Dallas - Anaheim 0:4Jágrův Dallas vyšel proti Kačerům střelecky naprázdno. Rozsíval zařídil v nájezdech výhru Chicaga

Hokejisté Dallasu s Jaromírem Jágrem v sestavě podlehli v zámořské NHL doma Anaheimu 0:4. Obránce Chicaga Michal Rozsíval zajistil Jestřábům v souboji proti Nashvillu dva body, když proměnil rozhodující samostatný nájezd. Dařilo se i newyorským Rangers, kteří v zápase hraném v noci na úterý porazili Winnipeg 4:2. Ondřej Pavelec v brance Jets si připsal 31 úspěšných zákroků, porážku svého mužstva ale neodvrátil.

Obránce Michal Rozsíval rozhodl v samostatných nájezdech o vítězství Chicaga nad Nashvillem 3:2.

Texaský celek prohrál druhý domácí duel v řadě a počtvrté v sezóně nedal gól. Ducks zlomili soupeře v rozmezí 31. a 35. minuty, kdy se postupně trefili Bobby Ryan, Corey Perry a Matt Beleskey. Do prázdné klece pak ještě v samotném závěru pojistil výhru Teemu Selänne, jenž tak v dostizích o nejlepšího evropského střelce v historii NHL snížil ztrátu na Jágra na sedm gólů.

Na triumfu Kačerů měl velkou zásluhu švédský gólman Viktor Fasth, jenž zastavil všech 26 střel protivníka a radoval se z třetí vychytané nuly v sezóně. Jágr strávil na ledě více než 23 minut, během kterých dvakrát vystřelil na bránu.

"Obrovské zklamání," komentoval porážku útočník Dallasu Jamie Benn, jenž se spoluhráči nedokázal odčinit den starou porážku 2:3 s Los Angeles, kterou trenér Glen Gulutzan označil jako trapnou. "Zbývá nějakých čtrnáct zápasů do konce základní části a je důležité bodovat pokaždé. A nám se to už podruhé za sebou nepovedlo. To není dobrý pocit," dodal Benn.

Rozsíval zazářil v nájezdech

Jezdci z New Yorku si po dvou utkáních bez vstřeleného gólu spravili chuť, když před vlastním publikem zdolali Winnipeg. Dvě trefy včetně té vítězné zaznamenal Derek Stepan. První hvězdou duelu se však stal kapitán Ryan Callahan, který si připsal 4 body (1+3). Jets prohráli potřetí za sebou, přesto udrželi čtyřbodový náskok na špici Jihovýchodní divize.

Chicago mělo proti Nashvillu nakročeno k vítězství, jenže ve třetí třetině promarnilo dvoubrankové vedení. Napínavé střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž se hned na úvod trefil domácí Toews. Ve druhé sérii však vyrovnal skóre Smith a rostřel pokračoval. V páté sérii se rozjel Rozsíval a výtečným bekhendovým blafákem oklamal Rinneho. A protože vzápětí neuspěl hostující Beck, těšili se Blackhawks z dvoubodového zisku.

"Michalovi se při tréninku v nájezdech daří. Těžko se proti němu chytá. Myslím, že si toho trenér všiml a rozhodl se dát mu šanci," prohlásil brankář Chicaga Corey Crawford. "Odhaduji, že tu kličku na mě zkoušel letos už tak dvanáctkrát a pokaždé dal gól," dodal Crawford.

Jestřábi se díky výhře vrátili do čela celé NHL, Predators ziskem bodu udrželi naděje na postup do play off. V Západní konferenci ztrácejí dva body na osmé St. Louis, které zvítězilo 4:1 na ledě Minnesoty.

Plekanec pomohl přihrávkou k výhře Canadiens

Ve třetím utkání v řadě se zapsal do statistik Tomáš Plekanec, který jednou přihrávkou přispěl k výhře Montrealu nad Carolinou 4:1.

Hostující Hurricanes vedli od 4. minuty, ve zbytku zápasu už ale nedali ani gól a brankář Canadiens Carey Price nakonec potřeboval k vítězství ve svém jubilejním 300. zápase v NHL jen 18 zákroků.

Na čtyři zápasy bez vítězství se protáhla černá série New Jersey, které podlehlo New Yorku Islanders 1:3. Devils tak na sedmé příčce Východní konference mají před svým pondělním soupeřem, jemuž patří devátá pozice, už jen dvoubodový náskok. U jediného gólu poražených si připsal asistenci Patrik Eliáš.

Výsledky NHL:
New Jersey - NY Islanders 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 29. Ponikarovskij (Eliáš) - 1. Bailey, 8. Hamonic, 50. Tavares. Střely na branku: 25:21. Diváci: 17 625.
New York Rangers - Winnipeg 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 1. a 46. Stepan, 24. Callahan, 54. Nash - 2. Antropov, 13. Bogosian. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 35 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 200.
Montreal - Carolina 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 51. a 60. Pacioretty (na druhou Plekanec), 16. Markov, 22. Halpern - 4. J. Staal. Střely na branku: 29:19. Diváci: 21 273.
Detroit - Colorado 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 16. Abdelkader, 27. Cleary, 30. Brunner - 46. McGinn, 59. Duchene. Střely na branku: 20:24. Diváci: 20 066.
Chicago - Nashville 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 20. Saad, 33. P. Kane, rozhodující sam. nájezd Rozsíval - 44. Legwand, 48. Beck. Střely na branku: 40:27. Diváci: 21 306.
Dallas - Anaheim 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 31. Ryan, 33. Perry, 36. Beleskey, 60. Selänne. Střely na branku: 26:30. Diváci: 13 748.
Edmonton - Calgary 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Schultz, 10. Hall, 17. Jones, 51. Jakupov - 59. McGrattan. Střely na branku: 20:34. Diváci: 16 839.
Minnesota - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Heatley - 13. Schwartz, 33. McDonald, 35. Shattenkirk, 60. Jackman. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18 786.
San Jose - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 28. Desjardins, 29. J. Thornton, 30. Couture - 38. Higgins, 51. Burrows. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 562.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39