Edmonton - San Jose 1:3Hertl zařídil výhru San Jose. Mazanec nedochytal, Pavelec se zaskvěl

Edmonton/Praha

Zase ten Hertl. San Jose v NHL zvítězilo díky trefě českého útočníka 3:1 nad Edmontonem. Dvacetiletý hokejista Tomáš Hertl se trefil podruhé v řadě. V dalším utkání zámořské ligy neprožil vydařený večer brankář Nashvillu Marek Mazanec. Pittsburgh ho čtyřmi góly vyhnal z branky a v utkání zvítězil 4:1. Spokojený mohl být naopak Ondřej Pavelec, který svému Winnipegu v nájezdech vychytal výhru 3:2 nad Philadelphií.

Perspektivní forvard Tomáš Hertl číhá před edmontonským brankářem Dubnykem na svou šanci.

Edmonton, který je na rozdíl od San Jose u samého dna ligové tabulky, náporu Sharks vzdoroval jen do 16. minuty. Pak Joe Pavelski otevřel skóre pohotovou dorážkou do odkryté branky. Záhy se po přesné přihrávce Thorntona prosadil z předbrankového prostoru i Tomáš Hertl, a bylo vymalováno.

Oilers schytali zkraje druhé periody další úder po gólu Patricka Marleaua. Deset minut nato sice zásluhou Naila Jakupova snížili, na víc se ale hokejisté Edmontonu nezmohli. Sharks tak zvítězili 3:1.

Naděje českého hokeje Tomáš Hertl je s 12 góly nejlepším střelcem Sharks

San Jose se po třetím vítězství v řadě vyhřívá na druhé příčce Západní konference NHL. Co do počtu bodů jsou Sharks zatím druhým nejúspěšnějším ligovým mužstvem.

Pavelec zářil, Mazanec zápas nedochytal

Brankář Ondřej Pavelec od nepovedeného utkání s Chicagem, v němž byl střídán, dovedl následně Winnipeg ve všech svých čtyřech startech k výhře. Proti Flyers zneškodnil kladenský odchovanec 32 střel, čtyři z pěti nájezdů a zasloužil se o vítězství Jets 3:2 nad Philadelphií po penaltovém rozstřelu.

Další český brankář Marek Mazanec utkání nedochytal. Dvaadvacetiletý gólman Nashvillu byl v Pittsburghu na konci druhé třetiny za stavu 1:4 střídán a ani ve svém třetím startu v soutěži si nepřipsal vítězství. Skóre se v závěrečném dějství už neměnilo a Predators tak zaznamenali čtvrtou prohru za sebou.

Po dvou výhrách v řadě prohrálo New Jersey. Tým postavený kolem Čechů Jágra, Eliáše a Židlického byl na vlastním ledě krátký na Los Angeles, jemuž podlehl 0:2.

První branka v utkání padla až v 54. minutě, kdy se trefil Dwight King. Útočník Kings gólu dosáhl úspěšnou tečí před brankářem Schneiderem. Devils se pak nastartovali, v poslední minutě se jim ale po vyloučení Brunnera „zadřel motor". Los Angeles si tak vítězství bez potíží pohlídalo. Vteřinu před koncem výhru gólem do prázdné branky zpečetil Anže Kopitar.

Jaromír Jágr odehrál v zápase téměř dvacet minut a čtyřikrát svou střelou ohrozil soupeřovu branku. New Jersey prohrou 0:2 znovu dostálo pověsti málo produktivního týmu. Za 19 utkání jeho hráči nastříleli jen 38 gólů, což je třetí nejhorší bilance v lize. Devils jsou jedenáctí ve Východní konferenci.

„Škoda, že jsme neproměnili šance v první třetině. Musíme najít způsob, jak dávat i ošklivé branky, nemůžeme čekat, že to budou všechno krasavci. Výsledek mě pak obzvlášť mrzí za brankáře (Coreyho Schneidera), který pro nás nemohl udělat víc. Je to frustrující," řekl trenér Devils Peter DeBoer.

V utkání Detroitu s Washingtonem byl vidět Jakub Kindl. Český obránce si připsal asistence u dvou gólů Red Wings, kteří ale přes dvoubrankové vedení podlehli na svém ledě týmu z hlavního města USA 3:4 po nájezdech. V brance Capitals znovu dostal před Michalem Neuvirthem přednost Braden Holtby.

NHL:
Buffalo - Toronto 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. Ott, 36. Foligno, 60. Ehrhoff - 27. Smith. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19.070.
New Jersey - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 54. King, 60. Kopitar. Střely na branku: 26:21. Diváci: 12.168.
Pittsburgh - Nashville 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 13. Dupuis, 16. Neal, 28. Letang, 39. Sutter - 3. Bourque. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 39 minut, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procenta. Střely na branku: 33:18. Diváci: 18.606.
Carolina - Anaheim 3:2 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 40. E. Staal, 44. Bowman, rozhodující sam. nájezd Terry - 39. Perry, 48. Penner. Střely na branku: 23:30. Diváci: 14.802.
Columbus - Montreal 2:3 po sam. náj. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Umberger, 18. Anisimov - 20. Galchenyuk, 28. Eller, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 25:40. Diváci: 11.562.
Ottawa - Boston 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 20. Neil, 42. Spezza (M. Michálek), 46. Cowen, 51. Ryan - 7. Eriksson, 10. Marchand. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.538.
Detroit - Washington 3:4 po sam. náj. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 16. a 19. Franzén (na druhou Kindl), 40. DeKeyser (Kindl) - 6. Laich, 44. Ovečkin, 52. Latta, rozhodující sam. nájezd Bäckström. Střely na branku: 37:33. Diváci: 20.066.
Minnesota - Florida 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 5. Parise, 14. Pominville, 52. Coyle - 44. Kopecký, 49. Huberdeau. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.102.
Winnipeg - Philadelphia 3:2 po sam. náj. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 55. Byfuglien, rozhodující sam. nájezd Little - 7. Hartnell, 12. Simmonds. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Střely na branku: 38:34. Diváci: 15.004.
Edmonton - San Jose 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Jakupov (Hemský) - 16. Pavelski, 18. Hertl, 24. Marleau. Střely na branku: 31:37. Diváci: 16.839.