Pittsburgh - Philadelphia 1:2Flyers uspěli v Pittsburghu. Voráček asistoval u vítězné branky

Pittsburgh

Hokejisté Philadelphie vyhráli v zápase NHL na ledě Pittsburghu 2:1, když na rozhodující gól přihrál Jakub Voráček. Minnesota udolala Toronto 2:1 po samostatných nájezdech, Edmonton podlehl doma Dallasu 0:3.

Hokejisté Philadelphie se radují z gólu na ledě Pittsburghu. Vpravo obránce Luke Schenn.

Letci vedli v hale CONSOL Energy Center od 16. minuty. Simmonds u zadního mantinelu vybojoval puk, naservíroval ho Braydonu Schennovi, jenž vymetl levý horní kout Fleuryho branky. V polovině zápasu Tučňáci odpověděli. Malkin našel v přesilovce parádním pasem před bránou volného Crosbyho a ten svým devátým gólem v sezóně srovnal.

Jenže minutu a dvacet sekund před koncem druhé části zužitkovali početní výhodu i hosté. Voráček vypálil od modré, jeho ránu tečoval těsně před bránou Downie do tyče a pohotový Schenn svým druhým zásahem v utkání rozhodl o výhře Flyers.

Philadelphia nenašla přemožitele ve třetím duelu v řadě, třiceti úspěšnými zákroky podpořil její výhru brankář Ray Emery. Naopak Penguins prohráli potřetí za sebou, navíc dali znovu jen jeden gól.

Parise zařídil Wild dva body

Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce se v souboji mezi Minnesotou a Torontem radovali jako první Javorové listy, když v 28. minutě proměnil přesilovku Raymond. Necelých pět minut před koncem však srovnal stav Parise a protože prodloužení vítěze duelu neurčilo, přišly na řadu samostatné nájezdy.

V první sérii se trefil domácí Parise a Raymond vzápětí neuspěl. V druhé sérii nerozvlnil síť Koivu. Jenže ani střelec Kessel neměl štěstí a tak v třetí sérii ukončil nájezdy Pominville. Stínem zápasu bylo zranění gólmana Bäckströma. Finský gólman v průběhu první třetiny po kolizi s Nazemem Kadrim a zásahu do hlavy zůstal chvíli otřesen ležet na ledě a zápas nedochytal.

Dva body si veze z Edmontonu Dallas. Hvězdy zvítězily zásluhou branek Peverleyho, Seguina a Roussela 3:0. Premiérové čisté konto v sezóně udržel brankář Kari Lehtonen. Celkově si připsal 23. nulu v NHL v kariéře.

Výsledky NHL:
Minnesota - Toronto 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. a rozhodující sam. nájezd Parise - 28. Raymond. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17 897.
Pittsburgh - Philadelphia 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 29. Crosby - 17. a 39. B. Schenn (na druhou Voráček). Střely na branku: 31:21. Diváci: 18 656.
Edmonton - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. Peverley, 60. Seguin, 60. Roussel. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16 839.