Montreal - Boston 2:1Jágr dřel jako kůň, ale bodoval Plekanec. Gólman Pavelec zachránil výhru nad Flyers

New York

V ostře sledovaném sobotním duelu mezi Montrealem a Bostonem bojoval Jaromír Jágr jako lev, ale na body nakonec nedosáhl. V zápase ho naopak zastínil další kladenský odchovanec Tomáš Plekanec, který asistoval u gólu a pomohl Montrealu k vítězství 2:1. Třicet úspěšných zákroků předvedl český brankář Ondřej Pavelec, když vychytal výhru Winnipegu nad Philadelphií 4:1. Ukončil tak sérii pěti porážek Jets a v boji o play off utekli Flyers v tabulce Východní konference o tři body.

Jaromír Jágr bojoval proti Canadiens jako lev.

Poté, co Jágr při své premiéře v dresu Bostonu rozhodl gólem o vítězství, se ve druhém zápase neprosadil a Bruins v přímé bitvě o první místo v tabulce Severovýchodní divize prohráli. Vítězný gól vstřelil ve 21. minutě po asistenci Tomáše Plekance bývalý hráč Bruins Michael Ryder, který zvýšil vedení domácích na 2:0. Hosté ve 28. minutě dokázali snížit, vyrovnat už se jim ale vy zbytku zápasu nepovedlo.

Jágr naskočil do utkání ve stejné formaci jako proti New Jersey s Tylerem Seguinem a Bradem Marchandem. Už v průběhu první třetiny, v níž Canadiens jasně dominovali (10:4 na střely), ale trenér Claude Julien sestavu přeskupil a Jágr strávil zbytek zápasu po boku Daniela Paillea a Gregoryho Campbella, kteří obvykle nastupují až ve čtvrté formaci.

Třetím nejvytíženějším útočníkem

Český útočník s číslem 68 navzdory tomu dostal na ledě dostatek prostoru, když odehrál 18 minut a 53 sekund čistého času a byl tak třetím nejvytíženějším útočníkem Bruins. Ještě spolu s Marchandem a Seguinem byl Jágr na ledě u prvního inkasovaného gólu, po přeskupení formací zase pobýval na hřišti, když se Paille šťastnou tečí postaral o jediný gól Bostonu.

"Hráli jsme proti soupeři, který je opravdu silný ve svém útočném pásmu a myslím, že Tyler (Seguin) na to nebyl připravený. Potřeboval jsem ho proto vrátit na křídlo," vysvětlil kouč Julien, proč tak brzy míchal se sestavou. "Myslím, že Jágr odehrál s Campbellem a Paillem dobrý zápas. Postupně se v utkání zlepšoval celý tým a povedlo se nám všechny tři formace stabilizovat," dodal Julien.

Kouče rozlítil závěr utkání

Rozlítil ho ale závěr zápasu. Bruins 56 sekund před třetí sirénou získali výhodu přesilové hry, kterou umocnili odvoláním brankáře. Při přesilovce šest na čtyři ale za celou dobu ani jednou nevystřelili na branku. "V takové situaci si musíme umět poradit mnohem lépe. Ten konec byl frustrující," přiznal Julien.

"Neměl jsem přehled o čase. Pořád jsme si připravovali co nejlepší střeleckou pozici a pak už bylo pozdě," krčil rameny Jágr, který závěr duelu strávil na ledě. "Asi jsme měli zkusit víckrát vystřelit, ale to je kdyby. Musíme se z toho pro příště poučit. Mrzí mě, že jsme prohráli, ale těší mě, jak jsme odehráli druhou a třetí třetinu," dodal Jágr.

Flyers se vzdaluje play off

Winnipegu patří po sobotě devátá příčka se ztrátou dvou bodů na newyorské celky Rangers a Islanders, které rovněž vyhrály. Ostrované porazili 4:2 Tampu Bay, Rangers zvítězili 4:1 na ledě Caroliny. Zároveň se ale Winnipeg dělí o vedení v Jihovýchodní divizi s Washingtonem, který díky hattricku Alexandra Ovečkina zvítězil 4:3 na Floridě.

Pavelec proti Philadelphii nestačil pouze na tečovanou střelu obránce Kenta Huskinse, kterou ve 13. minutě nevědomky srazil do sítě Ruslan Fedotěnko. Jets pak otočili utkání čtyřmi góly ve druhé třetině, když skórovali třikrát v rozmezí 126 sekund.

"Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Konečně jsme zase podali týmový výkon, což byla věc, o které jsme se před utkáním bavili," řekl trenér Claude Noel. "Dobře víme, že pěti porážkami jsme se sami dostali do problémů. Teď už musíme zabrat a jsem rád, že jsme to dnes zvládli," dodal Noel.

Naopak "Letcům", kteří prohráli poprvé po čtyřech zápasech, se vidina účasti v play off znovu vzdálila. "Ve druhé třetině jsme hráli hrozně. Tohle se nám nesmí stávat, zvlášť v této fázi sezony," konstatoval kapitán Claude Giroux. "Musíme tenhle zápas brát jako poslední zvonění, vrátit se k tvrdé práci a soustředit se na nejbližší utkání proti Islanders," doplnil útočník Scott Hartnell.

Povedený zápas sehrál Hanzal

Povedený zápas sehrál útočník Martin Hanzal, který gólem a asistencí přispěl k výhře Phoenixu nad Coloradem 4:0. Kojoti tak prodloužili vítěznou sérii na tři zápasy a na devátém místě Západní konference ztrácejí už jen dva body na osmé St. Louis Blues.

Statistika NHL:
Winnipeg - Philadelphia 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Branky: 33. Clitsome, 34. Wellwood, 35. E. Kane, 40. Little - 12. Fedotěnko. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.004.
Nashville - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 6. Bickell. Střely na branku: 20:30. Diváci: 17.256.
Los Angeles - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. M. Richards, 16. Carter, 29. Vojnov, 60. Doughty - 23. Pääjärvi. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18.118.
Montreal - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Galchenyuk, 21. Ryder (Plekanec) - 28. Paille. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21.273.
Vancouver - Calgary 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 1. Hamhuis, 7. Weise, 28. Burrows, 40. Edler, 60. H. Sedin - 14. Wideman, 51. Tanguay. Střely na branku: 22:38. Diváci: 18.910.
NY Islanders - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Grabner, 29. Bailey, 54. Martin, 60. MacDonald - 25. Pánik, 45. Carle. Střely na branku: 28:21. Diváci: 16.170.
Carolina - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 50. Dalpe - 23. Stepan, 23. Callahan, 32. Nash, 60. Boyle. Střely na branku: 49:39. Diváci: 17.457.
Florida - Washington 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
Branky: 47. a 60. Kopecký (na první Fleischmann), 49. Mueller - 16., 23. a 35. Ovečkin, 21. Ribeiro. Střely na branku: 30:31. Diváci: 16.886.
Phoenix - Colorado 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 2. Bödker (Hanzal), 24. Hanzal (Vrbata), 28. Gordon, 35. Doan (Vrbata). Střely na branku: 28:24. Diváci: 16.648.
New Jersey - Toronto 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 52. Clarkson (Židlický) - 4. Komarov, 49. Bozak. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.625.