Los Angeles - New Jersey 1:2 po prodl.Jágr rozhodl gólem o výhře New Jersey v prodloužení a vyrovnal Lemieuxe, Mazanec vychytal další výhru

New York

Ve třetí minutě prodloužení rozhodl Jaromír Jágr o výhře New Jersey na ledě Los Angeles 2:1. Na vítězný gól slavné „68“ přihrával Marek Židlický. Jágr se díky 690. gólu v NHL vyrovnal v historické tabulce střelců Mariu Lemieuxovi. Český brankář Marek Mazanec navázal na první vychytanou nulu v NHL a čtyřiadvaceti zákroky přispěl k výhře Nashvillu 4:2 na ledě Toronta.

Hokejisté New Jersey Devils Jaromír Jágr (vlevo), Marek Židlický (uprostřed) a Dainius Zubrus se radují z vítězné branky proti Los Angeles Kings.

V Los Angeles po celé dvě třetiny vládli brankáři. Jako první nakonec inkasoval domácí Scrivens, kterého překonal v 6. minutě třetí třetiny Carter. Už za minutu ale bylo vyrovnáno, prosadil se domácí Williams. To byla ale jediná střela, kterou za svá záda pustil gólman Devils Schneider.

Zápas se nakonec musel prodlužovat. Jágr byl v úvodu vyloučen za faul na Browna, který však zamířil na trestnou lavici za filmování. Po návratu šli Devils do rychlého brejku, Židlický v útočném pásmu uvolnil Jágra, který se přesně v čase 2:30 nemýlil. Jednačtyřicetiletý Jágr vstřelil už 18. branku v prodloužení a zaznamenal 121. vítězný gól v zámořské soutěži, čímž se dotáhl na vedoucího hráče Gordieho Howea. V tabulce nejlepších střelců NHL zaznamenal 690. gól, čímž se vyrovnal Mariu Lemieuxovi.

New Jersey zvítězily potřetí za sebou a z posledních šesti zápasů prohráli jen jednou.

Mazanec vychytal třetí výhru v řadě

Mazance překvapil už v šesté minutě Holland, který českého brankáře překvapil střelou z levého kruhu. Hostům se podařilo zápas otočit ve druhé třetině, v níž nastříleli tři góly, dva z nich padly v přesilové hře. Na začátku třetí části zvyšoval Smith svým druhým gólem v zápase už na 4:1. Domácím se podařilo už jen snížit zásluhou Kadriho.

Na Mazance vyslaly Javorové listy 26 střel, úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta. Brankář, který v loňské sezóně slavil extraligový titul s Plzní, navázal na premiérové čisté konto, které v minulém utkání vychytal na ledě Detroitu a celkově slaví s Nashvillem třetí výhru za sebou.

Do branky Winnipegu se vrátil Ondřej Pavelec, ale na ledě Chicaga pětkrát inkasoval. Jets přitom byli na ledě obhájců Stanley Cupu důstojným soupeřem, ještě na konci druhé třetiny byl stav nerozhodný 3:3. Blackhawks ale měli bleskový nástup do třetí třetiny a ve 46. minutě už vedli o dva góly.

Gól Martina Hanzala, na který mu přihrával Rostislav Klesla, nestačil Phoenixu na vítězství. Ještě šest minut před koncem třetí třetiny sice Kojoti doma vedli, nakonec však podlehli Coloradu 3:4 v prodloužení.

Hokejová NHL:
Boston - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Campbell, 39. Söderberg - 19. a rozhodující sam. nájezd Roy, 37. Backes. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.565.
Toronto - Nashville 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 6. Holland, 56. Kadri - 37. a 45. C. Smith, 23. Jones, 32. Cullen. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:28. Diváci: 19.256.
Philadelphia - Buffalo 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 35. a 36. Read, 50. Lecavalier, 60. Hartnell - 19. Myers. Střely na branku: 46:30. Diváci: 19.973.
Detroit - Carolina 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 1. a 56. Nyquist, 23. Helm, 49. Kronwall - 33. a 60. Sekera, 26. Bellemore (Dvořák). Střely na branku: 47:27. Diváci: 20.066.
Dallas - New York Rangers 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 29. Robidas, 49. Chiasson - 7. Nash, 42. Kreider, 42. Moore. Střely na branku: 43:27. Diváci: 15.127.
Phoenix - Colorado 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 38. Stone, 51. Hanzal (Klesla), 55. Vermette - 21. Mitchell, 36. Benoit, 57. McLeod, 65. O'Reilly. Střely na branku: 44:30. Diváci: 12.285.
Edmonton - Florida 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. a 59. Eberle, 27. Gagner, 31. Perron - 37. Upshall. Střely na branku: 35:25. Diváci: 16.839.
Winnipeg - Chicago 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)
Branky: 24. Ladd, 24. Ellerby, 34. Byfuglien - 18. P. Kane, 24. Saad, 32. Toews, 44. Marián Hossa, 46. B. Smith, 60. Sharp. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 77,1 procenta. Střely na branku: 25:33. Diváci: 15.004.
Los Angeles - New Jersey 1:2 v prodl (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 47. Justin Williams - 46. Carter, 63. Jágr (Židlický). Střely na branku: 35:15. Diváci: 18.118.
San Jose - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 4. a 32. Wingels, 19. Stuart, 45. Burns, 45. Marleau - 48. Johnson (Palát). Střely na branku: 36:37. Diváci: 17.562.