Berra ohromil diváky. Brankář Calgary předvedl neskutečný zákrok

Prvotřídní parádu, která bude bezpochyby aspirovat na zákrok roku, předvedl v noci na čtvrtek v zámořské NHL brankář Calgary Reto Berra. V první třetině duelu s Columbusem se zaskvěl famózním zásahem, kterým zabránil jistému gólu.

Brankář Calgary Reto Berra (vzadu vpravo) se snaží zabránit ve skórování Nicku Folignovi z Columbusu. Vpravo dole obránce Flames Ladislav Šmíd.

V 7. minutě za bezbrankového stavu měli Modrokabátníci výhodu přesilovky. Johansen našel krásným diagonálním pasem obránce Johnsona, který udělal vše správně. Vystřelil nahoru do poloodkryté klece a chystal se na gólové oslavy.

Jenže švýcarský brankář mu radost zhatil. Předvedl totiž nevídaný zákrok, když puk směřující do sítě ve vzduchu akrobaticky vykopnul.

Calgary i díky Berrovi nakonec bralo z utkání alespoň bod. Columbus zvítězil v prodloužení 2:1, rozhodující gól vstřelil v 63. minutě ruský zadák Nikita Nikitin.