NY Islanders - Philadelphia 4:1Voráček znovu skóroval, nepřekonatelní gólmani Pavelec s Neuvirthem byli hvězdami zápasů

Ani sedmnáctý gól v letošní sezóně v podání českého útočníka Jakuba Voráčka nestačil hokejistům Philadelphie Flyers k bodům na ledě New Yorku Islanders. Letci v důležitém boji o účast v play off sice brzy vedli, ale náskok ještě v první třetině ztratili a nakonec prohráli 1:4. Úspěšný večer naopak prožili čeští brankáři - Ondřej Pavelec z Winnipegu přispěl 29 úspěšnými zásahy k domácí výhře Jets nad Buffalem 4:1, Michal Neuvirth vychytal výhru Washingtonu 3:2 na ledě Montrealu. Oba byli vyhlášeni hvězdami zápasů.

Český brankář Ondřej Pavelec úspěšně kryje střelecký pokus hráčů Buffala.

Oba celky spolu přitom bojují o vítězství v Jihovýchodní divizi, které zaručuje účast v play off. Capitals si díky páté výhře v řadě udrželi před Winnipegem dvoubodový náskok a se 44 body jim patří třetí příčka ve Východní konferenci. Jets jsou se 42 body mimo elitní osmičku na devátém místě, ovšem se stejným počtem bodů jako osmí New York Rangers. Ti ale mají dva zápasy k dobru.

Neuvirth v Montrealu zneškodnil 27 střel a novináři ho zvolili třetí hvězdou večera. Poprvé inkasoval v 16. minutě, kdy šli Canadiens do vedení 1:0. Pak ale zavřel branku a Capitals skóre otočili třemi góly. Podruhé pak Neuvirth kapituloval čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

Jedním gólem přispěl k výhře Capitals znovu i Alexander Ovečkin. Ruský kanonýr tak skóroval pošestnácté z posledních třinácti zápasů a s 26 zásahy vévodí tabulce střelců NHL spolu se Stevenem Stamkosem z Tampy Bay. "Získali jsme dva nesmírně důležité body," konstatoval Ovečkin. "Porazili jsme tým, který je v tabulce před námi a dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnaný duel i se silnými soupeři," dodal lídr Capitals.

Pavelec si výkonem proti Buffalu vysloužil ocenění pro druhou hvězdu utkání. Český gólman si připsal 29 úspěšných zákroků, když inkasoval až ve 45. minutě, kdy měli domácí díky třem gólům z druhé třetině pohodlný tříbrankový náskok.

Winnipeg po sérii pěti porážek vyhrál podruhé za sebou a stále může přemýšlet o tom, jak proklouznout do elitní osmičky. "V kabině už zase panuje lepší atmosféra. Naladili jsme se zase na vítěznou vlnu, znovu si věříme, to je v této fázi ohromně důležité. Ještě je před námi dlouhá cesta, ale zatím šlapeme na ten správný plynový pedál," řekl kapitán Jets Andrew Ladd.

Voráček má formu, ale Flyers znovu padli

Druhou porážku za sebou si naopak připsala Philadelphia, které nepomohl ani gól Jakuba Voráčka. Nejproduktivnější český hráč v NHL vstřelil už svůj 17. gól ve zkrácené sezóně, Letci však prohráli na ledě NY Islanders 1:4 a v tabulce Atlantické divize jim patří poslední příčka. Voráček skóroval po jednozápasové odmlce, v posledních čtyřech zápasech si připsal tři góly.

V Západní konferenci stále bojují o play off hokejisté Columbusu, kteří i díky asistenci Václava Prospala a gólu nové posily Mariána Gáboríka porazili 4:0 San Jose. Blue Jackets tak znovu ztrácejí jen dva body na osmý Detroit. Stejné manko mají i hokejisté Dallasu, kteří díky čtyřem gólům ve třetí třetině rozstříleli 5:1 obhájce Stanleyova poháru z Los Angeles. Stars si tak ve čtvrtém utkání po odchodu Jaromíra Jágra připsali třetí výhru v řadě.

Už na pět zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté St. Louis, kteří zvítězili 1:0 na ledě Nashvillu. Rozhodující gól vstřelil ve 37. minutě Alexander Steen po přihrávce Vladimíra Sobotky. Blues stejným výsledkem zvítězili v neděli na ledě Detroitu a v součtu s předchozím zápasem proti Columbusu už 141 minut a 24 sekund neinkasovali. Obě čistá konta vychytal Brian Elliott, jenž si tak dal nejlepší dárek k úterním 28. narozeninám.

Výsledky NHL:
NY Islanders - Philadelphia 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 16. Moulson, 38. Grabner, 59. Tavares, 59. Cizikas - 7. Voráček. Střely na branku: 32:27. Diváci: 13.888.
Carolina - Pittsburgh 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 5. Corvo, 16. Sanguinetti, 43. Nash - 6. Bortuzzo, 14. Morrow, 50. Bennett, 51. Malkin, 60. Dupuis. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.168.
Columbus - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. Calvert, 24. Wisniewski, 26. Johansen (Prospal), 48. Gáborík. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.771.
Montreal - Washington 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 16. a 57. Eller - 28. Ovečkin, 30. Fehr, 46. Hillen. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21.273.
Dallas - Los Angeles 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 41. a 52. Whitney, 48. a 54. Fiddler, 12 Goligoski - 2. Doughty. Střely na branku: 31:30. Diváci: 16.367.
Winnipeg - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 25. Wellwood, 31. Gagnon, 40. Ladd, 60. Wheeler - 45. Porter. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Střely na branku: 30:30. Diváci: 15.004.
Nashville - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Steen (Sobotka). Střely na branku: 15:26. Diváci: 15.063.
Minnesota - Chicago 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 36. Hossa. Střely na branku: 20:31. Diváci: 19.158.
Tampa Bay - Ottawa 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 23. Labrie, 25. Lecavalier, 55. Stamkos - 15. Alfredsson, 41. Latendresse. Střely na branku: 24:33. Diváci: 17.323.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39