Chicago - Washington 4:3 PPErat, Kindl a Gudas si připsali v přípravě na NHL asistenci, ale porážkám nezabránili

Čeští hokejisté Martin Erat z Washingtonu, Jakub Kindl z Detroitu a Radko Gudas z Tampy Bay si připsali v sobotních přípravných zápasech na nový ročník NHL po jedné asistenci, ale porážkám svých týmů nezabránili. V brance Detroitu odchytal úvodní dvě třetiny duelu na ledě Toronta Petr Mrázek a při porážce 1:3 inkasoval dvě branky.

Martin Erat (vlevo) bojuje s Andrew Shawem z Chicaga.

Washington nastoupil v Chicagu bez kanonýra Alexandra Ovečkina, který odletěl do Řecka. Bude totiž prvním ruským členem štafety s olympijským ohněm, který bude v neděli zapálen při tradičním ceremoniálu v Olympii a poté se vydá do dějiště únorových her v Soči.

Capitals s obhájcem Stanleyova poháru třikrát dotahovali náskok a Erat se v 55. minutě podílel asistencí na trefě Joela Warda, který vyrovnal na 3:3 a poslal zápas do prodloužení. V čase 61:47 rozhodl ve prospěch Blackhawks Andrew Shaw.

Mrázek v brance Detroitu inkasoval poprvé ve 35. minutě, kdy jej překonal John Leivo. O necelé tři minuty později při oslabení Red Wings skóroval John-Michael Liles. Celkem český gólman pochytal 16 střel Maple Leafs. Do třetí části nastoupil Jared Coreau, kterého překonal znovu Leivo. Detroit snížil čtyři minuty před koncem díky trefě Mitchella Callahana, do akce se zapojil i Kindl.

Gudas asistoval v duelu na Floridě v osmé minutě u gólu Bretta Connollyho, který zvýšil na 2:0 pro Lightning. Florida ale stav otočila a na vyrovnání Martina St. Louise z úvodu třetí části odpověděl dvěma góly Kris Versteeg.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:
Toronto - Detroit 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 35. a 50. Leivo, 38. Liles - 56. Callahan (Kindl). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 40 minut, inkasoval z 18 střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.
Florida - Tampa Bay 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 52. a 59. Versteeg, 12. Boyes, 22. Gomez, 26. Winchester - 4. Stamkos, 8. Connolly (Gudas), 43. St. Louis.
Chicago - Washington 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 6. a 29. Leddy, 47. Hayes, 62. Shaw - 25. Grabovskij, 44. Johansson, 55. Ward (Erat).
Los Angeles - Colorado 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 17. a 21. M. Richards - 33. a 37. Landeskog, 29. O'Reilly. Hráno v Las Vegas.
Anaheim - San Jose 5:6 (2:3, 0:2, 3:1)
Branky: 5. Winnik, 11. Cogliano, 47. Palmieri, 48. Penner, 58. S. Koivu - 26. a 48. Boyle, 11. Marleau, 14. Pavelski, 18. Demers, 24. McCarthy.