Jágr výhru 3:2 předpověděl a novinářům pak prozradil další tajemství

New York

Jaromír Jágr už před zápasem proti New York Rangers věděl, že brankář New Jersey Devils Martin Brodeur čisté konto nevychytá. Na ranním tréninku ho totiž nedokázal propálit hned z první střely. „Řekl mi: ‚Dneska nevychytáš čisté konto, ale vyhrajeme 3:2‘,“ svěřil se Brodeur zámořským novinářům. A legendární 68 svou předpověď potvrdila asistencí na vítězném třetím gólu.

Já ti to říkal, jako kdyby upozorňoval Jaromír Jágr (vpravo) brankáře Martina Brodeura na vydařenou předpověď.

Jednačtyřicetiletý brankář se pod svou maskou tři minuty před koncem třetí třetiny určitě rozesmál. Ze svého brankoviště totiž sledoval, jak Jágr vyhrává souboj u pravého mantinelu a posouvá puk do útočné třetiny, kde akci zakončili Travis Zajac a skórující Dainius Zubrus. Jednalo se o vítězný gól na 3:2. Přesně tak, jak to Jágr před zápasem předpověděl. „Řekl jsem mu na to: ‚Tak jo, to beru' a stalo se," smál se Brodeur po zápase, v němž zlikvidoval 33 střel Jezdců.

„Řekl jsem to a nechci, aby to znělo, že jsem chytrý. Ale já jsem," bavil jako tradičně Jágr novináře, kteří se ho hned na jeho předpověď vyptávali. „Řekl jsem mu, že nevychytá čisté konto, protože jsem se proti němu ráno na tréninku neprosazoval snadno. Vždycky, když ho ráno snadno prostřelím, skóruju pak i v zápase a on vychytá čisté konto. A dneska jsem sice skóroval, ale ne z první střely, tak jsem mu řekl, že vyhrajeme 2:1 nebo 3:2," vysvětlil Jágr.

„Já toho prostě hodně vím. A taky vím, že vyhrajeme Stanley Cup. Ale nikomu to neříkejte," vybízel všechny přítomné k uchování tajemství.

Jágr si v zápase s Rangers připsal už 1016. asistenci v NHL, čím se v historické tabulce nahrávačů dotáhl na jedenáctého Joa Sakika. Na desátého Lemieuxe mu schází 17 přihrávek. Svého bývalého učitele z Pittsburghu má Jágr před sebou i v dalších historických tabulkách. V produktivitě je sedmý Lemieux před kladenským rodákem o 21 bodů, mezi střelci je Kanaďan devátý o čtyři branky před Jágrem.

Přehled nejlepších nahrávačů v historii NHL
1. Wayne Gretzky (Edmonton, Los Angeles, St. Louis, NY Rangers) 1487 zápasů/1963 asistencí