Medvědy trápí zranění Hortona. Do první formace by se zřejmě přesunul Seguin, ve hře je i Jágr

Hned dvě rány musely v úvodním finále Stanleyova poháru skousnout hokejisté Bostonu. V Chicagu ztratili dvougólové vedení a nakonec v hale United Center po velké bitvě padli. Další pohromou je pak ztráta elitního křídelníka Nathana Hortona, jenž musel zkraje prvního prodloužení kvůli zranění odstoupit ze hry. Medvědi zatím stále netuší, zda osmadvacetiletý Kanaďan bude schopen nastoupit k druhému souboji, který je na programu v noci na neděli.

Útočník Bostonu Nathan Horton (vpravo) se s Davidem Krejčím raduje ze vstřelení gólu proti Chicagu.

Bruins ve finále postrádají i dalšího forvarda Gregora Campbella, který si ve finále Východní konference proti Pittsburghu zlomil nohu. Hortonova absence by však pro Bruins znamenala citelné oslabení. Rodák z Wellandu je v letošní vyřazovací části druhým nejproduktivnějším hráčem, v sedmnácti utkáních si připsal sedm gólů a jedenáct asistencí.

Jak důležitý je pro mužstvo, ukázal i v prvním duelu proti Jestřábům, kdy přihrál Lucicovi na úvodní gól. Na začátku prvního prodloužení však po souboji s Niklasem Hjalmarssonem zamířil do šatny a do zápasu již nezasáhl. Podle informace serveru Boston Herald by mohlo jít o potíže s levým ramenem. Do svého zranění strávil na ledě celkem 22:28 minuty.

"Byl jedním z našich nejlepších hráčů," uvedl centr Bruins Chris Kelly. "Udělal na ledě vše, co jsme od něj žádali. Doufejme, že bude OK," doplnil.

O Hortonově startu v dalších utkáních se bude rozhodovat až v den zápasu na základě aktuálního stavu. Trenér Claude Julien věří, že bude mít Hortona na druhý duel série k dispozici. "Držíme palce, aby to dobře dopadlo," uvedl kouč Bostonu.

Do první lajny by se posunul zřejmě Seguin

Na jeho místě v prvním útoku alternovali ve zbytku prodloužení Jaromír Jágr a zejména Tyler Seguin. Právě jeden z nich by se mohl v případě neúčasti Hortona ve formaci objevit. Volba by padla patrně na jedenadvacetiletého Seguina. "Tyler dobře bruslil, měl pár šancí. Odvedl skvělou práci. Uvidíme v sobotu," řekl Julien.

Hortona sužovaly zdravotní problémy v horní části těla již v dubnu, kdy se v souboji s Jaromem Iginlou z Pittsburghu zranil a přišel o posledních šest zápasů základní části zámořské soutěže. Do sestavy Bruins se vrátil na začátku play off a v elitní řadě s Krejčím a Lucicem hrál velmi dobře.

Hortona se v současnosti snaží dát lékaři do kupy. Sám hráč zatím s novináři nemluvil. Druhé finálové střetnutí se hraje v neděli ve 2:00 SELČ. Výhodu domácího prostředí má znovu Chicago.