Boston - Detroit 2:3Krejčí asistoval u kontaktního gólu. Boston ale nakonec s Detroitem prohrál

Boston

Ani bojovnost a skvělý výkon nestačily hokejistům Bostonu Bruins na domácím ledě proti Detroitu na bodový zisk. Rudá křídla pondělním vítězstvím 3:2 pomstila nejhorší porážku z počátku sezóny, kterou utrpěla právě v bostonské TD Garden (1:4). Jedním bodem za asistenci se do zápasových statistik zapsal forvard Bruins David Krejčí.

Obránci Detroitu Red Wings Jonathan Ericsson (52) a Niklas Kronwall (55) se radují z gólu proti Bostonu.

Detroit dal v úvodních čtyřech zápasech sezóny pouhých osm gólů, teď stihl nasázet stejnou porci branek za poslední dvě utkání. Hosty ale výrazně podržel osmadvaceti úspěšnými zásahy i brankář Jonas Gustavsson, jemuž přepustil místo v bráně lehce zraněný Jimmy Howard.

Zápas měl od začátku strhující tempo a dlouho také vyrovnaný průběh. Na úvodní Zetterbergův gól totiž záhy v první třetině odpověděl domácí Loui Eriksson. Zápas se začal lámat ve své polovině, kdy se trefil Stephen Weiss a dvě minuty po něm přidal gól na 3:1 Daniel Cleary.

Boston se snažil o mohutnou stíhací jízdu, ve třetí třetině měl dokonce k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Přestože během ní soupeře takřka nepustil z pásma a na Gustavssona pálil jednu ránu za druhou, kýženého kontaktního gólu se při početní výhodě nedočkal.

Přesto měli Bruins nakonec bodový zisk na dosah. Minutu a dvacet sekund před koncem zápasu se totiž po asistenci Davida Krejčího trefil Milan Lucic. Na vyrovnávací branku už ale domácí nedosáhli.

Ovečkin stíhá Hertla

Třemi brankami ze třech po sobě následujících střel ve druhé třetině rozhodli hokejisté Washingtonu o výhře 4:2 nad Edmontonem. O jednu trefu se postaral také ruský kanonýr vítězů Alexander Ovečkin, se šesti góly se přiblížil v tabulce nejlepších střelců soutěže k vedoucímu Tomáši Hertlovi ze San Jose na jediný zásah a zároveň se s 9 body posunul do čela tabulky produktivity NHL. V brance vítězů dostal přednost Braden Holtby, Michal Neuvirth zůstal na střídačce.

Vydařený návrat do First Niagara Center prožil Jason Pominville. Někdejší kapitán hokejistů Buffala rozhodl v závěru druhé třetiny v přesilovce o výhře Minnesoty nad bývalými spoluhráči 2:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Třicetiletý útočník se trefil proti Buffalu poprvé a zkompletoval svoji sbírku gólů proti všem třiceti týmům v NHL. Hokejisté Sabres utrpěli sedmou prohru v řadě a v nové sezóně zůstávají dál bez vítězství.

"Mám na tuhle halu a město tolik vzpomínek. Ale jsem rád, že se mi podařilo skórovat a že jsme tady vyhráli," prohlásil Pominville, který v Buffalu působil deset let, než byl v průběhu minulé zkrácené sezóny vyměněn do Minnesoty. "Je mi kluků líto, co teď prožívají. Věci se teď nevyvíjejí podle jejich představ, ale určitě se chytnou a začnou vyhrávat," politoval bývalé spoluhráče.

Výsledky NHL:
Boston - Detroit 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Eriksson, 49. Lucic (Krejčí) - 12. Zetterberg, 29. Weiss, 31. Cleary. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17.565.
Washington - Edmonton 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: 14. Laich, 31. Ward, 34. Ovečkin, 35. Brouwer - 10. Gordon, 59. Acton.  Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.506.
Buffalo - Minnesota 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 36. Flynn - 6. Brodziak, 40. Pominville. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.111.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84