New Jersey - Winnipeg 1:3Vynikajícího Pavelce překonal jen Eliáš. Mazanec vychytal Predátorům další výhru

New York

Výtečným výkonem se v zámořské NHL zaskvěl gólman Winnipegu Ondřej Pavelec. Na ledě New Jersey zaznamenal pětadvacet úspěšných zákroků a výrazně pomohl svému týmu k výhře 3:1. Jediným hráčem, který ho v zápase překonal, byl v 51. minutě Patrik Eliáš. Dařilo se i dalšímu českému brankáři Marku Mazancovi, jenž vychytal výhru Nashvillu nad Phoenixem (4:2). Do střelecké listiny se v noci na úterý zapsal Vladimír Sobotka, i díky jeho trefě St. Louis porazilo Minnesotu 3:0.

Brankář Ondřej Pavelec podpořil pětadvaceti zákroky výhru Winnipegu na ledě New Jersey.

New Jersey se chtělo po porážce v San Jose vrátit na vítěznou vlnu, jenže v domovské hale Prudential Center narazilo na zeď jménem Ondřej Pavelec.

Kladenský odchovanec se v úvodní třetině nejvíce blýskl v 12. minutě. Po rychlé akci předložil Carter puk Josefsonovi, který z mezikruží vypálil, Pavelec si ale povyjel a jeho ránu lapil. Jets šli do vedení na začátku 17. minuty. Halischuk pustil Frolíkovu přihrávku na Scheiffeleho, který prostřelil Brodeura.

V prostřední části zneškodnil Pavelec hned deset střeleckých pokusů soupeře. Hodně nebezpečný byl v 24. minutě průnik Henriqueho, jenž se natlačil až před bránu, český gólman se ale oklamat nenechal. Udeřilo naopak na opačné straně. Po vhazování překvapil Brodeura švihem Kane.

Ďáblové toužili po kontaktní trefě a nebyli od ní daleko. Při přesilovce unikla dvojice Henrigue - Eliáš. Druhý jmenovaný mířil dobře, Pavelce ovšem nepokořil. Ve 44. minutě nevyzrál na Pavelce ani bekhendem Jágr, přesto se Devils z gólu přece jen radovali. V 51. minutě napřáhl Greene a Eliáš šikovnou tečí rozvlnil síť. Na vyrovnání však celek z Newarku už nedosáhl, naopak do prázdné klece při power play off zpečetil výhru Winnipegu Setoguchi.

Pavelec byl vyhlášen druhou hvězdou utkání a oslavil 100. výhru v NHL  Jets jeho zásluhou ukončili čtyřzápasovou sérii porážek.

Sobotka se trefil po osmdesáti sekundách hry

St. Louis skórovalo proti Minnesotě již po osmdesáti vteřinách duelu. Colaiacovo střílel od modré, Bäckström kotouč neudržel a pohotový Sobotka ho doklepl do brány. Šestadvacetiletý forvard vstřelil pátý gól v sezóně.

Ve 14. minutě pak navýšil náskok Steen a stejný hráč v samotném závěru do opuštěné klece stvrdil výhru Blues. Hvězdou střetnutí se stal brankář Jaroslav Halák, jenž zlikvidoval všech dvaadvacet střel Wild a dosáhl 28. nuly v zámořské soutěži.

Parádní večer prožil i gólman Nashvillu Marek Mazanec. Proti Phoenixu zneškodnil 29 střel a pomohl Predátorům k výhře 4:2. Dvaadvacetiletý brankář vychytal v posledních pěti zápasech čtvrtou výhru. "Ve třetí třetině nás soupeř dostal pod tlak, ale Mazanec nás několika skvělými zákroky podržel," uvedl po utkání kouč Predators Barry Trotz.

Výsledky NHL:
Boston - Pittsburgh 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 13. Eriksson, 16. R. Smith, 55. Chára (Krejčí), 61. Krug - 21. a 52. Neal, 60. Crosby. Střely na branku: 24:31. Diváci: 17 565.
Toronto - Columbus 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: 50. a 52. Johansen, 11. Atkinson, 11. Umberger, 24. Skille, 27. Murray. Střely na branku: 18:22. Diváci: 19 241.
New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Eliáš - 17. Scheifele (Frolík), 28. E. Kane, 60. Setoguchi. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel jednou inkasoval a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 26:22. Diváci: 12 253.
Tampa Bay - New York Rangers 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 4. a 24. St. Louis (na druhou Šustr), 37. a 59. Purcell, 3. Kučerov. Střely na branku: 25:37. Diváci: 19 204.
St. Louis - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 14. a 59. Steen, 2. Sobotka. Střely na branku: 21:22. Diváci: 15 832.
Nashville - Phoenix 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky: 2. Spaling, 9. Fisher, 19. Bourque, 60. Weber - 30. Boedker, 34. Kennedy (Hanzal, Vrbata). Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15 728.
Florida - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. a 34. Bergenheim, 56. Gudbranson - 48. Simmonds. Střely na branku: 31:39. Diváci: 14 299.
Edmonton - Chicago 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 29. Schultz - 26. a 59. Shaw, 6. Toews, 9. P. Kane, 22. Oduya. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16 839.
Vancouver - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 38. Tanev, 47. H. Sedin - 14. Clifford, 58. M. Richards, 61. Kopitar. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18 910.