Chicago - Nashville 5:3Frolík a Rozsíval se bodově podíleli na výhře Chicaga, uspěl i gólman Washingtonu Neuvirth

New York

Útočník Michael Frolík a obránce Michal Rozsíval si připsali po bodu za asistenci při výhře Chicaga nad domácím ledě nad Predátory z Nashvillu. Jestřábi zvítězili 5:3, připsali si druhou výhru v řadě a zajistili si postup do play off. Výhru 4:2 si připsal Washington, který zvítězil nad Tampou Bay. K vítězství přispěl brankář Michal Neuvirth, jenž pochytal 28 střel.

Gólman Washingtonu Michal Neuvirth kryje jednu ze střel hráčů Tampy.

Nashvillu se nepodařilo vrátit Chicagu porážku 0:1, kterou mu Blackhawks uštědřili před dvěma dny na ledě Predátorů. Nedělní zápas byl však vyrovnaný. Chicago poslal do vedení v sedmé minutě po Frolíkově asistenci Shaw a na začátku druhé třetiny vedli domácí znovu o gól, když se na 2:1 trefil Bickell. Bod při této brance si připsal Rozsíval. Nashvillu se ale podařilo vývoj zápasu otočit a v 7. minutě třetí části vedl 3:2. Třemi brankami v závěrečných jedenácti minutách ale strhli domácí vítězství na sou stranu.

"Být prvním týmem, který se dostal do play off, je dobrý pocit, ale v průběhu sezony jsme nikdy nehleděli příliš dopředu. A v tomto způsobu myšlení budeme pokračovat," uvedl kapitán domácích a autor vítězného gólu Jonathan Toews. "V naší hře (proti Nashvillu) bylo hodně pozitivních věcí, ale ze všeho nejdůležitější bylo, že jsme nepřestali bojovat," dodal.

Nedělní výsledky daly definitivu postupu do bojů o Stanley Cup i Pittsburghu, který vede Východní konferenci a za Chicagem zaostává v boji o vítězství v základní části o čtyři body. Tučňákům nahrála do karet zejména prohra New Jersey 2:3 po nájezdech v Buffalu. Devils, za něž v rozstřelu neuspěl Patrik Eliáš, jsou po sedmi porážkách v řadě na prvním nepostupovém místě.

Floridě se podařilo zvítězit nad favorizovanou Ottawou. Senátoři sice vedli od první třetiny po brance Conachera, ale v úvodu druhé části se po Fleischmannově asistenci prosadil Goc a vítězství Panetrů zařídil v přesilové hře Kulikov.

Ovečkin vstřelil dva góly

Nepříliš dobře se vyvíjel také zápas pro Washington, který na domácím ledě přivítal Tampu Bay. V polovině zápasu totiž Capitals prohrávali 1:2. Ovečkinovi a spol. se však podařilo vývoj zápasu otočit ještě na konci druhé třetiny, dvě branky zaznamenal právě hvězdný Rus. Neuvirth pochytal 28 střel Tampy a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Samozřejmě jsem rád, že zase dávám góly, ale ze všeho nejdůležitější je, že vyhráváme. Na začátku sezony jsme procházeli těžkým obdobím, ale už jsme na dobré cestě," uvedl Ovečkin.

Čisté konto udrželi v nočních zápasech dva gólmani. Prvním z nich byl Bäckström, jehož Minnesota zdolala Columbus 3:0. A další ceněnou nulu získal Elliot, brankář St. Louis, který zastavil všech 28 střel Detroitu.

Dařilo se Dallasu, bývalému týmu Jaromíra Jágra. Hvězdy vyhrály i druhý zápas v řadě. O výhře Stars nad San Jose rozhodl v samostatných nájezdech talentovaný Benn.

Statistika NHL:
Detroit - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Porter. Střely na branku: 28:25. Diváci: 20.066.
San Jose - Dallas 4:5 po sam. náj. (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Wingels, 24. Burns, 28. Galiardi, 36. Vlasic - 25. a 47. Chiasson, 24. Nyström, 50. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Benn. Střely na branku: 36:34. Diváci: 17.562.
Florida - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Goc (Fleischmann), 51. Kulikov - 13. Conacher. Střely na branku: 17:41. Diváci: 15.552.
Columbus - Minnesota 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 24. Suter, 36. Coyle, 59. Pominville. Střely na branku: 24:24. Diváci: 15.909.
Washington - Tampa Bay 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 24. a 60. Ovečkin, 33. Carlson, 37. Ward - 2. Lecavalier, 27. Killorn. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18.506.
Chicago - Nashville 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 7. Shaw (Frolík), 23. Bickell (Rozsíval), 50. Saad, 51. Toews, 60. P. Kane - 18. Spaling, 26. S. Weber, 47. Legwand. Střely na branku: 40:22. Diváci: 22.044.
Buffalo - New Jersey 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Kaleta, 34. Ott, rozhodující sam. nájezd Gerbe - 19. Sullivan, 46. Fayne. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.703.
Anaheim - Los Angeles 4:3 po sam. náj. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. Palmieri, 39. Perry, 45. Beleskey, rozhodující sam. nájezd S. Koivu - 26. Doughty, 40. J. Carter, 57. D. Brown. Střely na branku: 22:38. Diváci: 17.494.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39