Columbus - Nashville 0:4Skvělý Mazanec vychytal další nulu. Jágr předstihl v historické tabulce střelců Lemieuxe

Další výborný výkon předvedl v zámořské NHL brankář Marek Mazanec. Gólman Nashvillu udržel na ledě Columbusu čisté konto a přispěl k výhře svého týmu 4:0. Po dvou zápasech znovu skóroval Jaromír Jágr. V duelu proti Carolině zaznamenal svou 691. trefu v zámořské soutěži a v historické tabulce střelců předstihl Maria Lemieuxe. Ďáblové však Hurikánům nakonec podlehli 3:4. Minnesota prohrála s Phoenixem 1:3, když dvěma zásahy pomohl hostům k triumfu útočník Radim Vrbata.

Obránce Nashvillu Seth Jones (vpravo) gratuluje brankáři Marku Mazancovi k další výhře v NHL.

Mazanec, který v loňské sezóně pomohl Plzni k extraligovému titulu, předvedl celkem devatenáct úspěšných zákroků a v NHL se radoval z druhé nuly (první proti Detroitu).

Predátoři se v Nationwide Areně prezentovali důslednou obranou. V první třetině přestříleli Blue Jackets v poměru 14:4. Do vedení je poslal v 10. minutě Cullen a zkraje prostřední části navýšil náskok využitou přesilovkou Fisher. Domácí toužili po kontaktní trefě, Mazanec ale zlikvidoval nebezpečné pokusy Wisniewského i Atkinsona. V polovině duelu se naopak potřetí prosadilo Nashville, když Bobrovského překonal Legwand. V závěrečné periodě pak ještě zpečetil dvoubodový zisk pro hosty Spaling.

Dvaadvacetiletý Mazanec byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Predátorům vychytal v posledních šesti zápasech již pátou výhru. "Bylo to dnes týmové vítězství. Tvrdě jsme bránili a Mazanec nás podržel ve chvílích, kdy jsme to potřebovali," liboval si kouč Predators Barry Trotz.

Jágr předstihl Lemieuxe

Jaromír Jágr zaznamenal v souboji proti Carolině svůj 691. gól v kariéře a v historické tabulce střelců NHL se osamostatnil na deváté příčce, přičemž na osmého Yzermana ztrácí jedinou branku.

Kladenský odchovanec rozvlnil síť v 59. minutě. Po Eliášově akci mu poslal puk přesně na hůl Gelinas a hvězdný křídelník ho zblízka dopravil do brány. Jednačtyřicetiletý forvard tímto gólem snižoval stav střetnutí na 3:4, Ďáblové toho ale více už nestihli. Třetí porážku newarského celku v řadě neodvrátil ani Patrik Eliáš, který si připsal dvě asistence.

10. Mario Lemieux 690

Střelecky se dařilo i Radimu Vrbatovi. V Minnesotě se trefil hned dvakrát. Nejprve navýšil vedení Kojotů na 2:0, když z mezikruží prostřelil brankáře Bäckströma. Třiadvacet vteřin před koncem základní hrací doby pak mladoboleslavský rodák střelou do prázdné klece pojistil výhru svého mužstva.

Dvě přihrávky si v zápase proti Chicagu připsal útočník Calgary Jiří Hudler. Porážce Plamenů ale nezabránil. Jestřábi totiž předvedli v posledních deseti minutách hry velký obrat. V rozmezí 50. a 51. minuty nejprve srovnali zásluhou Kanea a Sharpa na 2:2, pouhých 18 sekund před třetí sirénou pak překlopili výsledek, když se podruhé v utkání trefil Patrick Kane.

San Jose prohrávalo s Los Angeles již od první minuty po trefě Cartera. Žraloci otočili stav ve druhé třetině. Nejdříve se prosadil po Havlátově asistenci Pavelski a poté Hertl přihrál Thorntonovi na vedoucí gól. Domácí ovšem těsný náskok neudrželi. V 47. minutě poslal duel do prodloužení Doughty. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nich byl úspěšný i Hertl, nicméně dva body zařídil Žralokům až v osmé sérii Thornton.

Výsledky NHL:
Buffalo - Montreal 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 38. Moulson - 18. Galchenyuk, 34. Desharnais, 59. Gallagher. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18 497.
New Jersey - Carolina 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Branky: 25. Zajac, 49. Greene (Eliáš), 59. Jágr (Eliáš) - 7. Faulk (Tlustý), 22. Ruutu, 29. Hainsey (Dvořák), 36. Dwyer. Střely na branku: 22:22. Diváci: 16 592.
NY Islanders - Winnipeg 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 38. MacDonald, 55. Tavares - 32. Stuart, 35. Ladd, 37. Setoguchi. Střely na branku: 30:29. Diváci: 12 008.
Washington - Ottawa 4:6 (3:1, 0:2, 1:3)
Branky: 13. Fehr, 15. Johansson, 15. Laich, 57. Carlson - 14. a 60. Ryan, 27. Phillips, 31. Greening, 47. Zibanejad, 58. Smith. Střely na branku: 33:41. Diváci: 18 506.
Columbus - Nashville 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Cullen, 21. Fisher, 29. Legwand, 43. Spalling. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celé utkání a z 19 střel neinkasoval. Střely na branku: 19:29. Diváci: 11 893.
Detroit - Boston 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 12. Abdelkader, 27. Tatar, 29. Zetterberg, 31. Kronwall, 49. Miller, 58. Nyquist - 58. Iginla. Střely na branku: 28:17. Diváci: 20 066.
Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 30. a 45. Hedman, 33. Palát (Šustr), 60. Johnson - 59. Lecavalier, 59. Streit. Střely na branku: 35:21. Diváci: 18 427.
Florida - NY Rangers 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky: 53. Upshall, 57. Bjugstad - 13. Brassard, 39. B. Richards, 46. Nash, 59. Zuccarello, 60. Hägelin. Střely na branku: 33:22. Diváci: 17 268.
Pittsburgh - Toronto 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 29. a 48. Malkin, 2. Conner, 36. Letang, 44. J. Neal, rozhodující sam. nájezd Crosby - 6. a 21. Van Riemsdyk, 12. Kadri, 21. Kessel, 40. Bozak. Střely na branku: 48:24. Diváci: 18 660.
Minnesota - Phoenix 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Heatley - 24. a 60. Vrbata (na druhou Hanzal), 9. Boedker. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18 265.
Colorado - St. Louis 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Bordeleau (Hejda) - 3. Backes, 7. Steen, 19. Schwartz, 59. Stewart. Střely na branku: 26:35. Diváci: 17 595.
Calgary - Chicago 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: 34. Stajan (Hudler), 43. Monahan (Hudler) - 50. a 60. P. Kane, 51. Sharp. Střely na branku: 22:30. Diváci: 19 289.
San Jose - Los Angeles 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. Pavelski (Havlát), 37. J. Thornton (Hertl), rozhodující sam. nájezd J. Thornton - 1. J. Carter, 47. Doughty. Střely na branku: 40:40. Diváci: 17 562.