Winnipeg - Ottawa 1:3Michálek zařídil v přípravě výhru Ottawy, Klesla opouštěl led na nosítkách

New York

Hodně nešťastně skončil přípravný duel na nový ročník NHL pro českého obránce Rostislava Kleslu. Zadák Phoenixu se v utkání proti Los Angeles zranil a z ledu byl odnesen na nosítkách. K triumfu Coyotes přispěli jednou přihrávkou útočníci Radim Vrbata a Martin Hanzal. Dařilo se i zkušenému křídelníkovi Milanu Michálkovi, který se podílel gólem a asistencí na výhře Ottawy ve Winnipegu 3:1.

Obránce Phoenixu Rostislav Klesla opouštěl led na nosítkách.

Pro Kleslu skončil první přípravný duel v polovině úvodní třetiny po zákroku útočníka Jordana Nolana. Jednatřicetiletý bek dal divákům z nosítek gestem najevo, že zranění není vážné. Zůstal v kabině a čekají jej další vyšetření. Do Nolana se pak hned pustil Hanzal, krátce po návratu na led po dvouminutovém trestu se stejná dvojice dostala do křížku znovu.

Coyotes prohrávali už ve třetí minutě 0:2, ale zápas otočili. Vrbata v 38. minutě přihrál v přesilovce na vítězný gól Shanea Doana a Hanzal v 46. minutě asistoval v oslabení u trefy Keitha Yandlea.

Zazářil i Michálek. Nejdříve ve 26. vteřině druhé třetiny asistoval o trefy Bobbyho Ryana, který zvýšil vedení Senators na 2:0. Po 65 sekundách závěrečného dějství se pak český kanonýr prosadil v přesilové hře, kdy tečoval pokus Erika Karlssona.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:
Columbus - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:2, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 19. Wisniewski, 48. Letestu, 49. Atkinson, 65. Murray - 11. a 54. Kobasew, 1. Neal, 45. Jeffrey.
Philadelphia - Toronto 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 14. Clarkson, 24. B. Schenn, 26. Cousins - 7. Kadri, 8. Bodie, 10. Raymond, 29. Ranger. Hráno v Londonu.
Dallas - St. Louis 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 40. a 48. Ničuškin, 2. Cole, 4. Connauton, 26. Seguin - 9. a 14. Lapierre (na druhou Polák), 34. Wännström, 45. Cracknell, 52. Reaves, rozhodující sam. nájezd Tarasenko.
Montreal - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. a 22. Bournival, 30. Nystrom, 53. St. Pierre - 21. a 32. Girgensons, 24. McBain, 56. Gillies, rozhodující sam. nájezd Grigorenko.
Winnipeg - Ottawa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Halischuk - 8. Robinson, 21. Ryan (M. Michálek), 42. M. Michálek.
Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 13. Szwarz, 22. Doan (Vrbata), 38. Boedker (Vrbata), 46. Yandle (Hanzal) - 1. Pearson, 3. Kozun.
Los Angeles - Phoenix 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Vojnov - 39. a 42. Yip, 8. Brule, 12. Klinkhammer, 49. Latendresse.