New Jersey - Boston 4:5Druhá hvězda zápasu Jágr přispěl dvěma body k výhře Bostonu nad New Jersey

New York

Hrající legenda Jaromír Jágr byl hodně vidět i v dalším zápase Bostonu, který Medvedi odehráli na ledě New Jersey. Boston zvítězil 5:4 a dvěma asistencemi se na tom podílel i Jágr, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Bruins vyhráli i druhý vzájemný zápas poté, co česká 68 do týmu přestoupila. V prvním duelu o výhře Bostonu rozhodl jediným gólem zápasu právě Jágr.

Jaromír Jágr se probíjí obranou New Jersey.

Boston o své výhře rozhodl už v první třetině. První branku vstřelili hosté už po sedmdesáti vteřinách hry. Jágr se před Brodeurem uvolnil přes tři bránící hráče a vystřelil. Jeho pokus sice veterán v bráně Devils lapil, na dorážku Campbella už ale nestačil. Další dva zásahy si Boston připsal v oslabení. Nejdříve se prosadil Paille a vzápětí znovu Campbell, který byl k Jágrovi a Marchandovi do útoku přeřazen paradoxně hlavně proto, aby spoluhráčům zařizoval svým důrazem volný prostor na ledě.

Na začátku druhé části už vedli Medvědi o čtyři branky. V přesilové hře našel Jágr z levé strany před bránu najíždějícího Krejčího, jehož vyražnou střelu doklepl do brány slovenský obr Chára. Ďáblové se i přesto pokusili o zvrat ve skóre. Ten započal Eliáš, když na začátku 32. minuty tečoval Sullivanovu střelu a domácí fanoušci se mohli poprvé radovat z gólu.

Ještě do konce druhé části snížil další brankou v oslabení Zajac a po šesti minutách třetí části po trefě Greena prohrávali domácí už jen o jednu branku. Vítr z plachet hráčům New Jersey ale sebral o další minutu a půl později Seguin, který zblízka využil šikovné přihrávky Pailleho zpoza brány. Domácí snížili až půlminuty před koncem zásluhou D´Agostiniho, ale k bodovému zisku to nestačilo.

Boston přeskočil Montreal v čele divize

Boston se díky vyhře vyhoupl na první místo Severovýchodní divize, kde v čele vystřídal Montreal. "Je krásné být první. Splnili jsme náš cíl, byl to pro nás jistý druh motivace. Ale to neznamená, že jsme dnes sehráli nějak skvělý zápas. Nicméně mise je splněna," prohlásil trenér Bostonu Claude Julien.

Devils naopak prohráli osmý zápas v řadě a hrozí jim, že poprvé od roku 1996 nepostoupí do vyřazovacích bojů. "Opravdu nevím, co se to s námi dělo v první třetině. Trošku mi schází slova," žehral na nepovedený vstup do utkání trenér Peter DeBoer. "Dostali jsme šanci v přesilovkách a místo toho dvakrát inkasujeme. To se nemůže stát."

Rovněž Patrik Eliáš věděl, kde se zápas rozhodl. "Prohráli jsme si to v prvních deseti minutách utkání. Dvakrát jsme hráli pět na tři, vytvořili jsme si několik šancí. Jenže jsme je nedokázali proměnit, já sám jsem tři velké příležitosti zahodil. A najednou jsme prohrávali 0:3 a bylo v podstatě po utkání," krčil Eliáš rameny.

Důležité vítězství v boji o play off vybojovali hokejisté Phoenixu, kteří zvítězili 3:1 v Edmontonu a na devátém místě Západní konference už ztrácejí pouhý bod na osmý Detroit. Naopak Oilers se čtvrtou prohrou v řadě zařadili mezi celky, které to už budou mít s postupem více než těžké.

Výsledky NHL:
New Jersey - Boston 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
Branky: 32. Eliáš, 39. Zajac, 46. Greene, 60. D'Agostini (Židlický) - 2. a 9. Campbell (na první Jágr), 5. Paille, 24. Chára (Krejčí, Jágr), 48. Seguin. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.625.
New York Rangers - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Hagelin, 37. McDonagh, rozh. nájezd Zuccarello - 22. a 49. Kessel. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.200.
Anaheim - Colorado 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 32. Selänne - 2. Mitchell, 27. Landeskog, 28. Duchene, 38. McGinn. Střely na branku: 22:28. Diváci: 14.646.
Edmonton - Phoenix 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 48. Jakupov - 21. Gordon, 30. Vermette, 60. Moss. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.839.
Calgary - Vancouver 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 17. Glencross - 18. Burrows, 53. Lapierre, 56. Raymond, 58. D. Sedin. Střely na branku: 41:29. Diváci: 19.289.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39