San Jose - New Jersey 2:1V bitvě generací zvítězil Hertl nad Jágrem

Boston

Byl to souboj generací, ve kterém uspělo mládí. Tomáš Hertl a jeho San Jose dokázali na svém ledě porazit Ďábly Jaromíra Jágra 2:1. Marná byla snaha Patrika Eliáše, který gólem alespoň korigoval výsledek. Žralokům pomohla k vítězství i asistence Martina Havláta.

Zleva Antti Niemi, Martin Havlát a Tomáš Hertl oslavují vítězství Žraloků nad Devils.

Hertl sám sice nebodoval, ale svým důrazným cloněním gólmana Devils Martina Broudeura přispěl už v páté minutě k první brance Žraloků, kterou vstřelil Hannan. O deset minut později se blýskl Havlát, který krásně přihrál zpoza branky Kenedymu a ten zvýšil na 2:0.

Jágr byl na hrací ploše celkově sice o pět minut více než Hertl, ale příliš se neprosadil. Od poloviny utkání mu pak evidentně docházely síly.

Naději New Jersey oživil deset minut před koncem třetí třetiny Patrik Eliáš, který při přesilovce Devils snížil. Ale to bylo vše. Ďáblům v závěru nepomohla k bodům ani hra bez brankáře.

Vidět byli i další Češi

V sobotních duelech NHL byli vidět i další Češi. Útočník Tomáš Plekanec se zaskvěl při výhře Montrealu 3:2 nad Pittsburghem na obou polovinách hrací plochy. V úvodu třetí třetiny zvýšil na 2:0 a navíc v zápase ubránil nejproduktivnějšího hokejistu soutěže Sidneyho Crosbyho.

"Chtěli jsme se mu dostat pod kůži. Když se zápas nevyvíjí v jeho prospěch, je z toho frustrovaný. Jakmile začne protivníka osekávat, skákat po hráčích, víte, že je vyvedený z míry. O to vám jde," líčil Plekanec, který měl především kanadskou hvězdu na starosti.

"Celou dobu na mě mluvil, ale já mlčel. Jen jsem poslouchal a v tom jsem dobrý," uvedl český hráč, který vyhrál 16 z 21 vhazování, většinu proti Crosbymu.

"By ve všech směrech excelentní," chválil Plekance trenér Montrealu Michel Therrien. "Je to chytrý hráč, který je vždy na správném místě. Dneska čelil nejlepšímu hráči ligy a zvládl to," dodal.

Sobotka se prezentoval gólem i bitkou

Plekanec se stal druhou hvězdou zápasu stejně jako Jakub Voráček a Vladimír Sobotka. Voráček pomohl dvěma asistencemi Philadelphii porazit New York Islanders 5:2, druhý se podílel gólem na přesvědčivé výhře St. Louis 6:1 nad Dallasem.

Sobotka odstartoval kanonádu ve druhé minutě zápasu, když se po důrazném průniku z pravé strany natlačil před branku a v pádu otevřel skóre. Jednalo se o jeho 100. bod v NHL (30+70). Navíc se prezentoval i bitkou, v níž měl nad Richem Peverleym navrch.

Krejčí rozhodl v prodloužení

Útočník David Krejčí rozhodl v prodloužení čtvrtým gólem v sezóně o výhře Bostonu 3:2 nad Carolinou. Ukončil tak svou sedmizápasovou sérii bez vstřelené branky. Dva body si připsal také útočník Winnipegu Michael Frolík, ale jeho tým prohrál s Minnesotou 2:3 po nájezdech.

Sedmadvacetiletý Krejčí rozhodl duel v čase 61:28 střelou zápěstím. Letošní poražení finalisté Stanley Cupu se díky tomu odpoutali od Pittsburghu a s náskokem dvou bodů před Penguins vedou tabulku Východní konference.

Střelecky se prosadil i Frolík

Střelecky se prosadil také Michael Frolík z Winnipegu, ale jeho šestý gól v ročníku neodvrátil porážku s Minnesotou. Frolík otevřel ve 34. minutě skóre a připsal si ještě asistenci u gólu Matta Halischuka, ale Wild zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Třetí porážce od Minnesoty v sezóně nezabránil ani gólman Ondřej Pavelec, jenž si v brance Winnipegu připsal 33 úspěšných zákroků.

Statistika NHL:
Boston - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 15. Chára, 34. Smith, 62. Krejčí - 6. Sekera, 52. Dwyer. Střely na branku: 38:24. Diváci: 17.565.
Winnipeg - Minnesota 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 34. Frolík, 46. Halischuk (Frolík) - 44. Niederreiter, 56. Parise, rozhodující sam. nájezd Coyle. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 65 minut, inkasoval 2 branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,3 procenta. Střely na branku: 39:35. Diváci: 15.004.
Toronto - Washington 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Clarkson, rozhodující sam. nájezd Lupul - 56. Ovečkin. Střely na branku: 28:50. Diváci: 19.473.
Montreal - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 22. a 43. Pacioretty, 42. Plekanec - 46. a 58. J. Neal. Střely na branku: 29:31. Diváci: 21.273.
Detroit - Ottawa 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky: 14. Helm (Kindl), 42. Dacjuk - 15. a 56. MacArthur, 16. Ch. Neil, 44. Ryan. Střely na branku: 36:29. Diváci: 20.066.
Philadelphia - NY Islanders 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 21. a 60. Read, 22. Simmonds, 24. Giroux (Voráček), 53. B. Schenn (Voráček) - 35. Tavares, 43. Boulton. Střely na branku: 30:38. Diváci: 19.289.
St. Louis - Dallas 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 2. Sobotka, 12. Tarasenko, 27. Backes, 41. Roy, 46. Stewart, 52. Oshie - 11. Dillon. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.037.
Nashville - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 34. McDonagh, 48. Stepan. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Střely na branku: 17:34. Diváci: 17.127.
Phoenix - Anaheim 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 28. Ribeiro, 45. Doan (Vrbata) - 12. a 29. Penner, 32. Perry, 37. Vatanen. Střely na branku: 44:27. Diváci: 13.490.
Vancouver - Chicago 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Kesler - 45. Shaw, 45. Krüger. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.910.
Los Angeles - Colorado 0:1 v prodl.
Branka: 63. McGinn. Střely na branku: 19:33. Diváci: 18.118.
San Jose - New Jersey 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Hannan, 15. Kennedy (Havlát) - 49. Eliáš. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.562.