Rubriky:

NHL

Hokejisté z NHL o start na MS stojí. Na šampionát jich může dorazit až osm, mimo hru je jen Klesla, říká Lener

19. dubna 2013 09:10 - Praha

Velmi dobré zprávy přivezl ze zámoří Slavomír Lener. Generální manažer hokejové reprezentace sledoval v rámci své inspekční cesty tři zápasy Západní konference a dostal příslib několika posil z NHL pro blížící se mistrovství světa ve Švédsku a Finsku.

 

Jan Handrejch, Právo

„Viděl jsem v akci devět našich kluků, většinu dvakrát. Měl jsem příjemný pocit, že hráči o start v reprezentaci hodně stojí. Byl jsem i docela potěšený, jak hráli. Co jsem od nich čekal, to předvedli," řekl Lener, jenž předpokládá, že na šampionát může dorazit sedm až osm českých hráčů z NHL. „Sestavy si malujeme, jsou různé varianty, ale bude záležet i na tom, jak odehrajeme příští týden turnaj v Brně a koho bude trenér Hadamczik chtít," dodal.

Do obrany přicházejí v úvahu Šmíd i Zbyněk Michálek. „Oba předvedli stabilní výkony, jsou spolehliví a nedělají chyby," líčil Lener, jemuž se líbil i Hanzal. „Centr jeho typu by se nám hodil. Navíc jsou sehraní s Vrbatou, což může pro trenéra hrát roli," doplnil Lener. U Michálka i Vrbaty ale bude dost záležet na postoji klubu při výstupní zdravotní prohlídce.

Překvapil ho Hudler

„Červenka to má v Calgary hodně těžké, dostává málo prostoru. Když jsem ho viděl, hrál křídlo čtvrté lajny, ale pokud si má puk s kým narazit, jsou vidět jeho ofenzivní schopnosti," komentoval Lener, jehož tahem na branku překvapil Hudler. Další útočník Calgary Horák bude muset sezónu dohrát na farmě. „Navíc je letos atypická sezóna a není prostor takového mladého hráče prověřit," nepočítá Lener s jeho účastí na MS.

Tam nedorazí ani Klesla. „Téměř nehraje a potřebuje po sezóně doléčit zranění," řekl Lener, jenž má otazník i nad Hemským, který ze zdravotních důvodů nenastupuje. „Dává si týdenní pauzu. Ale bavili jsme se spolu a měl by začít hrát. Určitě by nám pomohl, jestli se ale uzdraví," podotkl Lener s tím, že prezident Edmontonu Lowe proti jeho startu nic nemá.

„Všem hráčům v zámoří jsem osobně říkal, že se kolem 22. dubna ozveme, abychom se domluvili, kdo skutečně přijede a komu máme objednat letenky do Stockholmu," prozradil Lener s tím, že přáním kouče je, aby všechny posily ze zámoří byly s mužstvem už 1. května večer při prvním tréninku v dějišti mistrovství.

Z NHL ve hře o MS
Šmíd
Hemský (oba Edmonton)
Z. Michálek
Vrbata
Hanzal (všichni Phoenix)
Červenka
Hudler (oba Calgary)
Kuba
Fleischmann (oba Florida)
Tlustý (Carolina)
Voráček (Philadelphia)
Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..