Útočník Winchester bude za faul chybět Floridě tři zápasy

Hokejový útočník Jesse Winchester z Floridy vynechá v zámořské NHL nuceně tři utkání. Právě takový trest mu vyměřilo vedení soutěže za faul, jehož se dopustil ve čtvrtečním duelu s Bostonem. Podle pravidel kolektivní smlouvy přijde navíc o více než devět tisíc dolarů ze svého platu, které půjdou na asistenční hráčský fond.

Jesseho Winchestera (vlevo) přijel ztrestat bostonský Gregory Campbell.

Winchester atakoval již v páté minutě čtvrtečního utkání bostonského forvarda Chrise Kellyho, kterého zasáhl loktem do hlavy, a navíc u zákroku nadskočil. Kelly se jen těžce zvedl z ledu, ale sudí Winchestra nijak nepotrestali. Ten byl poté ve třetí třetině paradoxně jediným úspěšným střelcem mužstva při porážce Panterů 1:4.

Za 16 dosud odehraných utkání v průběhu této sezony si Winchester připsal sedm bodů za čtyři góly a tři nahrávky.