Los Angeles - Ottawa 4:3 PPMichálek zařídil Ottawě prodloužení, Hudler pomohl Calgary k výhře

New York

Český útočník Milan Michálek zařídil svým gólem prodloužení pro Ottawu, která nakonec na ledě Los Angeles Kings prohrála 3:4 po prodloužení. Asistencí pomohl k výhře Calgary Jiří Hudler, který tak přispěl k výhře Plamenů 3:2. Hudler tak bodoval i ve čtvrtém utkání sezóny.

Milan Michálek jásá po brance do sítě Králů.

Hokejisté Los Angeles si během první třetiny vypracovali luxusní tříbrankový náskok. Dvakrát se prosadil Brown, jednou Carter. Hosté z Ottawy se ale nevzdali, ve druhé třetině vstřelili jednu branku zásluhou Pageaua, na začátku třetí využil Ryan početní výhodu a čtyři a půl minuty před koncem zařídil vyrovnání Michálek. V tom však už po 28 vteřinách využil přesilovku znovu Carter.

Calgary se v první třetině dostalo do dvoubrankového vedení, když se trefili Monahan z dorážky a Baertschi, jemuž stačilo zasunout puk do prázdné brány po asistenci Monahana.

Český útočník byl u třetího gólu Plamenů, který vstřelil v početní převaze Glencross, Hudler si u této branky připsal bod za asistenci. Montrealu se podařilo zápas zdramatizovat, když po brankách Subbana z přesilové hry a Ellera snížilo na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat už ale nedokázal.

Obhájce Stanely Cupu Chicago padl na ledě St. Lous Blues taktéž 2:3. Blackhawks se dvakrát podařilo dotáhnout jednogólový náskok soupeře, vždy přitom skórovali v přesilové hře. Vítězství domácím zajistil dvaadvacet vteřin před koncem třetí třetiny Steen.

Výsledky NHL
St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Tarasenko, 29. Backes, 60. Steen - 18. P. Kane, 30. Toews. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.565.
Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Monahan, 19. Bärtschi, 37. Glencross (Hudler) - 38. Subban, 51. Eller. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.289.
Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl. (3:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 7. a 18. Brown, 13. a 61. Carter - 27. Pageau, 46. Ryan, 56. M. Michálek. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.118.