San Jose - Ottawa 3:2Hertl pomohl San Jose gólem k výhře, ale zápas nedohrál

New York

Tomáš Hertl se zase předvedl v parádní formě a gólem hned v úvodní minutě pomohl Žralokům k domácí výhře nad Ottawou 3:2. San Jose si tak udrželo v této sezóně NHL neporazitelnost. Český benjamínek měl ale smůlu a po ostrém zákroku Clarka MacArthura opustil ve druhé třetině ledovou plochu a už se na ni nevrátil.

Útočník San Jose Tomáš Hertl (vpravo) před ottawským brankářem Robinem Lehnerem.

Nováčka NHL, který měl raketový vstup do sezóny, si soupeři po jeho čtyřgólovém představení proti New Yorku Rangers daleko více hlídají. V minulém utkání ho za hranou pravidel atakoval obránce Vancouveru Alex Edler, který za úder do hlavy obdržel distanc na tři zápasy. Tentokrát Hertla srazil k ledu při souboji o puk mezi kruhy MacArthur a český hráč se skloněnou hlavou ihned zamířil do šatny.

Podle trenéra Sharks Todda McLellana nebolí Hertla hlava, ale rameno. Protivníkovi nic nevyčítal. "Chystal se natlačit před branku ale klopýtl a upadl na něho. Trochu ho to ještě bolí, ale myslím si, že zítra už bude v pořádku," komentoval zákrok McLellan.

Jeho svěřenci se gólovou dorážkou Hertla ujali po 55 sekundách zápasu vedení, hosté ale ještě před první přestávkou brankami Zacka Smithe a Bobbyho Ryana skóre otočili. Sharks, kteří ve všech předchozích zápasech zvítězili alespoň o tři branky, trefami Patricka Marleaua a Brenta Burnse nakonec zápas překlopili na svou stranu a těsnou výhru uhájili. "Věděli jsme, že nám to nepůjde tak snadno každý zápas. Dnes to byla dobrá výzva," podotkl Marleau. San Jose bojovalo zejména s brankářem Robinem Lehnerem, jenž zastavil 47 z 50 střel.

Stále v čele kanonýrů

Hertl je se sedmi trefami stále nejlepším střelcem soutěže, v kanadském bodování ho ale v čele vystřídal Sidney Crosby, který hattrickem a jednou asistencí pomohl Pittsburghu k výhře 5:4 na ledě Tampy Bay. Vítěznou branku týmu vstřelil v čase 59:41 Matt Niskanen.

98.Hemský(Edmonton)54(1+3)

Druhým a posledním českým hráčem, který se v bohatém sobotním programu gólově prosadil, byl Tomáš Plekanec a i díky jeho trefě Montreal uspěl ve Vancouveru 4:1. Kladenský odchovanec stál v přesilové hře na konci pohledné kombinace a svým prvním zásahem sezóny zvýšil na 3:1, čímž definitivně zlomil odpor soupeře.

Vedle San Jose ještě další dvě mužstva neokusila v letošním ročníku NHL hořkost porážky. Colorado nezastavil v cestě za pátým vítězstvím ani Washington s Michalem Neuvirthem v brance, který kryl 23 z 28 střel a s týmem doma podlehl Avalanche 1:5. St. Louis si připsali čtvrtou výhru, když přehráli na vlastním ledě New York Rangers 5:3.

Z povedeného startu se těší i v Torontu, které zdolalo doma Edmonton 6:5 v prodloužení a připsalo si pátou výhru v šestém utkání. Pokračování zápasu si gólem na 5:5 vynutili Maple Leafs půl minuty před koncem třetí třetiny a v čase 62:09 dokonal obrat Dave Bolland.

Naopak formu hledá Philadelphia i s Jakubem Voráčkem, nejproduktivnějším českým hráčem minulé zkrácené sezóny NHL. Kladenský odchovanec má na kontě zatím dvě asistence, přičemž druhou z nich zaznamenal v sobotu v Detroitu, kde Flyers prohráli 2:5 a připsali si pátou porážku ze šesti utkání.

Výsledky NHL:
Columbus - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Johnson - 37. Kelly (Krejčí), 41. Eriksson, 60. Lucic. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14 092.
Toronto - Edmonton 6:5 v prodl. (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 16. a 50. Van Riemsdyk, 26. a 60. Lupul, 10. Kadri, 63. Bolland - 6. a 52. Smyth, 19. Nugent-Hopkins, 22. Gordon, 46. Eberle. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19 379.
Detroit - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 54. a 60. Zetterberg, 8. Bertuzzi, 32. Kronwall, 44. Dacjuk - 32. Gustafsson, 46. T. McGinn (Voráček). Střely na branku: 30:34. Diváci: 20 066.
Tampa Bay - Pittsburgh 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Branky: 14. Filppula, 26. Stamkos, 36. Purcell, 57. Killorn - 23., 41. a 51. Crosby, 28. Orpik, 60. Niskanen. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18 939.
Washington - Colorado 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 43. Fehr - 7. a 42. Tanguay, 15. Duchene, 38. MacKinnon, 43. J. McGinn. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,14 procenta. Střely na branku: 41:28. Diváci: 18 506.
Chicago - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 10. B. Smith, 40. P. Kane - 52. Stafford. Střely na branku: 40:29. Diváci: 21 261.
St. Louis - NY Rangers 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 26. a 39. Backes, 6. Steen, 33. D. Roy, 51. Tarasenko - 20. a 43. Callahan, 37. B. Richards. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18 130.
Nashville - NY Islanders 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 22. S. Jones, 40. Hörnqvist, 44. Ellis - 33. Nielsen, 36. Tavares. Střely na branku: 31:16. Diváci: 17 113.
Minnesota - Dallas 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Fontaine, 11. Cooke, 29. Dumba, 31. Niederreiter, 55. Parise - 33. Jordie Benn. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18 278.
Vancouver - Montreal 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 34. H. Sedin - 6. Pacioretty, 37. Eller, 47. Plekanec, 53. Gorges. Střely na branku: 40:38. Diváci: 18.910.
San Jose - Ottawa 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Hertl, 37. Marleau, 48. Burns - 16. Z. Smith, 19. Ryan. Střely na branku: 50:23. Diváci: 17 562.

Centrální divize

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body
1 Colorado 82 250 : 220 112
2 St. Louis 82 248 : 191 111
3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84