vedení 4:2.

Flyers však dokázali dvoubrankové manko smazat, když vyrovnávací gól vstřelil necelých deset sekund před třetí sirénou při power play Kimmo Timonen. Ve druhé minutě prodloužení pak dokonal obrat Ruslan Fedotěnko.

Spoluhráči Voráčkovi po zápase nic nevyčítali. „Naopak, jsem na něho pyšný," zdůraznil Timonen. „Hráče, jako je Giroux, nemůžete takhle sestřelit, aniž byste za to nebyli potrestáni," dodal.

Západní konference NHL
1.Chicago342635116:7455
2.Anaheim352357107:9051
3.Minnesota342121197:8644
Detroit - Chicago 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
Branky: 60. Emmerton - 4. a 24. Saad (na první Frolík), 5. a 48. Bolland (na druhou Rozsíval), 3. Morin, 24. Toews, 57. Leddy. Střely na branku: 34:26. Diváci: 20.066.
Columbus - Anaheim 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 30. Brassard (Prospal), 64. Letestu – 46. Etem. Střely na branku: 18:30. Diváci: 13.185
Dallas - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 34. Benn, 52. Whitney – 1. Carter, 46. Richardson, 47. Williams. Střely na branku: 15:40. Diváci: 15.719.
Philadelphia - Washington 5:4 po prodl. (2:1, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 11. Talbot, 15. Read, 53. Giroux, 60. Timonen, 62. Fedotěnko – 5. Bäckström, 39. Green, 47. Johansson, 47. Ovečkin. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.681.
Buffalo - Boston 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 53. Krejčí, 56. Horton (Krejčí). Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.027.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39