Boston - Florida 3:0Jágr se podruhé trefil za Boston a vyrovnal rekord Phila Esposita, Tlustý je nejlepším českým střelcem

Druhou trefu v dresu bostonských Medvědů si připsal český veterán Jaromír Jágr, jenž gólově načal výhru nad Floridou 3:0. Kladenský hokejista tak pomohl ukončit Bruins čtyřzápasovou sérii porážek. Tým z města, jehož obyvatelé se vzpamatovávají z pondělního bombového útoku při maratónu, porazil 3:0 nejslabší celek soutěže Floridu. V noci na pondělí se předvedl také útočník Jiří Tlustý z Caroliny, který dvěma góly zařídil výhru svého týmu na ledě Tampy Bay a byl zvolen první hvězdou utkání.

Křídlo Bostonu Jaromír Jágr střílí na bránu Floridy podél bránícího Mika Weavera.

Jágr otevřel skóre zápasu ve 4. minutě střelou zápěstím nad lapačku gólmana Floridy Jacoba Markströma a vstřelil šestnáctý gól v sezóně.

Hvězdný útočník zaznamenal už 118. vítězný gól v kariéře, čímž vyrovnal dosavadní rekord NHL, který držela hvězda 60. a 70. let Phil Esposito. Jednasedmdesátiletý Kanaďan potřeboval ke svým rekordním 118 vítězným trefám odehrát 1282 utkání, Jágr nasbíral ještě o 107 duelů více.

Jednačtyřicetiletý český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou utkání za gólmanem Tuukkou Raskem, jenž vychytal čtvrtou nulu v sezóně. Výhru Bostonu pojistili ve 34. minutě Dougie Hamilton a v předposlední minutě do prázdné branky Brad Marchand.

Centr Caroliny Jiří Tlustý v Tampě poprvé prosadil v 11. minutě střelou zápěstím a svou druhou trefu přidal minutu a 14 sekund před první sirénou. Hostujícím hokejistům se první třetina v Tampě povedla náramně, třemi góly totiž rozhodli o své výhře.

Rodák ze Slaného Tlustý skóroval po třízápasové odmlce, v letošní sezóně nastřílel už 21 gólů, což ho řadí na desáté místo mezi nejlepší střelce NHL. "Vlétli jsme na ně, celou třetinu jsme makali a v tom byl mezi námi rozdíl. Závěrečnou třetinu jsme mohli odehrát lépe, ale (brankář) Ellis nás podržel, byl skvělý. A o tom je. Jsme tým a každý musí odvést svou práci," řekl nejlepší český střelec v zámoří.

Columbus má naději, New Jersey na play off nedosáhne

Jiří Hudler přispěl k výhře Calgary na ledě Minnesoty 4:1, když pečetil výhru svého týmu střelou do prázdné branky. Pro devětadvacetiletého útočníka to byla desátá trefa v letošním zkráceném ročníku soutěže, nicméně Flames už nemají šanci na play off.

Mezi střelce se zapsali také Martin Havlát s Václavem Prospalem, z těsné výhry Columbusu 4:3 na ledě San Jose se nakonec radoval o šest let starší Prospal, který si připsal také asistenci u první branky Letestua. Hokejisté Blue Jackets tím opět zvýšili své šance na postup do play off, na osmém místě v Západní konferenci mají před nejbližším pronásledovatelem náskok tří bodů.

Columbus ale nemá osud ve svých rukou. Detroit na něj sice ztrácí tři body, ale má dva zápasy k dobru. Stejné manko má i Dallas, který v neděli prohrál na ledě obhájců Stanley Cupu Los Angeles 3:4 v prodloužení. Stars odehráli o jeden zápas méně než Columbus.

Naopak o poslední naději přišli hokejisté New Jersey, kteří podlehli v New Yorku domácím Rangers 1:4. Sezóna tím po základní části skončí Patriku Eliášovi a Marku Židlickému, ani jeden z nich ale nemá na další sezonu smlouvu, proto je momentálně jejich start na blížícím se mistrovství světa spíše nepravděpodobný. Stejně dopadl i Edmonton, který si ortel podepsal porážkou 1:3 s Anaheimem. Útočník Aleš Hemský kvůli zranění nohy nenastoupil, v úvahu pro MS přichází obránce Ladislav Šmíd.

Výsledky NHL:
NY Rangers - New Jersey 4:1 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. a 46. Callahan, 12. Stepan, 32. Pyatt - 54. Loktionov. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17.200.
Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Stamkos, 43. St. Louis - 11. a 19. Tlustý, 1. Sjomin. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19.204.
Minnesota - Calgary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Parise - 14. Cundari, 29. Bäcklund, 53. Cammalleri, 60. Hudler. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.039.
Colorado - St. Louis 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 12. a 24. McGinn, 20. McLeod, 38. Duchene, 52. Kobasew - 13. Backes, 27. Schwartz, 49. Shattenkirk. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14.606.
San Jose - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 28. Havlát, 47. Desjardins, 55. Pavelski - 17. a 33. Letestu (na první Prospal), 25. Prospal, 59. Johansen. Střely na branku: 35:22. Diváci: 17.562.
Edmonton - Anaheim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Hall - 20. Fowler, 40. Palmieri, 49. Perry. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.839.
Los Angeles - Dallas 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. a 43. D. Brown, 6. M. Richards, 65. J. Carter - 25. Eriksson, 35. Roussel, 41. Goligoski. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.118.
Boston - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Jágr, 34. Hamilton, 59. Marchand. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.565.