Rubriky:

NHL

Co určí vítěze NHL? Jágrova Medvědí síla, nebo dravé útoky Jestřábů?

11. června 2013 14:46 - Chicago/Praha

Znají se víc z televize než ze vzájemných zápasů. Když spolu hokejisté Chicaga a Bostonu hráli naposledy, psala se půlka října 2011 a Bruins vyhráli v United Centru po nájezdech. Finále Stanley Cupu, které startuje v noci na čtvrtek, má jedinou jistotu: dovednostní soutěž ho nerozhodne.

 

Brian Snyder, Reuters

Co určí vítěze? Dravé útoky Jestřábů, nebo Medvědí síla, která je zpacifikuje? Po roční pauze zavítá Stanleyův pohár do Česka. Budou se jím pyšnit Jaromír Jágr s Davidem Krejčím, nebo Michael Frolík s Michalem Rozsívalem? Zámořská média se předhánějí v prognózách. „Boston v sedmi zápasech," věští renomovaný Scott Burnside, expert televize ESPN, podle něhož nakonec rozhodne fyzicky neúprosná hra Bruins.

Oba týmy se ale v letošním play off prezentují takřka stejnými zbraněmi. Mají skvělé gólmany, tvrdé beky a šikovné útočníky. Víc ofenzívního talentu je nejspíš na straně Chicaga, v němž své technické kousky předvádí Patrick Kane a přesnou střelbu zase Marián Hossa. Na druhou stranu nejproduktivnějším hráčem play off je bostonský David Krejčí... Bruins mají ale systém postavený na přísné defenzívě, v níž ční kapitán Zdeno Chára.

V obou mužstvech je přítomen i faktor, jemuž se s oblibou říká „týmová chemie". Prostě dva dobře poskládané celky s nabroušenými mladíky, rutinovanými veterány a bezejmennými pracanty. „Sledoval jsem je v sérii s Pittsburghem a proti Bruins nás čeká tvrdá dřina. Je třeba ukázat týmový výkon. Jinak je nepřehrajeme," tvrdí nejlepší obránce Blackhawks Duncan Keith.

Tipovat je těžké, obzvlášť když hráči Chicaga i Bostonu ještě nezapomněli, jaké je to, zvedat nad hlavy Stanley Cup. Na triumf Jestřábů z roku 2010 navázali o sezónu později právě Medvědi. „Všichni bychom si reprízu našeho vítězství přáli. Je to výzva, na kterou myslím, kudy chodím," řekl i bostonský kouč Claude Julien. „Příležitost, která se nějakou dobu zase nemusí opakovat," souhlasí i trenér Chicaga Joel Quenneville.

CHICAGO BOSTON
                                                  BODY
Sharp 14 Krejčí 21
                                                  GÓLY
Sharp a Bickell 8 Krejčí 9
                                             PLUS/MINUS
Hjalmarsson +10 Horton +21
                                            ČAS NA LEDĚ
Keith 25:42 Chára 29:21
                                    ÚSPĚŠNOST GÓLMANŮ
Crawford 93,5 Rask 94,3

Ačkoli obě organizace patří mezi tzv. Originální šestku, tedy týmy, které tvořily NHL v letech 1942 až 67, v play off se spolu utkaly pouze šestkrát a v pěti případech byl úspěšnější Boston. „Od lidí na ulici slyším: Před dvěma lety jste to dokázali, víte, jak na to. Zvládnete to znovu," cítí kolem sebe entuziasmus kouč Julien.

Fanoušci letošní jízdu Bruins berou i jako doklad síly v poslední době těžce zkoušeného města, jež v polovině dubna paralyzoval teroristický útok při tradičním maratónu. „My jsme Bruins," psaly tehdy noviny v Chicagu jako výraz sounáležitosti s oběťmi agrese, mezi nimiž byli i příznivci hokejového klubu.

Teď už jde solidarita stranou. Mezi mantinely se bude válčit o trůn krále NHL.

bum, Právo

Kdo vyhraje Stanley Cup pro sezónu 2012/13?

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..