Boston - NY Rangers 5:2Stav série 2:0Krejčí s Jágrem slaví další vítězství nad Rangers, Vokounových 46 zákroků k výhře nestačilo

Boston

Hokejisté Bostonu porazili před vlastním publikem New York Rangers 5:2 a v sérii 2. kola play off NHL se ujali vedení 2:0 na zápasy. Nejproduktivnější hráč vyřazovacích bojů David Krejčí přispěl k výhře dvěma přihrávkami, druhý český útočník v dresu Bruins Jaromír Jágr nebodoval. Brankář Pittsburghu Penguins Tomáš Vokoun pochytal ve třetím zápase druhého kola play off proti Ottawě 46 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přesto Tučňáci na výhru nedosáhli a prohráli 1:2 po druhém prodloužení. Senators snížili stav série na 1:2.

David Krejčí slaví se svými spoluhráči (zleva Horton, Krug, Krejčí) gól ve druhém utkání semifinále Východní konference NHL proti NY Rangers.

Krejčí se nejprve podepsal pod úvodní branku utkání, kterou v 5. minutě vstřelil Torey Krug. Druhý bod si sedmadvacetiletý centr připsal osm minut před koncem třetího dějství, kdy se od jeho bruslí odrazil puk k Milanu Lučičovi a ten zpečetil skóre. Krejčí si tak připsal už šestnáctý bod (5 branek a 11 přihrávek).

Jágr byl blízko gólu v polovině závěrečného dějství za stavu 4:2, sám před brankou ale neuspěl. Jedenačtyřicetiletý útočník tak v probíhajícím play off stále čeká na první trefu a spolu s minulou sezónou už ve vyřazovacích bojích neskóroval v 18 duelech za sebou.

"Musím pokračovat v tvrdé práci a vypořádat se s tím. Nevzdávám se. Samozřejmě bych chtěl týmu pomoct trochu víc, ale jediná věc, kterou teď můžu udělat, je pořádně makat," uvedl Jágr, který během své kariéry nastřílel v play off 78 branek. "Nezáleží na tom, kolik branek jste v minulosti dali. Sebevědomí zvedne cokoli povedeného. Například pěkná přihrávka, ze které může padnout gól, to může celé obrátit," dodal.

Trenér Claude Julien vyzkoušel českou hvězdu od Jágrova dubnového příchodu z Dallasu ve všech útocích a věří, že konečně našel vhodné místo i správné spoluhráče. Jágr nastupuje na pravém křídle druhé formace po boku Brada Marchanda a Patrice Bergerona. A i když neskóroval, právě jejich řada rozhodla v prodloužení sedmé utkání prvního kola s Torontem a taky úvodní duel s Rangers. "Určitě hraji lépe. Doufám, že to bude ještě lepší a začnu dávat i branky," podotkl Jágr.

Vokoun zlikvidoval 46 střel, k výhře to nestačilo

Vokoun nastoupil do zápasu v pátém utkání v řadě, jen na lavičce znovu zůstala jednička týmu Marc-Andre Fleury. A stejně jako v předchozích duelech i ve třetím zápase proti Ottawě oplýval český brankář jistotou. Téměř celý zápas dokážel držet čisté konto, až ho překonal 29 vteřin před koncem třetí třetiny Daniel Alfredsson. Švédovi na gól v oslabení přihrával Milan Michálek.

Ottawa svým prvním gólem vyrovnávala na 1:1. Na druhé straně kluziště totiž stejně jako Vokoun čaroval Craig Anderson, jenž za svá záda propustil pouze střelu Tylera Kennedyho na konci druhé třetiny.

Oba gólmani zářili i v následujícím prodloužení, Anderson však nakonec českého soka předčil, protože už za svá záda ani jeden puk nepropustil (v zápase si připsal 49 úspěšných zákroků). Vokouna překonal ve druhém prodloužení Colin Greening, který tak pro Ottawu zařídil snížení série.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápas:
Boston - NY Rangers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 6. Krug (Krejčí), 23. G. Campbell, 33. Boychuk, 41. Marchand, 53. Lucic (Krejčí) - 9. Callahan, 24. Nash. Střely na branku: 32:37. Diváci: 17.565. Stav série: 2:0.
Východní konference - 3. zápas:
Ottawa - Pittsburgh 2:1 v druhém prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Alfredsson (M. Michálek), 88. Greening - 39. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, inkasoval dvě branky ze 48 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 48:50. Diváci: 20.500. Stav série: 1:2.