Winnipeg - Nashville 5:0Pavelec v brance čaroval, Hudler si upevnil postavení nejproduktivnějšího Čecha

New York

Ondřej Pavelec zase v brance čaroval, kryl 41 střel a velkou měrou se podílel na vítězství Winnipegu nad Nashvillem 5:0. Kladenský odchovanec se tak stal zaslouženě první hvězdou zápasu. Pozici nejproduktivnějšího Čecha v této sezóně NHL si upevnil Jiří Hudler, který dvěma asistencemi alespoň korigoval prohru Calgary na ledě Colorada.

Český gólman Ondřej Pavelec byl hlavním strůjcem vítězství Winnipegu.

Pavelec zůstal v předchozích dvou utkáních jenom mezi náhradníky poté, co ve svém posledním startu byl při prohře 1:5 s Chicagem stažen ze hry. "Několik dní jsem nehrál, takže jsem se cítil trochu nervózní. Snažil jsem se stoprocentně soustředit na celý zápas a nebýt zase střídán. Jen jsem chtěl klukům pomoct vyhrát. To byl můj cíl a jsem šťastný, že se to povedlo," řekl Pavelec.

Jets těžili z povedené úvodní třetiny, v níž skórovali čtyřikrát. Po třetím inkasovaném gólu se v deváté minutě do branky Predators postavil Marek Mazanec, který ve svém premiérovém startu v soutěži zastavil 22 z 24 střel.  "Je to bojovník. Mladý a velmi talentovaný kluk. Stále se ještě musí hodně učit, ale dnes to byl pro něho dobrý večer," řekl trenér Nashvillu Barry Trotz.

Slova kouče Predators dávají mladému gólmanovi naději, že ještě pár dalších startů přibude, neboť veterán Pekka Rinne je na listině zraněných hráčů a odhaduje se, že mu léčba infekce způsobené bakterií escherichia coli zabere šest týdnů.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče NHL si upevnil Jiří Hudler, který zaznamenal dvě asistence a před druhým Davidem Krejčím má náskok čtyř bodů. Po přihrávkách olomouckého rodáka snížilo Calgary na ledě Colorada dvakrát na rozdíl jedné branky, ale nakonec soupeři podlehlo 2:4.

Hudler měl v závěru velkou šanci na srovnání, ale Jean-Sebastien Giguere jeho střelu zneškodnil. Calgary tak po slušném startu do sezóny získalo jen čtyři body z posledních devíti utkání. "Děláme opravdu blbé ztráty, které končí v naší síti. Co naplat, že hrajeme dobře, nehraje se na pocity a dojmy. Morální vítězství se nepočítají. Musíme zase začít sbírat body," podotkl trenér kanadského týmu Bob Hartley.

V obraně Flames ještě chyběl Ladislav Šmíd, jehož vedení klubu získalo z Edmontonu, a který se má k týmu připojit v sobotu. Další český obránce Jan Hejda si připsal jednu asistenci u první trefy Colorada, které vyhrálo 13 z 15 letošní utkání a je v soutěži druhé za Anaheimem. Ten v pátek doma porazil Buffalo 6:2. Ducks rozhodli čtyřmi góly už v první třetině, tři z nich vstřelil Ryan Getzlaf.

Jágr byl aktivní, ale nebodoval

Hokejisté New Jersey prohráli v Torontu 1:2 po samostatných nájezdech. O vítězství domácích, kteří se ve Východní konferenci bodově srovnali s vedoucí Tampou Bay, rozhodl v rozstřelu James van Riemsdyk. Lídr produktivity Devils Jaromír Jágr patřil se čtyřmi střelami k nejaktivnějším hráčům, ale potřetí z posledních čtyř zápasů nebodoval.

Statistika NHL:
Toronto - New Jersey 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 49. Kessel, rozhodující sam. nájezd Van Riemsdyk - 56. Ryder. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.377.
Winnipeg - Nashville 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. a 50. Little, 7. O. Jokinen, 9. Tangradi, 17. Setoguchi. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání a ze 41 střel neinkasoval. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 51 minut, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15.004.
Colorado - Calgary 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 6. O'Reilly (Hejda), 22. Stastny, 28. Mitchell, 60. Duchene - 27. a 30. Cammalleri (na obě Hudler). Střely na branku: 27:32. Diváci: 17.620.
Anaheim - Buffalo 6:2 (4:1, 2:1, 0:0)
Branky: 3., 17. a 20. Getzlaf, 10. Fowler, 25. Penner, 39. Cogliano - 14. a 34. Grigorenko. Střely na branku: 46:27. Diváci: 15.577.