Ty mi nevěříš? ukázal Sedin rozhodčímu vyražený zub. Vyšší trest však nevyhádal

Vancouver

Švédský útočník ve službách Vancouveru Daniel Sedin se v úterním zápase NHL proti Los Angeles nestačil divit. Ani jasný důkaz v podobě vyraženého zubu totiž hlavní rozhodčí nepřesvědčil, aby udělili faulujícímu Jakeovi Muzzinovi trest na dvě plus dvě minuty.

Daniel Sedin (vpravo) a jeho bratr Henrik během utkání proti LA Kings.

K inkriminovanému momentu došlo na začátku druhé třetiny. Muzzina zahrál vysokou holí a trefil švédskou hvězdu přímo do obličeje. Rozhodčí měli okamžitě jasno o dvouminutovém trestu, jenže Sedin k nim okamžitě přispěchal s požadavkem na dvojnásobnou penalizaci.

Jako důkaz vytáhl vyražený zub a vhledem k tomu, že došlo ke krvavému zranění, rozhodčí mu podle pravidel měli vyhovět. Ovšem Daniel Sedin se svými argumenty neuspěl a Muzzina si nakonec odseděl jen dvouminutový trest. Hráči Canucks nakonec prohráli 2:3 v prodloužení.