Rubriky:

NHL

Plekanec úspěšně vytáčel Crosbyho, výkon završil i gólem

25. listopadu 2013 10:13 - Montreal

Byl to majstrštyk Tomáše Plekance. V zápase s Pittsburghem měl jednatřicetiletý montrealský centr za úkol bránit nejproduktivnějšího hráče NHL a dařilo se mu to náramně. Kromě toho, že Sidneyho Crosbyho vytáčel doběla, stačil dát český útočník i svůj sedmý gól v sezóně.

 

Geoff Burke, Reuters

Ilustrační moment za všechny: Crosby stál na vhazování a nadával Plekancovi, který jen přikyvoval a usmíval se.

S kapitánem Penguins ztratili sudí trpělivost a vykázali ho z buly. „Když se pro něj zápas nevyvíjí dobře, je frustrovaný. Začne všechny osekávat, skákat po hráčích a vy víte, že je vyvedený z míry. A přesně o to nám jde," vykládal Plekanec.

Crosby neproměnil žádnou ze svých šancí, a když se Tučňákům začal zápas vymykat zpod kontroly, jejich kapitán pořádně zuřil. „Pleky je přesně ten typ hráče, který se dostane pod kůži každému. Má tu svoji bradku, ušklíbá se. To je důvod, proč ho soupeři nemají rádi. Navíc je ale moc dobrý hráč, momentálně jeden z našich nejlepších," říkal po výhře 3:2 obránce Habs P. K. Subban. V minulosti se Plekanec dostal pod kůži i jemu. Na tréninku je od sebe museli dvakrát odtrhávat spoluhráči.

bum, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..