New Jersey - Nashville 5:0Hertl má gól a asistenci. Jágr s Židlickým hvězdami zápasu při demolici Nashvillu!

New York

Český hvězdný mladík Tomáš Hertl je v NHL k nezastavení, v nedělním duelu proti Winnipegu dal už svůj desátý gól a navrch přidal asistenci. V dresu soupeře se gólově prosadil také Michael Frolík, jenž se spolu s gólmanem Ondřejem Pavelcem nakonec radoval z výhry 5:4 v prodloužení. Gólem a asistencí se blýskli také útočník New Jersey Jaromír Jágr a obránce Marek Židlický, kteří pomohli k demolici Nashvillu 5:0.

Útočník San Jose Tomáš Hertl překonává gólmana Winnipegu Ondřeje Pavelce.

Hertl překonal brankáře Pavelce ze sólového úniku po parádním pasu od Jasona Demerse a v první třetině tak zvyšoval už na 2:0 pro Sharks. Jenže na začátku druhého dějství nastartoval obrat Jets gólem Frolík, jenž parádně zakončil protiútok dva na jednoho.

Zápas nakonec za stavu 4:4 dospěl do prodloužení, v němž byli Žraloci opět blízko k vítězství. Patrick Marleau protlačil odražený puk za Pavelce, ale podle rozhodčích byl český brankář nedovoleně atakován, a gól neuznali.

V samostatných nájezdech nakonec strhl vítězství na stranu Winnipegu kapitán a jediný úspěšný exekutor v rozstřelu Andrew Ladd. San Jose tak prodloužilo sérii bez vítězství už na pět zápasů.

Čeští hráči zanechali výraznou stopu při vítězství New Jersey nad Nashvillem 5:0, po němž byl první hvězdou vyhlášen Jaromír Jágr a třetí autor gólu a jedné asistence obránce Marek Židlický.

Jágr načal kanonádu Ďáblů hned na začátku zápasu střelou zápěstím poté, co si vybruslil na levý kruh pro vhazování. Pak přišel ke slovu Židlický, jenž nejprve přihrál na gól Janssenovi a následně sám v přesilovce bombou z dálky zvýšil na 3:0.

Na začátku třetí třetiny pak Jágr přihrál na stý gól kariéry svému spoluhráči Travisi Zajacovi. Jágr tak zaznamenal už svůj 1701. bod v NHL.

„Kdybych ale myslel na body, nikdy bych neodešel do Ruska. Nejspíš bych teď byl na čísle kolem 1900. Možná jsem udělal chybu, možná ne. Třeba bych teď už ani nehrál. To nikdy nevíte. Je to každopádně velké číslo. Abyste na něj mohli dosáhnout, musíte mít vedle sebe vynikající hráče, což jsem já během celé kariéry měl," pochvaloval si kladenský odchovanec.

Devils tak díky skvělému představení českých hokejistů vyhráli podruhé v posledních pěti zápasech.

Statistika NHL:
Montreal - NY Islanders 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 22. Gallagher, 37. Eller, 40. Bournival (Plekanec), 51. Galchenyuk - 28. Bouchard, 45. Nelson. Střely na branku: 31:26. Diváci: 21.273.
New Jersey - Nashville 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 2. Jágr, 23. Janssen (Židlický), 29. Židlický, 53. Zajac (Jágr), 60. Tedenby. Střely na branku: 23:15. Diváci: 12.964.
New York Rangers - Florida 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 10. Miller, 34. Dorsett, 41. B. Richards, 47. Zuccarello - 32. a 53. Campbell, 20. Barkov. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.006.
Anaheim - Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 29. Perry, 40. Bonino, 60. Cogliano - 35. Sestito. Střely na branku: 23:36. Diváci: 17.174.
Winnipeg - San Jose 5:4 po sam. náj. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 59. a rozh. nájezd Ladd, 27. Frolík, 29. Byfuglien, 38. Clitsome - 15. a 44. Boyle, 16. Hertl, 27. Wingels (Hertl). Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 34 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Střely na branku: 46:34. Diváci: 15.004.
Colorado - Washington 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 3. Bordeleau, 37. Holden, 49. Parenteau, 59. Landeskog - 36. J. Ward. Střely na branku: 37:34. Diváci: 17.625.
Chicago - Edmonton 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Branky: 19. Saad, 38. Shaw, 46. Bickell (Rozsíval), 52. Krüger, 54. Keith - 21. Nugent-Hopkins, 29. Jakupov, 48. Perron, 59. Eberle. Střely na branku: 36:23. Diváci: 21.185.