Los Angeles - Chicago 2:3Stav série 1:3Slováci Handzuš s Hossou zařídili výhru Chicaga, Jestřábi jsou krok od finále

Fináloví soupeři letošního boje o Stanley Cup se pomalu rýsují. Hokejisté Chicaga zvítězili ve čtvrtém finále Západní konference 3:2, v sérii vedou již 3:1 na zápasy a jediná výhra je tak dělí od postupu. Výhru Jestřábů zařídilo slovenské duo Handzuš, Hossa, které se postaralo o rozhodující branku, bod za asistenci si připsal také Michael Frolík. Ve finále Východní konference vede Boston nad Pittsburghem jednoznačně 3:0 na zápasy.

Útočník Chicaga Marián Hossa (uprostřed) se raduje se spoluhráči z gólu do sítě Los Angeles.

První dvě třetiny zápasu měly podobný průběh. Králové se na začátku dějství dostali do vedení, hostům se však v dalším průběhu obou třetin podařilo vyrovnat. Skóre otevřel už po třech a půl minutách domácí Vojnov střelou od modré a Chicago muselo dotahovat poprvé. Podařilo se mu to po sklepnutí Frolíka, které využil Bickell a střelou zpoza obránce překvapil Quicka v bráně Los Angeles.

<param name="movie" value="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter-v1/embed.swf"/><param name="quality" value="high"/><param name="allowFullScreen" value="true"/><param name="allowScriptAccess" value="always"/><param name="flashVars" value="hlg=20122013,3,324&amp;server=http://video.nhl.com/videocenter/&amp;pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&amp;nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/"/><embed allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" flashvars="hlg=20122013,3,324&amp;server=http://video.nhl.com/videocenter/&amp;pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&amp;nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/" height="265" src="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter-v1/embed.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="430"/>

Slabší chvíli si na druhé straně vybral ale i brankář Crawford, který na začátku druhé části vyrazil nepovedenou střelu Cartera přesně na hůl Pennera, který už neměl potíže zasunout puk do brány. Jestřábi i podruhé náskok soupeře dotáhli, když minutu a půl před koncem druhého dějství vypálil od modré Hjalmarsson a puk tečovali Bickell a pak i střelec gólu Kane.

Rozhodnutí nakonec padlo po sedmdesáti vteřinách třetí části a postarali se o něj Slováci Handzuš s Hossou. Handzuš pronikl do útočného pásma, přihrál Hossovi, který střelou bez přípravy propálil Quicka. Obhájcům trofeje už se nepodařilo gólově odpovědět, přišli o neporazitelnost před vlastními fanoušky v play off a v sobotu budou odvracet konec sezóny.

"Hrají doma velmi dobře a jsme rádi, že jsme tu jejich sérii konečně zlomili. Dnes jsme bojovali od začátku až do konce a naši aktivitu jsme vyjádřili i pár góly. Jsme rádi, že si odsud odvážíme jednu výhru," uvedl po utkání Hossa. "Ani neměli moc gólovek. Většinou jsme je drželi v dostatečné vzdálenosti od branky. To bylo skvělé," pochvaloval si brankář Corey Crawford, který v utkání kryl 19 střel.

Finále Západní konference play off NHL - 4. zápas:
Los Angeles - Chicago 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Vojnov, 23. Penner - 14. Bickell (Frolík), 39. P. Kane, 42. Hossa. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.621. Stav série: 1:3.