Rubriky:

NHL

Na Jardu se těším, hrát s ním v lajně by byl sen, vítá 68 v New Jersey Olesz

22. července 2013 21:57 - Newark

Nemůže se příští sezóny dočkat. Zdravotními potížemi sužovaný Rostislav Olesz bude společně s Patrikem Eliášem a Markem Židlickým jedním z českých spoluhráčů Jaromíra Jágra v New Jersey Devils. Klub i hráč společnou dohodu sice oznámí až během úterka, informace o dohodě však už vyplula na veřejnost. Olesz Jágra zná z reprezentačních výběrů, teď se mu splní přání, aby si s legendárním kladenským odchovancem zahrál i v klubu.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Sedmadvacetiletého Olesze zpráva o příchodu nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL hodně potěšila. "Těším se hrozně moc. Hrál jsem s ním párkrát v nároďáku a vždy jsem si přál, aby se to povedlo i v některém klubu," řekl. Co nakonec přivábilo Jágra do týmu Ďáblů, ale netuší. "Možná větší zájem o něho ze strany Jersey poté, co se rozhodl odejít Ilja Kovalčuk... Opravdu nevím," dodal Olesz.

Zda by mohlo dojít i na případnou souhru českých hvězd Eliáše s Jágrem v jednom útoku, nechtěl příliš spekulovat. "Všechno je možné," odtušil držitel bronzu z olympiády v Turíně, u jehož zisku nechyběl ani Jágr. A co teprve, kdyby měl oba ve formaci doplnit. "I to by třeba šlo, bylo by to moc pěkné," zasnil se Olesz. "Snům se meze nekladou," prohlásil s úsměvem.

Věří, že působení v jednom týmu s českou trojicí by mohlo prospět i jemu samotnému. "Organizace Devils je hodně specifická, takže to není o tom, že bychom měli nějakou českou skupinku a byli stranou. Na farmě jsem nehrál ani s jedním Čechem a bez problémů jsem se přizpůsobil. Jsou to ale všechno zkušení hráči s mnoha úspěchy a zkušenostmi, takže jsem tady za to šťastný z tohoto pohledu."

Vyplacení ze smlouvy bylo vysvobozením

Ani jako zdravý v Chicagu příliš prostoru nedostal. Místo toho hájil barvy farmářského týmu Rockford IceHogs v AHL. Za dvě sezóny si v 60 zápasech připsal 64 bodů (24+36). Když ho koncem června Blackhawks vyplatili ze smlouvy, kvůli níž byl s platem 4,25 miliónu dolarů na příští sezónu prakticky nevyměnitelným, bylo to pro něho vysvobození.

Setrvání v NHL bral jako prioritu. "Po minulé sezóně jsem měl jasno o tom, že chci zůstat. Věřil jsem, že určitá nabídka přijde, že ten zájem z některých klubů bude. Samozřejmě v případě, že mě Chicago opravdu vyplatí, což se naštěstí stalo," konstatoval Olesz.

New Jersey se přihlásilo o služby sedmičky draftu 2004 velice rychle. Kouč Peter DeBoer, s nímž se Olesz zná ze společného působení v týmu Floridy, po něm nesáhl náhodou. "Myslím, že to rozhodlo. Jednak výkony na farmě, kde se mi vcelku dařilo, a pak právě on. Mluvil jsem s ním telefonicky, čeká ode mě lepší výkony než na Floridě plus ještě něco navíc," přiblížil Olesz obsah rozhovoru.

Olesz chce mít nejlepší rok v NHL

Chce dokázat, že na NHL stále má. "Věřím tomu, že to tak je. Těším se na to hrozně moc. V určitém směru je to určitě výzva. Nechci říkat konkrétně, co bych rád dosáhl, ale chci mít ten nejlepší rok v NHL a už se na to také připravuju," ujistil Olesz, který může do přípravy konečně bez obav zařadit i běh.

"Po dlouhých problémech se zdravím jsem začal běhat. Mám odběháno pět týdnů. Běhám, posiluji, zkouším dělat vše v běhu. Připravuji se s kondičním trenérem Pavla Kubiny, je tam také nějaká posilovna, ale nic výjimečného," popsal Olesz.

Do zámoří se vrátí až před startem kempu. "Asi tak 10 až 14 dní předtím, ještě kvůli tomu budu volat Patrikovi Eliášovi. Tady se chystám chodit na led do Vítkovic, pak si sám ještě někde přidávat," nastínil Olesz.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..