Boston - Toronto 2:4Stav série 1:1Krejčího přihrávka Bostonu na výhru nestačila. Jágr vyšel naprázdno

New York

Hokejový útočník David Krejčí přihrál v sobotním utkání play off NHL na jeden gól Bostonu, Bruins ale prohráli s Torontem 2:4 a Maple Leafs tak vyrovnali stav série na 1:1. Další český hráč v bostonském dresu Jaromír Jágr v zápase nebodoval

Van Riemsdyk dal gól na 4:2 po akci, kterou odstartovala Jágrova ztráta puku.

Krejčí, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ve 22. minutě založil akci, na jejímž konci Nathan Horton dorazil puk do branky a Boston se ujal vedení 1:0. Jenže hostující Joffrey Lupul ještě do druhé přestávky dvěma góly otočil skóre a hned v první minutě třetí třetiny zvýšil na 3:1 pro Toronto Phil Kessel.

Domácí pak ještě stihli snížit, v 57. minutě ale vrátil Maple Leafs dvoubrankový náskok James van Riemsdyk a stav už se do konce zápasu nezměnil.

„Byli mnohem hladovější než my, což se promítlo ve výsledku. Uvědomujeme si, že musíme hrát lépe," reagoval na prohru slovenský obránce a kapitán Bostonu Zdeno Chára. „Nikdo neřekl, že to bude snadné, ale víme, že dokážeme být lepší. Na třetí zápas se musíme pořádně připravit," uzavřel svůj komentář.

Po dvou zápasech v Bostonu se série přesouvá do Toronta, které bude hostit play off NHL poprvé od sezóny 2003/04.

„Máme nejlepší fanoušky v lize, jsem si jistý, že jsou z toho tak odvaření, že nás budou hodně hlasitě podporovat, řekl kapitán Toronta Dion Phaneuf. Těší nás, že se nám druhý zápas proti Bostonu tak povedl, stále je ale před námi ještě spoustu práce," dodal kanadský obránce.

Washington vede v sérii nad Rangers už 2:0

Druhé vítězství v sérii vybojovali hokejisté Washingtonu, kteří udolali New York Rangers 1:0 až díky gólu Mika Greena z 8. minuty prodloužení. Brankář Braden Holtby zneškodnil všech 24 střel a vychytal své první čisté konto v play off.

Nulu si připsali v sobotu ještě další dva brankáři. Jonas Hiller vychytal pro Anaheim výhru 4:0 na ledě Detroitu a Kačeři tak vedou v sérii 2:1, Jonathan Quick dovedl Los Angeles k vítězství 1:0 nad St. Louis a Kings tak snížili stav série na 1:2.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Washington - NY Rangers 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 68. Green (Ribeiro, Ovechkin). Střely na branku: 38:24. Diváci: 18.506. Stav série: 2:0.
Boston - Toronto 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 22. Horton (Krejčí), 51. Boychuk - 26. a 32. Lupul, 41. Kessel, 57. Riemsdyk. Střely na branku: 41:32. Diváci: 17.565. Stav série: 1:1
Východní konference - 3. zápas:
New York Islanders - Pittsburgh 4:5 v prodl. (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 2. Moulson, 6. Cizikas, 46. Okposo, 51. Tavares - 14. a 69. Kunitz, 14. Iginla, 19. Dupuis, 38. Murray. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16.170. Stav série: 1:2.
Západní konference - 3. zápasy:
Detroit - Anaheim 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 36. Bonino, 47. Getzlaf, 49. Etem, 54. Beleskey. Střely na branku: 23:29. Diváci: 20.066. Stav série: 1:2.
Los Angeles - St. Louis 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 25. Vojnov. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.118. Stav série 1:2.