Rubriky:

NHL

Jágr stále věří, že letošní ročník NHL začne

14. ledna 2005 18:34 - PETROHRAD

Hokejový útočník Jaromír Jágr v této sezóně zářil v české extralize, nyní patří mezi hvězdy ruské superligy a věří, že bude sbírat úspěchy i v další soutěži. Dvaatřicetiletý forvard je totiž jedním z mála posledních optimistů, kteří doufají, že ještě začne zámořská NHL. Jágr by se pak hlásil trenérům celku New York Rangers, kam v loňském roce zamířil z Washingtonu.

"Pořád věřím, že NHL začne. Slyšel jsem, že dnes dají majitelé hráčské asociaci návrh," řekl Jágr v rozhovoru s českými novináři na turnaji evropských mistrů Super Six v Petrohradu. Důvody, proč se stále nehraje, mu připadají zvláštní, a to z obou stran. Nejednotní jsou podle Jágra majitelé, což dokumentuje případ vyjádření představitele Caroliny, že sezóna je pryč. "On je ale jediný, kdo do toho mluví. Myslím, že někteří by chtěli, aby se začalo hrát," soudil.

Slavný kladenský odchovanec by jako jeden z mála hráčů byl schopen akceptovat i podmínku zavedení platových stropů, jak požadují zástupci klubů. "Nechápu, proč to hráči nechtějí. Stejně si to kluby mohou udělat podle svého," krčil rameny Jágr. Celý spor je navíc podle něj i osobní záležitostí šéfů hráčské asociace a soutěže Boba Goodenowa a Garyho Bettmana. "Chtějí si dokázat, kdo je lepší a vyhraje, a kašlou na ligu," tvrdil Jágr.

Zkrácená soutěž by byla super

Kdyby kanadsko-americká soutěž nyní začala, byla by podle něj i přes malý počet zápasů hodně zajímavá. "Nejdůležitější je stejně play off, to tam všechny zajímá. Klidně by mohli nasadit šestnáct nejbohatších přímo do play off. Rangers by se tam alespoň konečně dostali jako nasazená jednička," rozesmál se Jágr nad svým nerealizovatelným návrhem. Základní část s 32 zápasy, o které se nyní v zámoří mluví jako o možné variantě, by prý byla super. "Každý zápas by byl důležitý. Ne jako když jich je 80," soudil Jágr.

Pokud se ale v zámoří znesvářené strany nedomluví, bude český útočník spokojen v ruské superlize, kde se mu daří a již se v ní adaptoval. "Uvědomuji si, že když tady chci hrát, tak se musím přizpůsobit. Hádat s rozhodčími se nemohu, protože nerozumím a stejně to nemá cenu. Jde to mimo mě. V české lize to bylo horší," usmíval se Jágr v narážce na často zmiňovanou nečistou hru v Rusku. "Prosadit se jeden na jednoho je složitější. Používají hokejky a i obránci jsou silní," řekl.

Rusové si nedají poradit

Menším problémem je pouze skutečnost, že trochu vázne komunikace na ledě se spoluhráči. "Zjistil jsem, že když se s nimi bavíš hokejově, tak oni si myslí, že jim chceš radit, což nemají rádi. Myslí si, že je urážíš," všiml si Jágr. V Česku je přitom běžné, že se hráči baví o tom, jak hrát a jak si vyhovět. "Oni jsou v tom všichni stejní. Všiml jsem si toho už i v Americe," dodal Jágr.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..