Florida - Nashville 3:2 PPFleischmann zařídil výhru Floridy v přípravě proti Nashvillu, Hertl přispěl k výhře San Jose

Český hokejový útočník Tomáš Fleischmann rozhodl v pondělním přípravném utkání na nový ročník NHL o výhře Floridy nad Nashvillem 3:2 v prodloužení. Vítěznou trefu si připsal v čase 64:13, kdy dorazil puk do branky po střele obránce Bretta Clarka, a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Útočník Floridy Tomáš Fleischmann (vpravo) a Brett Clark se radují z branky, kterou vstřelili Nashvillu.

Skóroval také David Krejčí, který přispěl k výhře Bostonu na ledě Montrealu 6:3. Nejproduktivnější hráč letošního play off NHL v 53. minutě v přesilovce zvýšil na 5:3.

Jakub Voráček trefou a asistencí nezabránil porážce Philadelphie s Washingtonem 3:4 po samostatných nájezdech. Nejproduktivnější český hráč základní části uplynulé sezóny NHL nejdříve 45 vteřin před koncem druhé třetiny snížil na 1:2 a ve 46. minutě se zapojil do akce, po které Jason Akeson otočil průběžný stav na 3:2 pro Flyers.

V dresu New Jersey proti New Yorku Rangers chyběli zraněný Jaromír Jágr i odpočívající Patrik Eliáš a Marek Židlický. Asistencí se při výhře 2:1 uvedl útočník Rostislav Olesz, který v 11. minutě přihrál na úvodní gól Mattiase Tedenbyho.

Hertl si připsal asistenci

Asistenci v premiéře v dresu San Jose, které vyhrálo ve Vancouveru 3:2, si připsal devatenáctiletý Tomáš Hertl. Podílel se na úvodní trefě v 11. minutě. Na levém kruhu ze vzduchu posunul puk na Tommyho Wingelse, jehož střelu gólman Eddie Lack vyrazil, ale z dorážky se prosadil Joe Pavelski. Hertl ve formaci s Pavelským a Wingelsem strávil na ledě 18:35 minuty, vůbec nejvíce ze všech útočníků Sharks.

Rozdělené týmy Floridy s Nashvillem v pondělí sehrály dvě utkání, v prvním se v brance Predators při porážce 3:6 objevil od začátku Marek Mazanec. Dvaadvacetiletý gólman, který pomohl Plzni k mistrovskému titulu, nastoupil od začátku a do závěrečné třetiny za stavu 3:3 jej nahradil Scott Darling.

V duelu Pittsburghu s Detroitem se objevili dva čeští brankáři. V dresu domácích Penguins chytal úvodní dvě třetiny Tomáš Vokoun a obdržel všechny čtyři branky při porážce 1:4. Za Red Wings dochytal duel ve třetí třetině Petr Mrázek, jenž nahradil Jimmyho Howarda a z deseti střel neinkasoval.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:
Florida - Nashville 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)
Branky: 7. a 54. Upshall, 35. a 39. Gudbranson, 53. Boyes, 56. Howden - 1. Henderson, 8. Forsberg, 20. Weber. Marek Mazanec (Nashville) odchytal 39:57 minuty, inkasoval z 21 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.
Florida - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 14. Gomes, 51. Kopecký, 65. Fleischmann - 13. Smith, 32. Bourque.
Montreal - Boston 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Branky: 13. Moen, 22. Subban, 30. Pacioretty - 9. a 50. Iginla, 15. a 27. Johnson, 53. Krejčí, 54. Trotman.
New Jersey - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. Tedenby (Olesz), 41. Gelinas - 45. Moore.
Toronto - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Van Riemsdyk, 37. Devane - 20. L. Schenn, 47. Gervais, rozhodující sam. nájezd Laughton.
Philadelphia - Washington 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 40. Voráček, 42. Lecavalier, 47. Akeson (Voráček) - 24. Carlson, 37. Ward, 60. Stoa, rozhodující sam. nájezd Rechlicz. Michal Neuvirth (Washington) odchytal 30:26 minuty, z 16 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.
Pittsburgh - Detroit 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 22. Sutter - 27. a 32. Almquist, 13. Tatar, 38. Dacjuk. Tomáš Vokoun (Pittsburgh) odchytal 39:45 minuty, z 15 střel inkasoval čtyři brańky a měl úspěšnost 73,3 procenta, Petr Mrázek (Detroit) odchytal 20 minut, z 10 střel neinkasoval a měl úspěšnost 100 procent.
Ottawa - Calgary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 17. Robinson, 39. Conacher, 48. Borowiecki, 54. MacArthur - 49. Jones, 55. Knight. Hráno v Saskatoonu.
Anaheim - Phoenix 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)
Branky: 1. Selänne, 2. Vatanen, 3. Yonkman, 17. Winnik, 32. Lindholm, 39. Etem - 26. Latendresse, 57. Brown.
Vancouver - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 18. Gaunce, 42. Shinkaruk - 11. Pavelski (Hertl), 38. McCarthy, 59. Wingels.