Philadelphia - New Jersey 0:3Jágr pečetil výhru nad Flyers, Dvořák jediným gólem rozhodl o triumfu Hurikánů

New York

Čeští hokejisté o sobě dali znovu vědět ve čtvrtečních zápasech zámořské NHL. Jaromír Jágr pečetil gólem do prázdné branky výhru New Jersey 3:0 na ledě svého někdejšího klubu z Philadelphie, trefa Radka Dvořáka zase rozhodla o triumfu Caroliny v domácím duelu s New York Islanders. Další český forvard David Krejčí z Bostonu střelecky načal účet zápasu s Floridou, který nakonec skončil jasnou výhrou Bruins 4:1.

Jaromír Jágr střílí gól Devils na 3:0 do prázdné branky, vpravo slovenský zadák Flyers Andrej Meszároš.

Jednačtyřicetiletý Jágr skóroval dvě sekundy před vypršením šedesáté minuty po hrubé chybě slovenského zadáka Andreje Meszároše při power play domácích a připsal si čtvrtý gól v sezóně. Celkově to pro něho byl 685. zásah v základní části NHL a pět tref mu schází k dostižení legendárního Maria Lemieuxe na deváté příčce historické tabulky střelců.

Základ k úspěchu položil ve druhé minutě úvodním gólem Adam Henrique, který tak po dlouhých 151 minutách prolomil střelecké prokletí svého týmu. Posledním úspěšným střelcem Devils byl do té doby Jágr, jenž před více než týdnem zařídil v polovině zápasu výhru nad Tampou Bay. V dalších dvou utkáních se hráči New Jersey neprosadili.

Výhru Ďáblů, kteří oplatili soupeři i s úroky sobotní porážku 0:1 ze svého ledu, podpořil 22 úspěšnými zákroky další veterán Martin Brodeur a se 122. čistými konty v kariéře mezi brankáři bezkonkurenčně kraluje.

Šestatřicetiletý Dvořák v 7. minutě úvodní třetiny duelu s Islanders tečoval nahození obránce Hainseyho od modré čáry, a protože gólman Peters nepustil za svá záda ani jednu z 21 střel, přinesla třetí trefa českého útočníka v sezóně Carolině dva body. "Jakmile dostal Hainsey na modré puk, před brankou se otevřel prostor. Snažil jsem se jen najít dobrou pozici, puk mě trefil a se štěstím to spadlo do branky," popisoval po utkání vítězný gól Dvořák, který znovu skóroval po desetizápasové odmlce.

Skóre zápasu Bostonu s Floridou otevřel Krejčí až téměř v polovině zápasu, kdy překonal brankáře hostí Clemmensena tvrdou střelou od modré čáry. Byl to Krejčího třetí gól v sezóně a  Panteři utrpěli sedmou porážku v řadě.

Tomáš Plekanec přihrával na jediný gól Montrealu při porážce Habs 1:4 v Ottawě, obránce Radko Gudas zaznamenal asistenci ve vítězném souboji Tampy Bay s Edmontonem. Prohru Oilers 2:4 pomohl přihrávkou zmírnit Aleš Hemský.

Bod za asistence si ve čtvrtečních zápasech připsali také Jiří Hudler z Calgary, Jakub Kindl z Detroitu a Tomáš Hertl ze San Jose. Ten nahrál na kuriózní úvodní gól Joeu Thorntonovi, který nahodil puk na mantinel, ten se odrazil do výšky, spadl na brankovou konstrukci a Luongo si ho nešťastně srazil do sítě. Vancouver ale nakonec zápas otočil, vyhrál 4:2 a připravil Žralokům čtvrtou porážku v řadě.

Statistiky zápasů NHL:
Boston - Florida 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 28. Krejčí, 45. Marchand, 49. Krug, 59. R. Smith - 55. Winchester. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.565.
Ottawa - Montreal 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Ryan, 32. Methot, 33. Borowiecki, 59. Turris - 13. Markov (Plekanec). Střely na branku: 24:34. Diváci: 19.292.
Philadelphia - New Jersey 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 2. Henrique, 44. Janssen, 60. Jágr. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.604.
Washington - Minnesota 3:2 po sam. náj. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 9. Ovečkin, 57. Johansson, rozh. nájezd Bäckström - 18. Coyle, 27. Granlund. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.506.
Carolina - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Dvořák. Střely na branku: 24:21. Diváci: 11.541.
Detroit - Dallas 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 28. Bertuzzi, 35. Almquist, 52. Dacjuk (Kindl) - 40. Horcoff, 45. Jamie Benn, 59. Eakin, 65. Peverley. Střely na branku: 29:28. Diváci: 20.066.
Tampa Bay - Edmonton 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8. a 20. Stamkos, 39. Johnson (Gudas), 59. Filppula - 11. Fedun (Hemský), 51. Hall. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.695.
St. Louis - Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 4. Tarasenko, 11. Lapierre, 26. Steen - 45. Jackman, 55. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 27:20. Diváci: 14.877.
Columbus - New York Rangers 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 18. Tjutin, 34. Murray - 5. a 33. Hagelin, 25. Callahan, 60. McDonagh. Střely na branku: 34:34. Diváci: 11.746.
San Jose - Vancouver 2:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky: 2. J. Thornton (Hertl), 11. Brown - 5. Richardson, 10. Santorelli, 19. Higgins, 26. Kassian. Střely na branku: 24:34. Diváci: 17.562.
Los Angeles - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 20. M. Richards, 33. Kopitar. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18.118.