Rubriky:

NHL

Jágr s Krejčím ztratili postup v prodloužení, radoval se Hamrlík. Kindl rozhodl o výhře Detroitu!

24. května 2013 05:03
(Aktualizováno: 24. května 2013 08:40)

Postup do finále konference byl na dosah, hokejisté Bostonu vedli ve čtvrtém utkání série s New Yorkem Rangers 2:0 a pak i 3:2, nakonec ale podlehli 3:4 po prodloužení na ledě soupeře, který tak snížil stav série na 1:3. Český hokejista David Krejčí si připsal asistenci u úvodního gólu Medvědů, zatímco Jaromír Jágr opět nebodoval. Obránce Rangers Roman Hamrlík asistoval u prvního gólu domácích. Postupu se přiblížili hokejisté Detroitu, kteří díky premiérovému gólu Jakuba Kindla v play off NHL zdolali Chicago 2:0 a v sérii vedou 3:1.

 

Mike Segar, Reuters

Hrdinou Rangers se stal Chris Kreider, jenž v osmé minutě prodloužení rozhodl zápas. Po zemětřesení v sestavě ho zařadil kouč John Tortorella do druhého útoku k Ricku Nashovi, jenž po rychlém kontru přesně našel hůl střelce vítězného gólu.

Kreider přelstil nováčka v obraně Bostonu Dougieho Hamiltona a puk usměrnil mimo dosah brankáře Tuukky Raska, čímž připravil Bostonu vůbec první porážku v prodloužení v letošním play off. „Je to naprosto fantastické. Nedá se to vůbec popsat, to prostě musíte prožít. Jsem nadšený, že jsem těmhle klukům dal šanci hrát další zápas," radoval se autor rozhodujícího gólu.

Rangers prohrávali ve čtvrtém zápase v průběhu druhé třetiny 0:2 a fanoušci Bostonu už pomalu slavili postup do konferenčního finále. Jenže domácí se nevzdali a dokázali manko smazat.

Ve 49. minutě se pak Bruins ještě jednou dostali do vedení 3:2, o dvě minuty později ale Rangers vyrovnali a v prodloužení pak přišla pro Medvědy pohroma.

Hamrlík opět na scéně

Jednou asistencí se na vítězství Jezdců podílel i obránce Roman Hamrlík, který v sestavě nahradil zraněného Antona Stralmana. Devětatřicetiletý veterán odehrál svůj první zápas v letošním play off a v sestavě se objevil po téměř dvouměsíční přestávce. Naposledy hrál 1. dubna.

"Bylo pěkné být zase na ledě se spoluhráči," přiznal Hamrlík, který posledních 23 zápasů vysedával pouze na tribuně. Nyní se konečně dostal do hry a na ledě strávil 11 minut včetně dlouhého, téměř dvouminutového střídání v prodloužení krátce před vítězným gólem.

"Byla tam spousta ztracených puků a soupeř pořád útočil. Měli několik dobrých šancí, naštěstí Henrik Lundqvist nás podržel skvělými zákroky. Není jednoduché být na ledě v kuse tak dlouho, zvlášť když jsem toho ve třetí třetině moc neodehrál. Ale ustáli jsme to a pak jsme dali vítězný gól," popsal Hamrlík.

Boston má ale pořád v sérii k dispozici nadějný náskok a o postupu do dalšího kola může rozhodnout v sobotu na domácím ledě. "Nepanikaříme. Kdyby nás soupeř přehrál, mluvili bychom jinak. Ale víme, že si to můžeme prohrát jen vlastními chybami. Doma se prostě musíme zlepšit a podat zodpovědnější výkon," uklidňoval mužstvo trenér Claude Julien.

Výhoda domácího ledu zatím hraje hlavní roli v sérii mezi Los Angeles a San Jose. "Králové" po dvou prohrách na ledě "Žraloků" znovu zabrali před domácími fanoušky a po výhře 3:0 se opět ujali vedení v sérii 3:2 na zápasy.

Kindlova životní trefa

Šestadvacetiletý zadák Jakub Kindl byl autorem vítězného gólu Detroitu, když se v polovině druhé třetiny prosadil v přesilové hře ranou po ledě z levého kruhu pro vhazování. Druhou branku pak přidal až v poslední minutě zápasu trefou do prázdné branky při power play Daniel Cleary.

"Je to určitě nejdůležitější gól v mojí kariéře," rozplýval se po utkání Kindl. "Neměl jsem na střelu moc času, ale když jsem dostal puk, na zlomek sekundy jsem zaváhal. Když si pak obránce klekl na jedno koleno, vypálil jsem k bližší tyči. Před brankou skvěle clonil Abdelkader, gólman to nemohl nikdy vidět," popsal svou trefu Kindl, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Ocenění pro nejlepšího hráče utkání si vysloužil brankář Detroitu Jimmy Howard, který zneškodnil všech 28 střel a vychytal první čisté konto v letošním play off.

I díky němu je tak Chicago, jeden z velkých favoritů na zisk Stanley Cupu, na pokraji vyřazení. Blackhawks přitom v prvním zápase série přejeli soupeře v poměru 4:1. Jenže od té doby prohráli tři zápasy v řadě, což se jim stalo v celé sezoně vůbec poprvé.

"Nemá smysl věšet hlavu," burcoval mužstvo útočník Patrick Sharp. "Ještě můžeme najít cestu jak postoupit. V sobotu v Chicagu ze sebe musíme vydat to nejlepší a vyhrát. Pro sebe, pro náš tým, pro naše město," řekl Sharp.

Čtvrtfinále play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
New York Rangers - Boston 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 29. Hagelin (Hamrlík), 42. Stepan, 51. Boyle, 68. Kreider - 25. Horton (Krejčí), 28. Krug, 49. Seguin. Střely na branku: 32:40. Diváci: 17.200. Stav série: 1:3.
Západní konference - 4. zápas:
Detroit - Chicago 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Kindl, 60. Cleary. Střely na branku: 27:28. Diváci: 20.066. Stav série: 3:1.
Západní konference - 5. zápas:
Los Angeles - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 39. Kopitar, 41. Vojnov, 60. Carter. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.584. Stav série: 3:2.
roj, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..