Philadelphia - Boston 5:2Jágr ve svém bývalém působišti dostal na pamětnou, Voráček a spol. nastříleli „bůra"

New York

Hořký návrat na led Philadelphie, kde v minulém roce působil, zažil současný útočník Bostonu Jaromír Jágr. Česká legendární „68" si sice připsala bod za asistenci, Medvědi však prohráli 2:5. Jeden z gólů domácích vstřelil Jakub Voráček, branku si za Boston připsal také další český hráč David Krejčí.

Ani gól Davida Krejčího Boston na ledě Flyers nezachránil.

Jágr se ve Philadelphii poprvé představil v dresu Bostonu a i na ledě Wells Farga Center byl jedním z tahounů svého týmu. Přesto to byli domácí, kdo už ve druhé minutě dokázali otevřít skóre zápasu. K Hartnellovi se odrazil puk a domácí útočník se z mezikruží nemýlil. Podobná příležitost ke střele se po pěti minutách naskytla také Jágrovi. Kladenský rodák sice neuspěl, ale jeho střelu za záda Masona poslal Redden.

Ve druhé části vstřelili dva góly těsně za sebou domácí. V čase 31:24 poslal Read domácí do vedení. Hned po vhazování ve středovém kruhu pak poslala Philadelphia puk do útočného pásma, kde ho u mantinelu sebral Chára a přihrál nešikovně na svého gólmana. Chudobin nic takového nečekal a po sedmi vteřinách tak inkasoval znovu. Přesto se mohl Boston ještě vrátit do zápasu na konci druhé části. To by však Seguin musel využít Jágrovu skvělou asistenci do jízdy, Kanaďan však šanci neproměnil.

Na rozdíl tří branek zvyšoval už v poslední třetině Voráček, kterého do samostatného nájezdu vyslal parádním pasem Giroux. Voráček si s nájezdem poradil skvěle, gólmana zmátl kličkou a bekhendem po zemi poslal puk do brány. Neméně povedenou akci se o tři minuty později blýskl také Krejčí, který si nabruslil z pravé strany, obešel protihráče a snížil. Bostonu to však k zisku bodů nestačilo, poslední zásah navíc zaznamenal Gagne.

Ani dvě branky Romana Červenky nestačily k výhře Calgary na ledě Nashvillu. Český útočník, na jehož oba góly mu nahrávali Baertschi s Butlerem, se prosadil jednou ve druhé a jednou ve třetí třetině, Calgary však padlo 3:4. Pro Červenku to byl osmý a devátý gól v úvodní sezóně NHL.

To Patrik Eliáš a Marek Židlický slavili výhru se svým New Jersey v utkání proti Montrealu. Eliáš otevřel skóre ve 14. minutě, když se prosadil při přesilové hře. Na jeho gólu si připsal bod za přihrávku také Židlický. Český bek si další bod za přihrávku připsal také ve 25. minutě, když se při další početní výhodě prosadil Sullivan. Canadiens se snažili vývoj zápasu zdramatizovat, snížili na 2:3, další gól už ale přidat nedokázali.

Porážku 3:5 od Washingtonu si připsal Winnipeg, za který v bráně nastoupil Ondřej Pavelec. Český brankář zlikvidoval 36 střel. Capitals si zajistili první místo v Jihovýchodní divizi, Winnipegu se naopak vzdaluje play off. Jets jsou na 9. místě Východní konference a na osmý New York Rangers ztrácejí bod. Winnipeg však čeká do konce základní části už jenom jeden zápas, Jezdce dva.

Rangers prohráli na ledě Floridy 3:2, dva body za gól a asistenci si přisal Panter Tomáš Fleischmann.

New Jersey - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 14. Eliáš (Židlický), 18. Josefson, 25. Sullivan (Židlický) - 27. Pacioretty, 40. Eller. Střely na branku: 24:21. Diváci: 15.219.
Washington - Winnipeg 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 4. Hendricks, 18. Chimera, 35. Bäckström, 38. Perreault, 60. Ovečkin - 21. E. Kane, 35. Wheeler, 52. Antropov. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, ze 40 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.506.
Carolina - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Sjomin, 17. J. Staal (Tlustý), 38. Dwyer, rozh. nájezd Nash - 7. Boyes, 28. Bailey, 59. Tavares. Střely na branku: 32:39. Diváci: 16.601.
Philadelphia - Boston 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 2. Hartnell, 32. Read, 32. Lauridsen, 46. Voráček, 49. Gagne - 5. Redden (Jágr), 49. Krejčí. Střely na branku: 30:41. Diváci: 19.717.
St. Louis - Colorado 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 12. Stewart, 23. Berglund, 26. McDonald (Sobotka) - 36. McLeod. Střely na branku: 34:18. Diváci: 15.427.
Nashville - Calgary 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Legwand, 39. Spaling, 44. Watson, 45. Halischuk - 28. a 56. Červenka, 6. Brodie. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17.113.
Minnesota - Los Angeles 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 17. Coyle, 17. Clutterbuck - 40. Carter. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.825.
Florida - New York Rangers 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 26. Fleischmann (Kuba), 48. Goc (Fleischmann), 59. Shore - 43. Pyatt, 60. Brassard. Střely na branku: 16:38. Diváci: 17.758.
San Jose - Dallas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 13. Torres (Havlát), 55. Pavelski, 55. Couture - 15. Roussel, 21. Eriksson. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.562.
Pittsburgh - Buffalo 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky: 14. Kunitz, 52. Iginla - 13. a 60. Vanek, 47. Hecht, 58. Ott. Střely na branku: 42:33. Diváci: 18.630.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39