Chicago - Boston 1:2 PPStav série 1:1Jágr napálil tyč, ale rozhodl Paille a Boston srovnal stav finále Stanley Cupu

Duel číslo 2, drama číslo 2. Také druhé utkání finále Stanley Cupu se rozhodlo až v prodloužení. Tentokrát mělo ale šťastný konec pro hokejisty Bostonu, kteří díky ráně Daniela Pailleho ze 74. minuty vyhráli 2:1 a srovnali stav série s Chicagem na 1:1 na zápasy.

Rozhovor s Jágrem, Frolíkem a Hossou.Video: Marian Hajda, Sport.cz

Spekulace, zda na pravém křídle prvního bostonského útoku nastoupí Jaromír Jágr či Tyler Seguin, vyřešila nahlášená sestava, kde figuroval Nathan Horton, jehož zranění ramene se ukázalo jako méně závažné, než se původně zdálo. „Není to špatné, cítím se dobře a jdu na věc," poznamenal po rozbruslení osmadvacetiletý útočník Medvědů, kteří měli jasný plán: srovnat stav finále.

Bostonské sebevědomí bylo ale od začátku systematicky nahlodáváno. Skvěle bruslící Chicago jasně dominovalo a zasypávalo gólmana Medvědů Tuukku Raska sprškou ran. Bruins mohli být rádi, že se ujala pouze dorážka Patricka Sharpa z 12. minuty.

<param name="movie" value="http://nhl.cdnllnwnl.neulion.net/u/videocenter/flex/images/evp.swf"/><param name="flashVars" value="gid=2012030412&amp;img=http://www.nhl.com/vc-thumbnails/20122013/03/0412/640x360/3_412_bos_chi_1213_h_continuous_1600K_16x9_1.jpg&amp;related=game:2012030412&amp;locprogimg=http://nhl.cdnllnwnl.neulion.net/u/&amp;server=http://video.nhl.com/videocenter/"/><param name="quality" value="high"/><param name="allowFullScreen" value="true"/><embed allowfullscreen="true" flashvars="gid=2012030412&amp;img=http://www.nhl.com/vc-thumbnails/20122013/03/0412/640x360/3_412_bos_chi_1213_h_continuous_1600K_16x9_1.jpg&amp;related=game:2012030412&amp;locprogimg=http://nhl.cdnllnwnl.neulion.net/u/&amp;server=http://video.nhl.com/videocenter/" height="265" src="http://nhl.cdnllnwnl.neulion.net/u/videocenter/flex/images/evp.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="430"/>

Střelecká převaha Jestřábů byla totiž v první třetině brutální - 19:4! Ani elitní řada Bruins vedená Davidem Krejčím se nezmohla na odpor. Jedinou zaznamenáníhodnou možnost hostů propásl Jágr, který však svou 47. střelou v play off Coreyho Crawforda nenachytal.

Trenér Chicaga Joel Quenneville se navíc vztekal po situaci, která následovala 70 vteřin po Sharpově gólu a bude ještě určitě předmětem velkých rozborů. Kapitán Blackhawks Jonathan Toews se obtočil kolem branky a snažil se pod Raskem zvýšit domácí náskok. Puk se pod betonem finského gólmana schoval u tyče, ale brankovou čáru patrně překročil až poté, co sudí přerušili hru...

Bruins převzali iniciativu

Boston mohl být rád za těsnou jednogólovou ztrátu a od druhé třetiny začal pracovat na nápravě. V první řadě beci přestali pouštět rychlé domácí útočníky do šancí, v prostřední části vypálili Jestřábi jen čtyřikrát. Bruins čekali na svou chvíli, která přišla po nenápadné akci: pálil Paille a dorážel sváteční střelec Chris Kelly - 1:1.

Fanoušci v červených dresech s indiánem na hrudi zklamaně vzdychli, ale chicagského útlumu mohl Boston využít mnohem víc. V oslabení vyrazil za pukem Brad Marchand, prostřelil brankáře Crawforda, ale puk se odrazil od tyčky. ..

Povedený závěr druhé třetiny Bruins pořádně nažhavil a v trendu pokračovali i po pauze. Jágr skvěle uvolnil Marchanda, ale domácí gólman zasáhl lapačkou. Crawford se pak zaskvěl i proti nadějné Krejčího možnosti.

Jágr se nálepky smolaře nezbavil

Čekalo se na rozhodující chybu, kterou málem vyrobil švédský bek Jestřábů Niklas Hjalmarsson, jenže jeho riskantní přihrávku skrze domácí obranné pásmo nedokázali potrestat ani Horton, ani Milan Lucic. A tak se šlo do prodloužení.

V jeho druhé minutě Jágr skvělou střelou Crawforda  už překonal, ale puk zase jen odloupl trochu nátěru na tyčce. Jestli tohle není smůla... Rozhodnout pro Boston mohl i Kelly, jenže skvělý domácí gólman se stačil rychle přesunout.

V 74. minutě už ale nestačil na perfektní střelu, kterou o tyčku dostal do sítě Paille a bostonská lavička propukla v nadšení. „Slyšel jsem cinknutí a pak už jsme naskákali na led," usmíval se uzdravený Horton.

Třetí zápas finále se hraje v noci na úterý v Bostonu.

Finále play off NHL - 2. zápas
Chicago - Boston 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Sharp (P. Kane, Handzuš) - 35. Kelly (Paille), 74. Paille (Seguin, McQuaid). Rozhodčí: O'Halloran, McCauley - Sharrers, Racicot. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 34:28. Diváci: 22.154.
Chicago: Crawford - Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy - Hossa, Toews, Saad - P. Kane, Handzuš, Bickell - Shaw, Bolland, Sharp - Krüger, Frolík, Bollig. Trenér: Joel Quenneville.
Boston: Rask - Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Krug - Horton, Krejčí, Lucic - Jágr, Bergeron, Marchand - Seguin, Peverley, Daugavinš - S. Thornton, Kelly, Paille. Trenér: Claude Julien.
Stav série: 1:1