Chicago - Detroit 4:1Stav série 1:0Chicago třemi góly v závěrečné třetině rozhodlo duel s Detroitem

Třemi trefami v závěrečném dějství rozhodli hokejisté Chicaga o výhře 4:1 nad Detroitem v úvodním utkání semifinále Západní konference zámořské NHL. Naděje Rudých křídel odvály dva góly, které zaznamenali Johnny Oduya a Marcus Krüger v rozmezí tří minut, výhru domácích vítězů základní části soutěže pak zpečetil střelou do prázdné branky 49 sekund před koncem Patrick Sharp. Žádný z českých zástupců - Michal Rozsíval a Michael Frolík na straně vítězů ani Jakub Kindl v dresu poražených - se v utkání bodově neprosadil.

Hokejisté Chicaga (zleva) Michal Handzuš, Johnny Oduya, Michal Rozsíval a Patrick Sharp slaví.

"I když bylo skóre vyrovnané, měli jsme dost šancí na vstřelení gólu. Vůbec jsme nepanikařili. Ve druhé přestávce jsme si řekli, že budeme pokračovat v naší hře, a doufali jsme, že aktivitu vyjádříme i góly. A nakonec jsme dostali zápas tam, kde jsme ho chtěli mít. Byl to skvělý týmový výkon. Řekl bych, že byl nejlepší v dosavadním play off," pochvaloval si Sharp, který v utkání zaznamenal gól a dvě asistence a stal se první hvězdou zápasu.

Gólman hostí Jimmy Howard sice kapituloval jako první poté, co jej v 10. minutě zápasu v přesilovce překonal slovenský snajpr Marián Hossa, ale už o dvě minuty později odpověděli hosté zásluhou Damiena Brunnera a v dalším průběhu utkání Howard dlouho držel svůj tým ve hře. Chicago si otevřelo před jeho brankou střelnici (celkem vypálilo 42 střel, Red Wings jen 21), ale odpor Detroitu zlomily až dvě trefy švédských legionářů ve službách Blackhawks ve třetí třetině.

Konečný výsledek byl vyústěním aktivity domácích, kteří ve druhé a třetí části přestříleli soupeře 36:14. „Dnes jsme je moc neprověřili. Byli lepší a výsledek je spravedlivý. Těžko jsme se dostávali z našeho pásma, oni byli rychlejší a my s přibývajícím časem kupili chyby a usnadnili jim to," komentoval utkání trenér Detroitu Mike Babcock. "První třetina byla ještě vyrovnaná, ale další dvě jsme nebyli dost dobří. Jakoby měli více energie. Víme, že můžeme hrát podstatně lépe a to musíme příště dokázat," shodovali se po utkání Henrik Zetterberg a Niklas Kronwall.

V utkání, které bylo mezi tradičními rivaly 800. v historii, se blýskl za stavu 3:1 parádním obranným zákrokem Brent Seabrook. Zadák Chicaga zabránil gólu na úrovni brankové čáry poté, co se puk odrazil od gólmana Coreyho Crawforda, poté horní tyče a obloučkem padal do branky.

2. kolo play off NHL - Západní konference, 1. zápas:
Chicago - Detroit 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 10. Hossa, 49. Oduya, 52. Krüger, 60. Sharp - 11. Brunner. Střely na branku: 42:21. Diváci: 21.494. Stav série: 1:0.