Boston - Tampa Bay 3:0Tvrdý náraz, zlomená holenní kost. Tampa prohrála v Bostonu a přišla o lídra bodování Stamkose

Boston

Dvojnásobnou ztrátu utrpěli hokejisté Tampy Bay v pondělním odpoledním zápase NHL v Bostonu. Vedoucí tým Východní konference nejenže prohrál 0:3, ale navíc přišel o svoji největší hvězdu a lídra kanadského bodování celé soutěže Stevena Stamkose. Kanadský centr ve druhé třetině vrazil v plné rychlosti do tyče domácí branky a zlomil si holenní kost. Přesnou délku jeho absence klub zatím neurčil, ale Stamkosovi hrozí, že přijde o olympiádu v Soči.

Útočník Steven Stamkos z Tampy Bay (91) opustil zápas v bostonské TD Garden v nelichotivé pozici.

"To není dobré," kabonil se Mike Babcock, který povede výběr Javorových listů na olympijském turnaji v Soči v pozici hlavního kouče. Lídr Blesků se v úterý podrobí operaci a délka jeho nucené absence se může v závislosti na úspěšné rekonvalescenci pohybovat mezi třemi měsíci až půlrokem, napsal oficiální web nhl.com. Olympijský turnaj přitom začíná už za tři měsíce.

Soupiska pro Soči má být oznámena do 1. ledna. "Počkáme na vývoj v nejbližších 48 hodinách. Pak budeme diskutovat o dalších případných krocích," dodal šéf kanadského hokejového svazu Bob Nicholson.

Zraněný Stamkos prostřednictvím svého účtu na Twitteru poděkoval rodině, přátelům a fanouškům za masivní podporu a přání rychlého uzdravení. "Budu zpět jak nejdříve to bude možné," přislíbil.

Boston, předloňský vítěz Stanley Cupu, rozhodl zápas dvěma góly v rozmezí 20 sekund v 38. minutě. Skóre otevřel Patrice Bergeron a vzápětí švédského gólmana Anderse Lindbäcka překonal podruhé Daniel Paille.

V té době už týmu Lightning pět minut chyběl Stamkos, který po nárazu do brankové konstrukce opustil led na nosítkách. Stamkos se pokusil vstát, ale rychle spadl zpátky a pravým zápěstím několikrát praštil o led. "Je těžké ztratit takového hráče," uvedl kouč Jon Cooper.

Bostonské vítězství zpečetil 59 sekund před koncem do prázdné branky Jarome Iginla, asistenci si připsal David Krejčí. Domácí celek se v tabulce přiblížil Tampě na jediný bod.

Utkání nakonec nedohráli kvůli zraněním ani další dva zadáci Tampy Sami Salo a Keith Aulie. "V předchozích šestnácti zápasech jsme neměli jediného zraněného, teď hned tři najednou. Je to tvrdá rána. Bude to pro náš tým těžký test," posteskl si trenér mužstva Jon Cooper.

Výsledek NHL:
Boston - Tampa Bay 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Bergeron, 38. Paille, 60. Iginla (Krejčí). Střely na branku: 26:28. Diváci: 17 565.